Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини Архів новин

ВІДРОДИЛИ ЧУДОВУ ТРАДИЦІЮ

11 травня 2007 р.

Дощ в маю – все росте, як в раю, – каже народне прислів’я. Цьогорічна ж весна хоч і рання, але холодна й суха, і це неабияк турбує селян. А кілометрів за сім від села Сильно, що на Ківереччині, у лісі є криничка, де віддавна молилися в разі посухи, зокрема у день Великомученика Юрія Переможця, – і завжди Господь вже того дня посилав дощ. Відомі також кілька зцілень на тому місці. Та якось занедбалася ця традиція останніми роками. Тож цуманський декан протоієрей Тарас Манелюк і настоятель місцевої парафії Апостола Йоана Богослова протоієрей Петро Герасимук цього року на Юрія вирішили відновити давній благочестивий звичай. Два хресні ходи, вийшовши з Цумані та Сильна і з’єднавшись у лісі, рушили до кринички. Там священики відправили молебень за дощ – і Господь подав того дня довгождану небесну вологу.

У проповіді з цієї нагоди священики наголосили, що Творець не просто подає нам дощ, коли ми цього просимо, чи зцілює недужих, коли вони цього потребують. Кожна така дія Божа спрямована передусім на наше духовне вдосконалення, на посилення нашої віри. Тож і ці струмені на спраглу землю нехай змивають порох із наших душ і будуть ще одним свідченням, як близько від нас Господь і як, на жаль, буваємо далекими від Нього ми».

Наступного року такий хресний хід, із Божої ласки, може бути ще велелюднішим, адже добрий початок діла – це вже півділа.

11 травня 2007 р.
Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо