Викладач ВПБА пояснив «протиріччя» в словах апостола Павла
Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, на прохання газети «Волинь нова» розтлумачив уривок із Першого послання до коринф’ян щодо догоджання Богові чи чоловікові/дружині.
Читач зателефонував у редакцію: «Ви пишете про любов, сім’ю... Церква ж схвалює подружнє життя, то як зрозуміти заклик: „Хочу, щоб ви безклопітними були“. Мається на увазі – не одружувались». Тобто, йдеться про це місце в Біблії: «А я хочу, щоб ви були без турбот. Hеодружений турбується про Господнє, як догодити Господевi; а одружений турбується про мирське, як догодити жiнцi. Рiзниця є мiж заміжньою i дiвицею: незаміжня турбується про Господнє, як догодити Господевi, щоб бути святою i тiлом i духом; а замiжня пiклується про мирське, як догодити чоловiковi» (1 Кор. 7: 32 – 34)».
Для християнина в цих словах нема ніяких протиріч, – відповідає о. Андрій, який є кандидатом богословських наук, – оскільки тут апостол Павло пропонує для людей два шляхи спасіння своєї душі: через подружжя або через дівство. Чи людина є одруженою, чи веде самотній спосіб життя – вона може, якщо захоче, цілком присвятити себе служінню Господу.
За словами священика, жінка незаміжня (вдова) і незаміжня діва дбає про те, щоб бути святою і тілом, і духом. Але це не означає, що заміжжя для жінки є гріховним і оскверняє її тіло й дух. Цей вислів означає тільки, що зазначена дівиця чи вдова зважилася повністю присвятити себе служінню Господу. У шлюбі ж жінка не одна володіє своїм тілом, а й чоловік її, і душа її розділяється між турботами земними і небесними. Але розмови про те, який вибрати шлях для спасіння – дівство чи сімейне життя, зазвичай завжди є даремними. Кожному потрібно знайти свій шлях, просячи Бога вказати йому, що для нього краще, і звершувати своє спасіння в тих умовах, в які він поставлений Богом. Ми ухиляємося у своєму спасінні не тоді, коли вибираємо той чи інший шлях для себе, а коли відвертаємося від волі Божої щодо себе.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи