Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

БУДЬМО УВАЖНІ!

29 березня 2006 р.

Наслідки пожежі, яка сталася 31 березня 2005 року у Волинській духовній семінарії. Фото Сергія ДубинкиЄпископ Михаїл і головний державний інспектор з пожежної та техногенної безпеки Волинської області полковник Микола Кревський підписали спільне звернення до мешканців Волині, з метою «підняти рівень обізнаності населення з правил безпеки життєдіяльності, вплинути на свідомість кожного громадянина, не тільки попередити та застерегти, а й зарадити лиху та трагедіям.»

Документ найперше вражає невтішною статистикою людської халатності, безвідповідальності, безпечності та байдужості. Саме вони є причиною пожеж та інших трагічних...

29 березня 2006 р.
СВЯТО ВНУТРІШНІХ ВІЙСЬК

28 березня 2006 р.

Єпископ Михаїл та священнослужителі відправляють молебен. Фото прот. Віталія СобкаУкраїна відзначила 14-ту річницю утворення та професійне свято внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України. З цієї нагоди на запрошення командира військової частини 1141 підполковника Олега Куртіна єпископ Луцький і Волинський Михаїл взяв участь в урочистому заході. Разом із духовенством кафедрального собору він відправив молебен, привітав військовослужбовців, закликавши Боже благословення на їхнє нелегке служіння, і подарував для бібліотеки частини Біблію.

 

28 березня 2006 р.
ВИБОРИ ДО РАД

27 березня 2006 р.

Єпископ Михаїл голосує. Фото прот. Віталія СобкаУчора в Україні відбулися вибори депутатів Рад. Після голосування на виборчій дільниці єпископ Луцький і Волинський Михаїл на прохання місцевих ЗМІ поділився враженням про перебіг виборчої кампанії. Він зазначив, що Київський Патріархат протягом виборчого процесу дотримувався законодавства України та декларації, яку підписала Всеукраїнська й підтвердила Волинська Ради Церков. Також владика висловив упевненість у перемозі демократичних сил, однак, на його думку, новообрані депутати не завжди займатимуть проукраїнську позицію.

Цього ж дня преосвященний та священнослужителі...

27 березня 2006 р.
ОСВЯЧЕНО НОВИЙ МАКАРОННИЙ ЗАВОД

25 березня 2006 р.

Освячено новий макаронний завод. Фото прот. Віталія СобкаЄпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив новий макароний завод приватного підприємства «Імпалс», що в Луцьку. Разом із священнослужителями кафедрального собору Святої Трійці він помолився за розвиток одного з провідних підприємств харчової промисловості Волині та, зокрема, за успішну працю обслуговуючого персоналу новоствореної макаронної лінії. До Богослужіння долучилися голова облдержадміністрації Володимир Бондар, директор підприємства Артур Каплан, представники громадськості та ЗМІ.

 

25 березня 2006 р.
МОСКОВСЬКИЙ ПАТРІАРХАТ АГІТУЄ ЗА КОМУНІСТІВ

24 березня 2006 р.

Московський Патріархат агітує за комуністів«Релігійні організації не беруть участі у діяльності політичних партій і не надають політичним партіям фінансової підтримки, не висувають кандидатів до органів державної влади, не ведуть агітації або фінансування виборчих кампаній кандидатів до цих органів», – нагадав жуналістам статтю 5-ту Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» прес-секретар Волинської єпархії Київського Патріархату протоієрей Віталій Собко, представляючи на черговій прес-конференції докази того, що Московський Патріархат незаконно агітує за комуністів.

3 березня цього року, – зазначив прес-секретар єпархії, – Президент України Віктор Ющенко провів зустріч...

24 березня 2006 р.
ПАНАХИДА ПО МИТРОПОЛИТУ ЯКОВУ

17 березня 2006 р.

Духовенство на чолі з єпископом Михаїло відправляє панахиду на могилі митрополита Якова. Фото прот. Віталія Собка16 березня єпископ Луцький і Волинський Михаїл, декани, священнослужителі кафедрального собору Святої Трійці відправили панахиду на могилі колишнього керуючого єпархії митрополита Якова (Панчука). Цього дня виповнилося 2 роки з часу його упокоєння.

Після Богослужіння владика Михаїл, звертаючись до присутніх із словом, висловив упевненість, що спочилий, який багато потрудився задля розвитку Волинської єпархії, разом із нами постійно молиться та співпереживає за неї перебуваючи й у вічності. «Нашій Церкві, митрополит Яків присвятив усе своє життя. Тому молімося, щоб Господь дарував йому Царство Небесне», – підкреслив преосвященний.

17 березня 2006 р.
ДЕКЛАРАЦІЯ ВОЛИНСЬКИХ ЦЕРКОВ

17 березня 2006 р.

Засідання Волинської Ради Церков. Фото прот. Віталія СобкаВолинська Рада Церков одностайно прийняла декларацію, у якій підтвердила намір неухильно виконувати закон України про вибори. Документ підписано під час засідання в облдержадміністрації в присутності її голови Володимира Бондаря.

8 ієрархів і керівників волинських християнських спільнот прагнуть «заборони використання в політичній агітації авторитету Церков і релігійних організацій, їхніх організаційних структур, приміщень, релігійної символіки», оскільки «такі дії не лише заборонені законодавством України, але й суперечать духовній природі Церков».

Волинська Рада Церков звернулась...

17 березня 2006 р.
ОСВЯТА ХІРУРГІЧНОГО ВІДДІЛЕННЯ ОБЛАСНОЇ ЛІКАРНІ

16 березня 2006 р.

Єпископ Михаїл відправляє чин освяти хірургічного відділення обласної лікарні. Фото прот. Віталія СобкаЄпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив хірургічне відділення Волинської обласної лікарні. Після урочистого розрізання символічної стрічки він разом із священнослужителями кафедрального собору Святої Трійці відправив чин освяти. До молитви долучилися голова облдержадміністрації Володимир Бондар, голова облради Василь Дмитрук, представники влади, громадськості, ЗМІ, а також пацієнти й медичний персонал лікарні на чолі з головним лікарем Іваном Сидором.

Після урочистого відкриття відділення владика взяв участь у святковій академії, під час якої привітав громаду з радісною подією, висловивши задоволення щодо покращення медичного...

16 березня 2006 р.
ДУХОВЕНСТВО ВШАНОВУЄ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

11 березня 2006 р.

Єпископ Луцький і Волинський Михаїл і духовенство єпархії відправляють панахиду по Тарасові Шевченку. Фото Данила ЗінкевичаВ обласному муздрамтеатрі відбувся літературно-мистецький вечір з нагоди 192-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка. На запрошення місцевої влади на ньому побував єпископ Луцький і Волинський Михаїл зі священиками.

Наступного дня владика, духовенство кафедрального собору й луцького районного деканату, викладачі та вихованці духовної семінарії пройшли хресним ходом до пам’ятника великому Кобзареві, де відправили панахиду.

Виголошуючи проповідь, преосвященний зокрема зазначив, що українці мають учитися любити Україну так, як її любив...

11 березня 2006 р.
НЕ ВІДДАВАЙТЕ ГРОШІ АФЕРИСТАМ!

10 березня 2006 р.

Єпископ Луцький і Волинський МихаїлУ Волинській духовній консисторії відбулася прес-конференція, на якій єпископ Михаїл повідомив, що протягом останнього тижня в Луцьку діють незвичайні аферисти. Прикриваючись фальшивими документами, вони збирають кошти буцімто на храми й монастирі. У зв’язку з цим владика заявив, що не давав благословення на збір коштів поза храмами, а тому люди, кому пропонували зробити такі пожертви, повинні негайно повідомляти в міліцію.

Користуючись нагодою, преосвященний пояснив позицію Київського Патріархату щодо виборів, наголосивши, що Церква є понад політикою і не агітує за блоки та партії. Однак священики як громадяни мають право на політичні вподобання і навіть у разі потреби обиратися депутатами.

Йшлося і про те, що єпархія відроджує давні церковні традиції, повертаючи термінологію, якою послуговувалися на Волині до 1946 року. Відтепер єпрахіальне управління – це Волинська духовна консисторія, секретар управління – канцлер єпархії, а «благочиння» й «благочинний» – відповідно «деканат» і «декан». Слово «єпархія» означає всю територію, підпорядковану...

10 березня 2006 р.
1-10  11-12
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо