Так визначив Господь
На Введення в храм Пресвятої Богородиці, у церкві с. Печихвости Горохівського деканату вперше відслужено україномовну Божественну Літургію архієрейським чином. Це перший престольний празник громади у лоні Київського Патріархату, куди вона нещодавно перейшла з Московського. Відправу очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл.
У проповіді він зазначив, що незвичайним, винятковим було свого часу введення до Єрусалимського храму трилітньої дівчинки. Адже Діва Марія – вибрана Всевишнім для приведення у світ Спасителя, тож мала пройти багаторічне виховання у святині. За аналогією, храм цього села, старий, намолений, теж довго чекав сьогоднішньої події. Бо, підкреслив архієрей, «на Небесах давно вже все визначено, тож нам тут, на землі тільки треба сприймати промисел Божий, який діє нам во благо... Тож тепер тут ви молитесь рідною мовою за рідний народ, Батьківщину, спасіння душі, перемогу над загарбниками».
Високопреосвященний при цьому нагадав парафіянам значення слова «релігія». Воно походить від латинських «re» – відновлення і «ligare» – зв’язок, тобто позначає відновлення втраченого після гріхопадіння в Раю зв’язку між людиною і Богом, людством і Творцем та єднання всіх, хто вірить у Нього. Саме для цього ми й гуртуємось у Церкві, наголосив архіпастир.
На завершення Служби митрополит вручив благословенні грамоти багатьом активістам церковного життя.
Владика також відправив заупокійну літію на могилі священика Костянтина Лотоцького, який очолював громаду в 1862–1906 роках.
З архієреєм служили декан протоієрей Андрій Сидор, настоятель парафії священик Михайло Кулинич, інші панотці благочиння, у тому числі з громади с. Стрільче, яка так само нещодавно перейшла з УПЦ (МП) до Київського Патріархату. За Відправою висвячено на диякона випускника Волинської духовної семінарії Василя Зеленька.
Село Печихвости згадується в наявних документах із 1508 року, хоч набагато старіше. Перший храм тут спалили татари; другий, зведений 1659 року, згорів під час грози. У 1708-му поміщиця Тереза Гулевич та громада спорудили нову, Введенську церкву. В 1931 році її, доволі ветху, за ієрейства Семена Кульчицького почасти реставровано. Збереглися царські врата ХVIII століття. За понад 300-річну історію цей Божий дім ніколи не закривали.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи