Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини Архів новин

«Луцька Покрова»

23 серпня 2014 р. Перший молебень перед новою іконою «Луцька Покрова» в кафедральному соборі Святої Трійці. Світлина інформаційної служби єпархії

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл представив нову ікону «Луцька Покрова», створену за видінням одного з парафіян кафедрального собору Святої Трійці. 23 серпня, напередодні неділі, після Всенічної, в головному храмі єпархії вперше перед цим образом відправили молебень для матерів, дружин, родичів учасників АТО на Сході України.

Представляючи реліквію, владика розповів її історію. Один чоловік у часі святкування Хрещення Господнього, побачивши в соборі явлення Пречистої Діви, яка Своїм омофором покривала вірних, звернувся до архієрея. Було вирішено запросити художника, аби він за описом побаченого написав ікону.

На ній зображено Богоматір, а під її покровом – луцький Свято-Троїцький собор, площа перед ним на йорданський празник, миряни, що набирають освячену воду біля каплиці. Над ними на небі – Йоан Предтеча хрестить Спасителя.

Новостворену ікону освятили. Пізніше, завдяки добровольцям, вона подорожувала Сходом України, щоб підкріпити у вірі тамтешніх християн.

На переконання митрополита, ця історія свідчить, що Пресвята Богородиця взяла під Свою особливу опіку Луцьк і всю Волинь ще тоді, коли відбувся Євромайдан, а найбільші випробування були попереду.

25 серпня 2014 р. Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо