Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини Архів новин

НЕОЦІНЕННИЙ ДАР

30 листопада 2006 р.

Єрусалимська чудотворна ікона Божої МатеріКіверцівська громада Покрови Пресвятої Богородиці отримала неоціненний дар. Справжню копію Єрусалимської чудотворної ікони Божої Матері привезла для храму парафіянка Людмила Семенюк, яка більше двох років перебувала на заробітках в Ізраїлі.

Свого часу в пошуках кращої долі виїхали 26 мешканців Ківерців. Майже щонеділі Людмила вирушала із земляками в Єрусалим, аби набратися сили від святих місць. Там вона молилася не тільки за свою родину, а й за весь український народ.

«Привезти ікону в подарунок для рідної церкви було першим моїм бажанням, коли остаточно вирішила поїхати в Ізраїль, – повідомила єпархіальній прес-службі Людмила Семенюк. – Коли стала вибирати – саме ікона Єрусалимської Божої Матері запала мені в душу».

Пані Людмила дуже хвилювалася, як буде проходити митний огляд. Боялася, що ікону можуть заборонити вивозити, хоча на ній і вказаний дозвіл для експортування. Митники ретельно перевіряли валізи, а коли побачили ікону, трепетно взяли її в руки, аби не пошкодитти, і поклали назад.

«А в дорозі ця ікона оберігала мене, – стверджує парафіянка. – Коли я повернулась додому, ми одразу приїхали до церкви, де на нас чекали люди, які хотіли побачити цю святиню. І легко на душі було, тому що я все привезла і побачила людей, які дійсно хотіли побачити цю ікону і чекали на неї».

Уже в день принесення ікони до храму біля неї відправили молебень. Під час нього запалили два пучки з 33-ох єрусалимських свічок. Ківерцівський декан і настоятель Свято-Покровського храму протоієрей Олег Ткачусь розповів, що ікона була написана через 15 років після Вознесіння Господнього. Тобто Лука, євангеліст, написав Її прямо з образа Пресвятої Богородиці ще живої. Ось це одна з перших тих ікон, яку зображає нам святий Лука, передаючи їх через покоління. Образ Єрусалимської Божої Матері був при хрещенні князем Володимиром Київської Русі.

Здавна Єрусалимська ікона Пресвятої Богородиці відома як чудотворна. До неї припадали в дні лихоліть і пошестей. А її дар для ківерчан особливо приємний тим, що храм нещодавно відзначив 10-річчя. 25 листопада, в день пошанування ікони за новим стилем тут ще раз відправили, як на храмове свято. А враховуючи, що це ще й День скорботи, молили у Богородиці Заступництва за всіх упокоєних українців від голодоморів та репресій.

Єрусалимська ікона Божої Матері – не єдина, авторство якої приписують апостолові Луці. До таких належить і славнозвісна чудотворна Холмська, оригінал якої нині зберігається в Музеї волинської ікони. Тим часом Людмила Семенюк через місяць знову більше, ніж на два роки поїде в Ізраїль на заробітки. Можливо, після повернення знову привезе цінний дарунок для рідної церкви.

30 листопада 2006 р.
Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо