Там, де зростав духом
Митрополит Луцький і Волинський Михаїл на запрошення архієпископа Полтавського і Кременчуцького Федора взяв участь у святі преподобного Паїсія Величковського.
Зокрема, наш владика долучився до відправи Божественної Літургії у кафедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці, що в Полтаві, де проходили молоді літа святого. Торжество очолив Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.
Пізніше в Палаці дозвілля «Листопад» відбулася презентація фільму «Сучасники: Паїсій Величковський», вручення премії преподобного та концерт духовної музики.
Паїсій Величковський – монах-аскет ХVІІІ століття. Дід і батько угодника довгий час були настоятелями згаданого Свято-Успенського храму. Навчався в Києво-Могилянській академії, провадив чернечий подвиг у Києво-Печерській лаврі, на Афоні, в Молдові. Переклав славнозвісну «Філокалію» – збірник творів святих отців – на церковнослов’янську мову (під більш відомий під назвою «Добротолюбіє»).
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи