Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини Архів новин

МОСКОВСЬКИЙ ПАТРІАРХАТ АГІТУЄ ЗА КОМУНІСТІВ

24 березня 2006 р.

Московський Патріархат агітує за комуністів«Релігійні організації не беруть участі у діяльності політичних партій і не надають політичним партіям фінансової підтримки, не висувають кандидатів до органів державної влади, не ведуть агітації або фінансування виборчих кампаній кандидатів до цих органів», – нагадав жуналістам статтю 5-ту Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» прес-секретар Волинської єпархії Київського Патріархату протоієрей Віталій Собко, представляючи на черговій прес-конференції докази того, що Московський Патріархат незаконно агітує за комуністів.

3 березня цього року, – зазначив прес-секретар єпархії, – Президент України Віктор Ющенко провів зустріч з членами Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій, підсумком якої стало підписання керівниками Церков спеціальної декларації. У ній ідеться про намір не втручатися у виборчий процес.

Виконання постулатів декларації підтвердили й на Волині – 16 березня Волинська Рада Церков підписала аналогічний документ.

Однак, як стало відомо прес-службі Волинської єпархії Київського Патріархату, Московський Патріархат не бажає дотримуватися ні власноруч підписаної декларації, ні Законів України і грубо через власні ЗМІ використовує політичну агітацію за певні партії.

Зокрема, 23 березня прес-служба одержала чергове число газети «Православный взгляд» (№19, март 2006 г.), яке на 5-ій, 6-ій і 7-ій сторінках великими літерами проголошує гасло «ПОЭТОМУ МЫ ГОЛОСУЕМ ЗА СИМОНЕНКО». Це при тому, що стаття на 6-ій сторінці називається «ПРАВОСЛАВНЫЙ ВЫБОР 2006».

Варто зазначити, що «Православный взгляд» – офіційний друкований орган Союзу Православних Братств Української Православної Церкви Московського Патріархату, а точніше – Всеукраїнського Православного Братства Святого Архістратига Божого Михаїла. Газета видається тиражем 50 000 примірників. Її редакція розташована у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі, по вул. Січневого повстання, 25, корпус 64.

Знаючи про таємні політичні уподобання Московського Патріархату, можна було не зважати на діяльність його братств, якби вони були громадськими об’єднаннями. Однак усі православні братства реєструються саме як релігійні організації, а значить є в канонічному підпорядкуванні певної Церкви. Зважаючи на це, з жалем констатуємо, що даний випадок свідчить ні про що інше, як про незаконну агітацію УПЦ за конкретну політичну силу.

Прес-служба Волинської єпархії Київського Патріархату закликає православних вірян та громадськість зробити відповідні висновки з огляду на факт порушення, просить державні органи відреагувати згідно з законодавством України та закликає Московський Патріархат, публічно вибачившись за порушення українських законів та згаданої вище декларації, заборонити своїх братствам незаконну політичну діяльність.

24 березня 2006 р.
Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо