Новини
Місто Володимир відзначило 1022-ліття. 992 року тут засновано Волинську єпархію. З тих часів сивочолий град прикрашає храм Святителя Василія Великого, на честь якого названо князя Володимира під час його Хрещення.
Сьогодні в місті більше 10 храмів, центральні – собори Різдва Христового та Успіння Пресвятої Богородиці. На святкуванні «за заслуги перед містом» його голова П. Саганюк нагородив відзнакою міської ради настоятеля Різдво-Христової парафії протоієрея Миколу Удуда.
В урочищі Білі Береги на Маневиччині вперше відбувся десятиденний єпархіальний молодіжний табір. Його тематичний напрямок – «Сучасний шлях молодого християнина». Близько п’ятдесяти юнаків і дівчат проводили тут вільний час: молилися (дехто навіть уперше), грали в спортивні й інтелектуальні ігри, ходили на екскурсії, спілкувалися зі священиками й ченцями. Таборяни були поділені на кілька куренів, у кожного куреня був свій духівник, тож юнаки і юнки могли відверто поговорити про те, що турбує. Були й цікаві вечори коло вогнища, демонстрація духовних фільмів. Було чимало серйозних моментів, а чимало й веселощів. Жили таборяни в наметах, молилися в похідній церкві, їли з багаття, купалися в річці Стир. Не бачили тими днями Білі Береги ні цигарок, ні спиртного, не чули матюків...
Завершено щорічне звітування про діяльність священнослужителів нашої єпархії, яке розпочалося ще 19 квітня. Щороку архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, канцлер протоієрей Микола Цап та інші уповноважені особи виїздять у всі деканати і приймають звіти в духовенства. Кожен доповідає, яку роботу, крім богослужінь і треб, він провів за рік: господарську, просвітницьку тощо. Комісія цікавиться наявністю належного облачення, богослужбової літератури, різноманітними проблемами життя парафії. Цього разу особливий наголос було зроблено на організацію при кожному храмі недільних шкіл. Обов’язково виясняють, чи виправлено торішні недоліки.
Разом з тим, отці складають своєрідний іспит. У білети, роздані заздалегідь, внесено питання з церковної історії, літургіки, основ православного віровчення й інших богословських дисциплін. Кожного року питання різні й акцент ставиться на різні предмети. Бо хоча священнослужителі єпархії мають духовну освіту, проте час від...
Сьогодні завершено формування архіву електронних версій усіх чисел газети «Волинські єпархіальні відомості» з часу виходу її першого номера в грудні 2004 року як офіційного видання Волинської єпархії Київського Патріархату. Відтепер користувачі нашого сайта можуть переглянути будь-яке число, зайшовши на розділ «Часопис» і в лівому меню обравши посилання «Архів часопису».
Електронна версія газети – це добірка лише основних публікацій номера, оскільки новини, документи, оголошення тощо публікуються в інших розділах сайта. Крім цього, в тому ж таки лівому меню можна переглянути статті різних років, які були розміщені під певними тематичними рубриками.
Учора в селі Зміїнець Луцького районного деканату архієпископ Луцький і Волинський Михаїл звершив чин заснування храму Преображення Господнього, заклав пам’ятну капсулу в його підмурівок. З архієреєм співслужили ректор Волинської духовної семінарії протоієрей Ігор Швець, декан протоієрей Володимир Присяжнюк, настоятель парафії священик Володимир Лозинський та інше духовенство.
Владика висловив вдячність усій громаді за стійкість на шляху до її становлення, до закладин цього храму, подякував усім добродійникам, особливо голові сільради Ігореві Ярмольському. Подякував і «тим, хто не заважав». Ще зовсім недавно це була закинута окраїна села, а вже місцевість преобразилась, видно, що тут зводиться осередок духовності. Повноцінного храму на Зміїнці не було ніколи, служби проходять у пристосованому приміщенні...
Днями архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив два новозбудовані Петро-Павлівські храми.
11 липня владика побував у селі Домашів Цуманського деканату. Божий дім тут споруджено вперше за історію цього невеликого поселення (90 дворів, близько 200 жителів) усього за три роки. У цьому дуже допомогли меценати, зокрема виходець із Домашева голова обласної ради Анатолій Грицюк. Він і луцький міський голова Богдан Шиба були й цього дня серед молільників і жертводавців. Разом з усім церковним народом підносили молитви до Господа голова Ківерецької райдержадміністрації Леонтій Кричкевич, місцеве керівництво. Першу Літургію в новому храмі відправили архієрей, декан протоієрей Тарас Манелюк, настоятель священик Сергій Паладовський, інше духовенство. Усіх приємно здивував високий рівень новоствореного хору...
Делегація ченців нашої єпархії, очолювана намісником Замкового Свято-Архангельського монастиря в Луцьку ігуменом Святополком, на запрошення єпископа Кіровоградського і Голованівського Марка (колишнього намісника Миколаївського монастиря в Жидичині) та з благословіння архієпископа Луцького і Волинського Михаїла побувала у Кіровоградській єпархії. Про це повідомляють сайти Chernectvo.org, Cerkva-el.com.ua. Монахи привезли ковчежець із часткою мощей святителя й чудотворця Миколая Мирлікійського, що постійно перебуває в луцькому кафедральному соборі Святої Трійці.
Спершу волинські чорноризці побували на освяченні наріжного каменя майбутнього храму Апостола Андрія Первозваного в Кіровограді, яке здійснив владика Марк, відтак побували у Миколаївському храмі райцентру Бобринець, де відслужили акафіст цьому святому перед ковчежцем. До 18 липня святиня подорожуватиме багатьма парафіями єпархії.
6–7 липня архієпископ Луцький і Волинський Михаїл на запрошення архієпископа Івано-Франківського і Галицького Іоасафа брав участь у святі Преподобних Іова і Феодосія Манявських, яке відбулося в Манявському скиту. Богослужіння у Хрестовоздвиженському соборі очолив Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.
Увечері 7 липня владика Михаїл прибув до Львова. Тут у соборі Покрови Пресвятої Богородиці він помолився за упокоєння новоспочилого митрополита Андрія під час відправи Первоієрархом Київського Патріархату парастасу, а наступного дня, 8 липня, – долучився до Божественної Літургії та чину поховання львівського архієрея.
Сьогодні архієпископ Луцький і Волинський Михаїл відправив у храмі Великомучениці Катерини Василівського жіночого монастиря заупокійну літію по спочилому в Бозі цього дня митрополитові Львівському і Сокальському Андрієві. Владика Михаїл, духовна консисторія висловлює щиросередечні співчуття духовенству й вірним Львівської єпархії.
Учора архієпископ Луцький і Волинський Михаїл та ковельський міський декан протоієрей Анатолій Александрук взяли участь у святкуванні 700-ліття Ковеля та 66-ї річниці його визволення від нацистських загарбників. Ці достойники взяли участь у святковому зібранні в приміщенні міськради, мітингу на Меморіалі слави. На початку культурно-мистецьких заходів владика привітав ковельчан зі святом. Від імені Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета високопреосвященний нагородив територіальну громаду Ковеля орденом Великомученика Юрія Переможця – за відродження православних традицій та утворення єдиної помісної Української Православної Церкви. Орден від імені всіх ковельчан прийняв міський голова Сергій Кошарук.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи