А РАЗОМ – ОДИН ЛЮД БОЖИЙ
20 грудня 2007 р.
Волинська єпархія, як і Волинська область, неоднорідна. Південні райони завжди були більш розвинені, мали й вищу національну свідомість, на відміну од Полісся. Якщо глянути на спеціальну карту, що показує розміщення парафій, одразу впадає у вічі: в південних районах кількість громад і храмів Київського Патріархату вже перевищує кількість приходів Патріархату Московського. Проте що далі на Полісся, то становище все більше не на користь УПЦ КП. Щоправда, останніми роками ситуація виправляється й тут.
Тож коли єпископ Луцький і Волинський Михаїл приїздить у парафії південних районів, щоб освятити нову церкву чи наріжний камінь на початок будівництва, він радіє з цієї події, а коли на глибоке Полісся – радіє подвійно.
Нещодавно владика в співслужінні з обласним деканом протоієреєм Іваном Семенюком, настоятелем священиком Миколою Цап'юком та іншими священнослужителями освятив баню величного храму Святої Трійці в Липинах, заможному селі, що вже, по суті, злилося з Луцьком. Владика висловив захоплення працею громади, а сім’ю Кузьмів, яка особливо постаралась у цій боговгодній справі, нагородив благословенною грамотою. «Єпархія буде допомагати і вам, браття й сестри, але насамперед потребують допомоги наші парафії на Поліссі. Разом же ми – одна велика православна родина, тож маємо допомагати одні одним», – сказав преосвященний.
Наступного дня керуючий єпархією освятив місце під майбутній храм Преподобного Іова Почаївського у маленькому й небагатому селі Масловець Любомльського деканату. Це буде лише третя церква Київського Патріархату в цьому поліському районі, де вже діє сім громад. Хоч місцева влада неприхильно ставиться до рішення селян, але й шкоди не чинить. Не коїли розбрату й ті масловчани, котрі тягнуть руку за Московським Патріархатом. Тож на освячення хреста на місці зведення Божого дому прийшло несподівано багато людей, які показали добре знання церковних звичаїв, хоча церкви в Масловці досі не було. Архієрей заохотив усіх до ревної праці на духовній ниві, подарував новоствореній громаді ризи, напрестольні хрест і Євангеліє, склав вагому грошову пожертву, роздав чимало примірників «Закону Божого», «Волинських єпархіальних відомостей» та іншої літератури. У святі взяли участь декан протоієрей Іван Бонис, настоятель священик Сергій Зеленько, місцеве духовенство, співав хор із Любомльського храму Архістратига Михаїла.
Нехай же єднаються душі всіх православних Волині в єдиній братерській сім’ї.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи