Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

Поминальний захід біля пам’ятного знака, присвяченого героям Крут, на одноіменній вулиці в Луцьку. Світлина інформаційної служби єпархії
НАДІЯ НА МОЛОДЬ

29 січня, у день 93-ї річниці бою під Крутами, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл у співслужінні з духовенством кафедрального Свято-Троїцького собору відправив панахиду біля пам’ятного знака на вулиці Героїв Крут за упокій їхніх душ. Разом із усіма молилися луцький міський голова Микола Романюк, представники громадськості, ліцеїсти.

За Богослужінням владика виголосив слово про вшанування загиблих студентів – оборонців Вітчизни. У той час, коли наші провідники не змогли згуртовано діяти, захищаючи державу, саме молодь стала на захист незалежності України, віддаючи за неї свої життя, підкреслив архієрей. Минуло багато часу, та чи суттєво змінилося щось відтоді? Як і на початку XX ст., ми не стали згуртованою нацією, бо озираємося то на Схід, то на Захід. Проте є надія, що сьогоднішня молодь буде рішуча й активна і зможе відстояти культуру, традиції й незалежність держави, сказав архієрей...

31 січня 2011 р.
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освячує новий іконостас у храмі Святителя Миколая Чудотворця с. Колодяжне Ковельського районного деканату. Світлина інформаційної служби єпархії
НА ОСНОВІ ЛЮБОВІ

Учора архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив іконостас і очолив Божественну Літургію у храмі Святителя Миколая Чудотворця с. Колодяжне Ковельського районного деканату. Із ним співслужили декан протоієрей Іван Бонис, настоятель священик Іван Оринчак та інше духовенство.

За Відправою владика виголосив проповідь про любов до Бога і ближнього. Зазначив, що «любити ближнього – це не просто слова, це – дія, яку ми повинні виконувати щодня». Аби цього навчитися, потрібно наслідувати людей, які випробували себе у вірі. Згадаймо, наприклад, Марію Єгипетську: вона, неосвічена, вміла любити Бога, ближнього й молитися. Звідки це в неї? Від чистоти серця. Адже написано: «Блаженні чисті серцем, бо вони Бога побачать». Тому нам, щоб наблизитися до Всевишнього, потрібно полюбити своїх ближніх так, аби серце стало вільне від гріховних пристрастей, які породжуються самолюбством та гордістю, зазначив архієрей...

31 січня 2011 р.
Луцький інститут розвитку людини Відкритого міжнародного університету «Україна». Світлина з сайта Osvita.work.ua
НА ДУХОВНЕ ЗРОСТАННЯ

Віце-канцлер єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний на запрошення ректора Луцького інституту розвитку людини Відкритого міжнародного університету «Україна» Романа Карпюка взяв участь у святкуванні 11-ї річниці створення цього навчального закладу. Священик передав вітання й благословіння архієпископа Луцького і Волинського Михаїла, а також зазначив: «Ми дуже цінуємо співпрацю Церкви й вашого інституту, яка спрямована на духовне зростання як викладачів, так і студентів».

29 січня 2011 р.
Протоієрей Віктор Михалевич. Світлина з сайта Vnu.edu.ua
РОЗПОЧАЛИ З ДОБРОЧИННОСТІ

Учора в бібліотеці Волинського національного університету ім. Лесі Українки відбувся благодійний концерт «З Різдвом Христовим, Україно!». Його мета – збір коштів на спорудження каплиці Святої Софії – Премудрості Божої на території вузу. В заході взяли участь університетські творчі колективи й окремі виконавці.

Перед присутніми виступив капелан цього вишу протоієрей Віктор Михалевич. Він подякував благодійникам і, зокрема, сказав: «Починати новий рік належить із добродійності. Так ми не руйнуватимемо, а будуватимемо. Тож спаси, Боже, всіх тих, хто сьогодні на крок ближче став до Царства Небесного, склавши пожертву на Господній дім. Нехай весь рік, браття й сестри, горить у ваших душах вогонь доброти й милосердя».

18 січня 2011 р.
ЙОРДАНСЬКЕ ВОДОСВЯТТЯ

19 січня, на свято Богоявлення, Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, в луцькому кафедральному соборі Святої Трійці архієпископ Михаїл очолить Божественну Літургію (початок о 10.00), після якої, приблизно о 12.00, хресний хід рушить до берегу річки Стир (пляж міського центрального парку), де владика відправить велике освячення води. Духовна консисторія запрошує усіх бажаючих взяти участь у Богослужінні.

17 січня 2011 р.
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освячує хрест і місце під будівництво храму Рівноапостольної княгині Ольги в Ківерцях. Світлина інформаційної служби єпархії
НА МІЦНИХ ПІДВАЛИНАХ

Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив хрест і місце під будівництво храму Рівноапостольної княгині Ольги в Ківерцях. З ним співслужили настоятель протоієрей Олег Ткачусь та інше духовенство.

За Богослужінням владика виголосив проповідь про будівництво храмів. Наголосив на тому, що в сучасному суспільстві найперше потрібно дбати не так про економіку, як про відродження духовності. «Тому чи не краще будувати дім Божий, ніж якийсь пустий заклад? Адже Церква закликає всіх до благочестивого та тверезого способу життя, вчить любити, трудитися, поважати й шанувати старших, дотримуватися заповідей Божих», – зазначив архіпастир. Саме на цих міцних підвалинах повинна зводитися споруда держави.

06 січня 2011 р.
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освячує дзвони храму Рівноапостольного князя Володимира в однойменному місті. Світлина інформаційної служби єпархії
ДЗВОНИ ЛУНАТИМУТЬ!

Парафія Рівноапостольного князя Володимира в однойменному місті відзначила своє десятиріччя. З цієї нагоди архієпископ Луцький і Волинський Михаїл у співслужінні з міським деканом протоієреєм Юрієм Пилипцем, настоятелем парафії протоієреєм Юрієм Пікулою та іншим духовенством відслужив Літургію, освятив індитії (ризи на престіл і жертовник) та дзвони.

Після Відправи владика нагородив церковними відзнаками благодійників: орденом Святого Володимира ІІІ ступеня – Юрія Келестина і Миколу Юнака, орденом Миколая Чудотворця – Євгена Шелепіну, благословенними грамотами – Олега Барбелюка, Валерія Діброву, а також громаду в цілому.

Разом з усіма молився голова райдержадміністрації Валентин Скуба та інші високопосадовці...

03 січня 2011 р.
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо