Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини

Справжні скарби

13 листопада 2012 р. Канцлер єпархії протоієрей Микола Цап (другий зліва) і ректор Волинської православної богословської академії протоієрей Ігор Швець (перший зліва) – на вечорі-портреті митрополита УАПЦ Анатолія (Дублянського). Світлина Леоніда Максимова
Канцлер єпархії протоієрей Микола Цап, ректор Волинської православної богословської академії протоієрей Ігор Швець та її студенти взяли участь у вечорі-портреті митрополита УАПЦ Анатолія (Дублянського), приуроченому 100-літтю від дня його народження, що проходив у Волинському краєзнавчому музеї.

Владика Анатолій – не тільки релігійний діяч, а й великий меценат, зазначив у своєму слові о. Микола. Ще в січні 1944 р. він назавжди полишив Батьківщину, та пам’ятав про рідну землю, живучи на чужині. З початку 1990-х архіпастир багато допомагав парафіям в Україні, надсилаючи церковне начиння, ризи. У 1992 р. він прийняв рішення передати частину своєї бібліотеки, яку збирав усе життя, на Волинь, зокрема Історико-культурному заповіднику «Старий Луцьк» і тодішньому Педагогічному інституту ім. Лесі Українки. Адже сам він родом із Волині, народився на хуторі Перетоки (нині його вже нема) поблизу селища Олика на Ківереччині.

У 1993 р. другу частину своєї книгозбірки (понад 300 томів), переважно богословського змісту, владика подарував тодішній Волинській духовній семінарії Київського Патріархату. Для духовної школи це був неоціненний подарунок (наприклад, серед книг – два примірники Требника Петра Могили). На багатьох із них є не тільки авторські підписи, а й замітки та дарчі написи його знайомих і друзів. Це все – неабиякий скарб для науковців, додаткова інформація до його біографії.

Уся добірка становить окремий фонд ім. Митрополита Анатолія (Дублянського) у бібліотеці Волинської православної богословської академії.
15 листопада 2012 р. Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо