Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини Архів новин

90 РОКІВ ТОМУ

Пам’ятник воякам Волинської групи Армії УНР, які загинули від рук більшовиків восени 1921 р. неподалік с. Базар на Житомирщині

Учора в кафедральному соборі Святої Трійці відправили панахиду по вояках Волинської групи Армії УНР, які загинули від рук більшовиків. Богослужіння очолив голова інформаційно-видавничого центру єпархії протоієрей Віталій Собко.

Історія наших героїв трагічна. 17 листопада 1921 неподалік с. Базар, що на Житомирщині, у ході Другого Зимового походу група під командуванням генерал-хорунжого Юрія Тютюнника зазнала поразки в бою з 9-ю Кримською кавалерійською дивізією Котовського. Понад 400 воїнів загинуло, деякі, щоб не потрапити до рук червоноармійців, заподіяли собі смерть, 537 опинилися в полоні. З останніх десятки поранених померли, 41-го офіцера піддали подальшим допитам, решту 359 засуджено на смертну кару. Після суду полонених перевели до Базара і розмістили в церкві. 23 листопада в Базарі більшовиками було розстріляно 359 полонених учасників походу, з яких ніхто не погодився перейти на службу до Червоної армії.

22 листопада 2011 р.
Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо