Новини
31 березня 2007 р.
У Лазареву суботу, єпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив хрест і місце під будівництво храму Воздвиження Хреста Господнього у Нововолинську. З ним співслужили декан протоієрей Стефан Фульмес, настоятель парафії священик Віталій Голян, місцеве духовенство. У Богослужінні взяв участь представник влади – заступник міського голови Андрій Сторонський.
Владика у проповіді сказав: «Сьогодні, у день спомину воскрешення Господом праведного Лазаря, доречно згадати про воскресіння віри Христової в нашій Батьківщині й зокрема у цьому місці. Одним із проявів воскресіння віри є спорудження нових домів Божих. Часом питають – скільки ще храмів потрібно? Відповідь тут проста: стільки, скільки у них буде вірних, щоб церкви не стояли порожні, а були наповнені, щоб у них...
30 березня 2007 р.
В Іваничах відбулася зустріч настоятеля храму Казанської ікони Божої Матері прот. Андрія Мельничука з представниками Дитячого фонду «Незабудка», який заснований у Німеччині (м. Мульталь). Представники фонду Вернер Цорн та Герд Альтенбурн обговорили з настоятелем питання щодо відкриття соціального будинку в Іваничах, де діти з малозабезпечених сімей, сироти, напівсироти та інші діти змогли б після закінчення уроків у школах провести вільний час із вихователями, вивчити уроки, навчитися чогось корисного у різних гуртках, поїсти. Тут буде можливість навчати дітей азів віри Христової. Будинок, відкрити який планується восени, матиме змогу розмістити понад триста школярів.
30 березня 2007 р.
Інститут соціальних наук Волинського державного університету ім. Лесі Українки, відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Г. С. Сковороди Національної академії наук та Українська асоціація релігієзнавців провели наукову конференцію «Сучасна релігійність: стан і тенденції». У ній взяли участь єпископ Луцький і Волинський Михаїл, викладачі Волинської духовної семінарії священик Микола Цап’юк і кадидат богословських наук Василь Лозовицький.
Владика Михаїл виступив із доповіддю на тему «Сучасний віруючий: особливості і типологія», в якій, зокрема, сказав: «Був час, коли храми відвідували переважно жінки старшого віку та невисокої освіти. Теперішня ситуація інша: у Церкву пішла молодь, та й парафіяни старшого віку - це здебільшого люди, які мають досить ґрунтовну світську...
30 березня 2007 р.
У Володимирському жіночому монастирі Різдва Христового, який відзначив своє п’ятиріччя, єпископ Луцький і Волинський Михаїл відслужив Божественну Літургію з цієї нагоди і виголосив проповідь. «Ми все ближче підходимо до найбільшого свята християн – Пасхи Господньої і сьогодні крокуємо постовою дорогою заради вічного життя. На цій дорозі є чимало перепон. Деякі з них приховуються і в церковному житті. Щороку згадуємо одні й ті ж події, і з віком це входить у звичку. Але смисл нашого духовного розвитку полягає в тому, що ми повинні щораз більше дивитися новими очима на світ і на себе у цьому світі. Врешті прийдемо до такого стану, який описує апостол словами: „Вже не я живу, а живе в мені Христос“. Так постійною працею будемо здобувати свій вінець у Царстві Небесному»...
у кафедральному соборі Святої Трійці на Страждальному й Світлому тижнях
2 квітня, Великий понеділок
7.00 – Літургія ранішеосвячених Дарів. Сповідь і Причастя
9.00 – Літургія ранішеосвячених Дарів. Сповідь і Причастя
17.00 – Рання. Сповідь
18.00 – Оливоосвячення (Соборування)...
26 березня 2007 р.
Єпископ Луцький і Волинський Михаїл взяв участь у відзначенні професійного свята працівників Служби безпеки України. Виступаючи на урочистому вечорі в народному домі «Просвіта» обласного центру, він зазначив: «Тепер ви маєте дещо інші функції, ніж ваші попередники: ви служите Україні. Церква теж покликана служити Богові й народу, нашій Україні, і ми переконані, що вона матиме Єдину Помісну Православну Церкву». А на підкріплення сказаного владика подарував в. о. начальника УСБУ у Волинській області В. Ковальчуку Біблію українською мовою та ікону архістратига Михаїла.
26 березня 2007 р.
Ця назва творчого вечора художника Володимира Жупанюка, що 15 березня відбувся в обласній науковій бібліотеці ім. Олени Пчілки з нагоди його 60-ліття, точно віддзеркалює доробок митця.
Не сказати, що автор зовсім обділений увагою: участь у виставках, статті, інтерв’ю... Але спитайте лучан, хто такий Жупанюк, – рідко хто скаже. І лише останніми роками, коли публіка донесхочу натішилася модерністськими і постмодерністськими «шедеврами», погляди поціновувачів прекрасного переводяться на «те, що не вмирає». Та це відвідувачі мистецьких салонів, але картини Жупанюка, як мовиться...
25 березня 2007 р.
У річницю загибелі В’ячеслава Чорновола в Луцьку, на вулиці, що носить його ім’я, біля меморіальної дошки, якою вшановано цього видатного українського політичного діяча, відбулась панахида. Її відправив старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний. У короткому слові він, зокрема, сказав тим, хто зібрався на це моління – представникам різних політичних сил національно-патріотичного спрямування: «Раб Божий В’ячеслав – герой, який поклав своє життя задля нашого народу, задля єднання українців, а отже – і за єдину Православну Церкву в Україні. Возносячи нині наші молитви за нього, маємо гуртуватися в цих наших прагненнях».
23 березня 2007 р.
У віддаленому селі Лудин, що на кордоні з Польщею, представники громадськості області та району, влади, творчої інтелігенції та молодь зібралися на урочистості в місцеву школу: до когорти майстрів слова юридично долучився, отримавши посвідчення члена Волинської обласної асоціації незалежних письменників, Степан Куцай. Його дві книги та декілька брошур висвітлюють читачам досьогодні незнані сторінки історії рідного краю в 40-50-ті роки. Одна з них перекладена на німецьку вийшла солідним тиражем у Німеччині. Активний учасник нелегкої боротьби післявоєнного часу описує і страхіття німецької неволі та тяжкої праці на...
20 березня 2007 р.
Під час прес-конференції, що відбулась у нижньому храмі кафедрального собору, видавничий відділ єпархії «Ключі» представив передпасхальну новинку – брошура «Ідемо до Сповіді та Причастя». Вона з’явилася друком у пік Великого посту, коли до цих таїнств приступає особливо багато людей.
На жаль, чимало наших мирян слабко підготовлені до Сповіді й Причастя, тож проходять їх певною мірою формально. Завідувачка відділу Юлія Спіріна, зокрема, сказала: «Не кожен зізнається навіть собі, що він ніяковіє у церкві, бо не знає, як правильно підготуватися до Сповіді та Причастя, не знає, для чого це все взагалі потрібно. Хибний, помилковий сором заважає дорослій людині запитати і дізнатися більше. Є також люди, які часто приступають до Сповіді та Причастя, хоч їх, як свідчать священики, небагато. Однак і їм ця книжка буде корисною. Нова книга видавничого відділу „Ключі“ покликана допомогти усім православним гідно підготуватися до прийняття святих Христових Таїнств»...
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи