Капелани як психологи
Представники єпархії взяли участь у першому міжнародному тренінгу «Роль священика на війні», що проходив 20–24 грудня на території київського Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря. Організатори – синодальний відділ соціального служіння і благодійності, Посольство Ізраїлю в Україні за підтримки міжнародної організації USAID та Всеукраїнської мережі «Люди, що живуть з ВІЛ/СНІД».
Завідувач відділу організації благодійності та соціального служіння нашої єпархії Валерія Лесюк та настоятель парафії Великомученика і цілителя Пантелеймона у Володимирі-Волинському священик Юрій Кривіцкий разом із близько 20-ма учасниками – волонтерами, соціальними працівниками та душпастирями – вчились у провідних спеціалістів з Ізраїлю працювати із психологічними травмами та, зокрема, з військовиками в екстрених ситуаціях. Викладали Гіла Петрова – психолог-консультант, ведуча груп у Національному управлінні боротьби з наркоманією та алкоголізмом при мерії м. Хайфа, Моті Пікельнер – офіцер психологічної служби армії Ізраїлю, майор запасу, що має досвід практичної роботи у Секторі Газа.
Головні питання, що розглядалися на тренінгу: смерть та життя після війни; духовна і психологічна підтримка військових, людей, які втратили близьких на війні; соціальна адаптація військовиків до мирного життя; моделі роботи з армійцями (розбір випадків); запобігання особистому вигоранню під час служіння.
За висновками тренінгу можна виокремити таке. Оскільки в Україні немає військових психологів, їхню нішу зайняли військові капелани. Для священиків такий вид діяльності зовсім новий, тому вчитися доводиться з власного досвіду. Найперше, на що варто звернути увагу духівникові, – допомогти конкретному солдатові. Не залишати його наодинці, турбуватися не тільки про душу, а й фізичний стан, знаходити індивідуальний підхід до кожного бійця – ось основні завдання капелана на війні. Але при цьому не бути на передовій, не брати до рук зброї.
За активну діяльність архієпископ Донецький і Маріупольський Сергій, голова синодального відділу соціального служіння і благодійності, вручив матінці Валерії Лесюк набір духовних книг.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи