Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

Під час заупокійної літії по героях Крут на Київському майдані Луцька
«ДІЛОМ ЛЮБІТЕ»

29 січня українці щороку поминають героїв Крут. Укотре молитовно згадуємо юних патріотів, які полягли за Вітчизну, укривши себе славою, тимчасом як провідники нації добровільно роззброїли Батьківщину перед більшовицькою навалою. Молоді захисники столиці своїм життям стримали загарбників, щоб уряд мав змогу евакуюватись.

Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний, духовенство Троїцького кафедрального собору відслужили заупокійну літію перед символічною каплицею на Київському майдані обласного центру. Владика у проповіді зазначив, що герої Крут подали нам нев’янучий приклад служіння ближньому – аж до своєї смерті. Сьогодення ж вимагає якщо не жертовності, то в усякому разі – патріотичної визначеності...

29 січня 2010 р.
«Волинські єпархіальні відомості»
ПЕРШЕ У ДЕСЯТОМУ

Перше число газети за 2010 рік вийшло ще на початку січня, а інтернет-версія – лише зараз, на жаль. Але основні публікації є актуальними й сьогодні, й у майбутньому.

Про образ «Богоявлення Господнє» із храму с. Перванче на Горохівщині розповідає художниця-реставраторка обласного краєзнавчого музею Лариса Обухович. Адже це свято завершує різдвяний цикл.

У рубриці «З церковного календаря» Віктор Гребенюк веде річ про рівноапостольну Ніну, просвітительку Грузії, день пам’яті якої припадає на 27 січня. Бо ж Православ’я – віра вселенська, і вірянам-українцям цікаво довідатися про подвижників Благочестя інших народів...

28 січня 2010 р.
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл провів чергові збори деканів єпархії. Світлина протоієрея Віталія Собка
БУЛО ПРО ЩО ПОГОВОРИТИ

Сьогодні в нижньому храмі Троїцького кафедрального собору відбулися чергові збори деканів єпархії. Виступили архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, канцлер протоієрей Микола Цап та інші. Поміж багатьох поточних питань ішлося про порядок проведення в деканатах парафіяльних звітів, що пройдуть у травні, забезпечення парафій церковною періодикою і богослужбовою літературою, вступну кампанію до Волинської духовної семінарії на 2010/2011 навчальний рік, необхідність призначення заступників деканів у всіх благочиннях, підсумки участі Київського Патріархату в традиційному обласному телерадіомарафоні «Бог багатий милосердям» тощо.

26 січня 2010 р.
УПОКІЙ, ГОСПОДИ

Відійшов у вічність Семен Зінкевич – батько архієпископа Луцького і Волинського Михаїла. Владика, духовенство луцького кафедрального собору Святої Трійці та інші священнослужителі у храмі с. Лосятин Тернопільської області, де мешкав покійний, відправили заупокійне богослужіння й поховали його на місцевому кладовищі.

Нехай милосердний Господь упокоїть душу раба Божого Семена в оселях праведних, «де нема ні журби, ні зітхань, а життя безкінечне».

26 січня 2010 р.
СПІВАЙМО! МАЛЮЙМО!

Цього року 10 січня вже вкотре Волинське товариство польської культури імені Еви Фелінської провело фестиваль різдвяних піснеспівів «Гей, колядо!» у стінах луцького римо-католицького собору Апостолів Петра і Павла. Своє мистецтво показали польські, російські, вірменські, чеські, німецькі колядники – мешканці Волинської області. Українські колядки звучали з уст хору Феодосіївського храму Київського Патріархату (регент Оксана Удот).

А 22 січня колядки й щедрівки у виконанні дитячого хору Центру християнського виховання дітей та молоді в Луцьку (художній керівник Тетяна Толочко) прозвучали на щорічних «Різдвяних зустрічах у Музеї волинської ікони».

Цього ж дня тут відбулася виставка різдвяних поштівок студентів-дизайнерів Луцького національного технічного університету. Зокрема, свій доробок представила Ольга Журба, яка співпрацює з «Волинськими єпархіальними відомостями».

26 січня 2010 р.
Віфлиємський вогонь – у Колках
ІЗ ДАЛЕКОГО ВІФЛЕЄМА

Уже котрий рік волиняни зустрічають Різдво з вогнем, запаленим у Віфлеємі. По всьому світу цей пломінь із рук у руки, з країни в країну передають члени національних скаутських організацій.

На українсько-польському державному кордоні наші скаути – пластуни – взяли цей вогонь від скаутів польських – харцерів. 3 січня в Луцьку, в головному храмі Волинської єпархії Троїцькому кафедральному соборі для зустрічі полум’я зі Святої Землі зібрались архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, священнослужителі й численні віряни. Владика промовив архіпастирське слово, пластуни під гітари й сопілку виконали різдвяні піснеспіви. По тому кожен охочий узяв вогник із батьківщини Христа на ґнотики своїх свічок і лампадок. Вогонь із Віфлеєма розійшовся по Волині – по церквах, дитячих будинках, лікарнях...

05 січня 2010 р.
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо