Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

Волинська обласна рада
НАСАМПЕРЕД ДУХОВНІСТЬ

Голову інформаційно-видавничого центру єпархії протоієрея Віталія Собка, який нещодавно став депутатом обласної ради (фракція ВО «Свобода»), обрано заступником голови постійної комісії облради з питань духовності, релігій, освіти і науки, культури, засобів масової інформації.

Раніше народні обранці підтримали пропозицію о. Віталія, що цей орган ради повинен називатися саме так, бо ж у проекті рішення передбачали комісію з питань освіти і науки, духовності, культури, релігій, засобів масової інформації. Обґрунтовуючи необхідність дещо змінити назву, а значить і акценти в роботі комісії, священик-депутат зазначив: «Поняття духовності доволі багатозначне, воно узагальнює не тільки питання релігій, а й культури, освіти тощо. Але в суспільстві, колективі, людині духовна складова має бути на першому місці». Тож, на думку о. Віталія, і в назві, і в роботі комісії питання духовності – пріоритет.

30 листопада 2010 р.
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освячує хрест і місце, де будуватимуть храм Апостола Филипа – за Луцьком, у районі вул. Чернишевського (за ЗОШ № 13). Світлина інформаційної служби єпархії
ХАЙ БОГ БЛАГОСЛОВИТЬ!

За Луцьком, у районі вул. Чернишевського (за ЗОШ № 13), будуватимуть храм на честь апостола Филипа. 27 листопада, у день пам’яті святого, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив хрест і місце, де постане церква.

Перед освяченням сюди прибув хресний хід священнослужителів і вихованців семінарії, які, пройшовши від кафедрального собору Святої Трійці, долучилися до відправи. Із владикою співслужили канцлер єпархіії протоієрей Микола Цап, ректор семінарії протоієрей Ігор Швець, декан протоієрей Микола Нецькар і духовенство собору, настоятель парафії священик Володимир Вакін, священнослужителі обласного центру. У богослужінні взяли також участь намісник монастиря Святителя Миколая Чудотворця в с. Жидичин Ківерецького деканату ігумен Константин (Марченко) із братією, голова Маяківської сільради Ігор Ярмольський та парафіяни...

30 листопада 2010 р.
Протоієрей Микола Удуд. Світлина інформаційної служби єпархії
З НАДІЄЮ НА БОЖУ ПОМІЧ

Настоятель собору Різдва Христового у Володимирі протоієрей Микола Удуд благословив депутатський корпус новообраної міської ради. Душпастир, який також є її депутатом, виголосив молитву на закликання благодаті Святого Духа й окропив присутніх освяченою водою.

Вітаючи народних обранців, о. Микола побажав, щоб Божа ласка завжди була присутня при вирішенні всіх проблем районного центру. Також священик наголосив на своїй діяльності як депутата: першочергове завдання для нього – домогтися, «щоб у неділю не працювали ринки, магазини й люди могли спокійно прийти помолитися до храму».

25 листопада 2010 р.
Настоятель парафії Холмської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці в Луцьку протоієрей Михайло Онищук взяв участь у ювілейній академії «Пам’ятаєм отчий край», присвяченій 20-річчю створення цієї організації. Світлина з сайта Volynnews.com
БЛАГОСЛОВІННЯ ХОЛМЩАКАМ

Настоятель парафії Холмської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці в Луцьку протоієрей Михайло Онищук на запрошення голови обласного громадсько-культурного товариства «Холмщина» Миколи Онуфрійчука взяв участь у ювілейній академії «Пам’ятаєм отчий край», присвяченій 20-річчю створення цієї організації. Під час заходу, який відбувся палаці культури обласного центру, священик виступив зі словами вітання та благословіння.

24 листопада 2010 р.
На парафії Святого Йоана Хрестителя в с. Прилуцьке Ківерецького деканату встановлюють на купол храму нового хреста. Світлина Сергія Кирилюка
ТІЛЬКИ ТВЕРДО ВІРИТИ

21 листопада, на свято, що йменується Собором Архістратига Михаїла та інших небесних сил безплотних, на храмі Святого Йоана Хрестителя с. Прилуцьке Ківерецького деканату (настоятель протоієрей Василь Мураль) встановлено нового хреста. Божественну Літургію і чин освячення хресного знамення очолив декан протоієрей Іван Семенюк.

Отець Іван у проповіді перед підняттям хреста, зокрема, сказав: «Цей символ нашої віри перебуватиме під охороною ангелів і архангелів, під охороною архістратига Михаїла. Ваше село – під цією опікою, ваші життя – під охороною сил небесних. Лише слід міцно в це вірити, бути завжди з Богом – і все буде в житті гаразд».

23 листопада 2010 р.
Протоієрей Юрій Близнюк
ПАМ’ЯТАТИ ЗАВЖДИ

22 листопада інспектор з питань місійної діяльності консисторії протоієрей Юрій Близнюк на запрошення директора Волинського краєзнавчого музею Анатолія Силюка взяв участь у вечорі пам’яті «Трагічні сторінки історії українського народу», приуроченому до річниці Голодомору в Україні 1932-1933 років.

Отець Юрій разом із вихованцями Волинської духовної семінарії відправив заупокійну літію. Звертаючись до присутніх зі словом, він наголосив, що «треба завжди пам’ятати про жертв Голодомору, молитися за них, а найголовніше, робити все можливе, щоб ці сторінки нашої історії більше ніколи не повторилися». Адже, як ішлося на заході у 32-33 роках в Україні щодня вмирало 20 тисяч людей. У ті роки вимерло від 7 до 10 мільйонів українців.

На завершення заходу запрошені переглянули документальні фільми «Голодомор. Україна XX століття», «Жити заборонено» й ознайомитися з роботами, представленими на виставці «Голодомор в Україні 1932-1933 років».

23 листопада 2010 р.
Протоієрей Володимир Мицько. Світлина інформаційної служби єпархії
БЛИЖЧЕ ДО НАРОДУ!

Камінь-каширський декан протоієрей Володимир Мицько на прохання міського голови Василя Бондаря відслужив молебень на початок усякого доброго діла у храмі Святителя Миколая Чудотворця, що в районному центрі, а також благословив відкриття першої сесії міськради шостого скликання. Отець Володимир привітав депутатів із обранням і нагадав, що будь-яка влада дана від Бога. Тому, підкреслив душпастир, «народні обранці повинні пам’ятати, що вони не пани, а слуги народу». Наостанок декан за дорученням архієпископа Луцького і Волинського Михаїла вручив міській раді архієрейську благословенну грамоту та подарував їй ікону святого Миколая.

21 листопада 2010 р.
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освячує хрест на місці під будівництво храму Ікони «Неопалима купина» на території пожежно-рятувального підрозділу Головного управління МНС України у Волинській області. Світлина з сайта Volynnews.com
ПОЧАТОК ДОБРОГО ДІЛА

Учора архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив хрест на місці, де будуватимуть храм Ікони «Неопалима купина» – на території пожежно-рятувального підрозділу Головного управління МНС України у Волинській області. Із ним співслужили віце-канцлер, старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний, декан протоієрей Микола Нецькар і духовенство кафедрального собору Святої Трійці, капелан еменесників священик Андрій Ротченков. Також у богослужінні взяли участь начальник Головного управління МНС у Волинській області Володимир Грушовінчук, особовий склад головного облуправління МНС, а також бійці пожежно-рятувальних частин міста Луцька.

Вітаючи присутніх із подією, владика зазначив, що майбутній храм має бути духовним осередком для тих, хто приходитиме сюди. Адже заступаючи на чергування, кожен зможе помолитися й попросити у Бога покровительства й захисту.

16 листопада 2010 р.
Щойно освячений хрест встановлюють на купол храму, що в новому корпусі Волинської духовної семінарії. Світлина інформаційної служби єпархії
ЦИМ ПЕРЕМОЖЕМО

Завершуєтся будівництво нового корпусу Волинської духовної семінарії. У ньому передбачено семінарський храм на честь усіх волинських святих (престольний празник – 23 жовтня). Тож 15 листопада архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив купол, а пізніше й надбанний хрест студентської церкви. Разом із владикою молилися канцлер єпархії протоієрей Микола Цап, ректор ВДС протоієрей Ігор Швець, декан протоієрей Микола Нецькар і духовенство кафедрального Троїцького собору, викладачі, семінаристи, миряни.

«Під цим хрестом, – звернувся архієрей до вихованців духовної школи, – ви будете здобувати духовні знання, навчатися служити, йти до спраглих душ туди, куди пошле Господь, із хрестом ви будете перемагати».

За кілька хвилин хреста було встановлено. Тепер здалеку видно Волинську духовну семінарію Київського Патріархату, яка незабаром, сподіваємося, стане академією.

16 листопада 2010 р.
Храм Архістратига Михаїла в с. Дачне (Уляна) Ківерецького деканату. Світлина інформаційної служби єпархії
РАДІЄ СЕРЦЕ

Учора архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив новозбудований храм Архістратига Михаїла в с. Дачне (Уляна) Ківерецького деканату. Із ним співслужили декан протоієрей Іван Семенюк, настоятель священик Сергій Новосад і місцеве духовенство.

За Богослужінням владика виголосив проповідь. «Моя душа радіє від того, що сьогодні цей Божий дім засяяв новими куполами й наповнився благодаттю Божою, адже це було моє перше освячення місця під майбутнє будівництво на волинській кафедрі», – зазначив архієрей. Перші кроки завжди даються важко, але коли людина усім серцем лине до Всевишнього, то її починання зазвичай увінчуються успіхом, підкреслив архіпастир. «Ви не задовільнилися тим, що будь-якої хвилини можете поїхати в церкву до Луцька, бо ж ваше село приміське, а навпаки, настільки зросли духовно, що забажали й у себе збудувати храм», – наголосив владика Михаїл. Кожен, хто прийде сюди зі своїми молитвами...

15 листопада 2010 р.
1-10  11-20  21-22
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо