Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

ЗАДЛЯ ДУХОВНОСТІ СТУДЕНТІВ

29 лютого 2008 р.

Єпископ Михаїл обговорює напрямки співпраці з І. Корчуком, директором технікуму. Світлина прот. Віталія СобкаДуховна консисторія розширяє капеланське служіння. Днями укладено угоду між управлінням єпархії та Волинським технікумом Національного університету харчових технологій. Згідно з цим документом, Київський Патріархат духовно опікуватиметься навчальним закладом: новопризначений капелан - священик Василь Клочак, настоятель луцької Хрестовоздвиженської парафії, - здійснюватиме служіння, братиме участь у виховних заходах, проводитиме лекції, обговорення на релігійну тематику тощо. Договір підписали єпископ Луцький і Волинський Михаїл та директор технікуму І. Корчук. При цьому були присутні старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний та о. Василь Клочак.

29 лютого 2008 р.
НАУКОВЕ ЗІБРАННЯ

29 лютого 2008 р.

У Культурно-мистецькому центрі ім. Т. Шевченка м. Володимира відбулася XXVII Міжнародна історико-краєзнавча конференція. Цього разу її було приурочено до 1020-ліття міста і 110-річчя з дня народження видатного дослідника Волині Олександра Цинкаловського. У заході взяли участь науковці з Луцька, Києва, Львова, Острога, Любліна, очільники місцевої влади. Від нашої Церкви учасників привітав і благословив протоієрей Микола Гінайло, настоятель парафій Покрови Пресвятої Богородиці в с. П’ятидні та Рівноапостольної княгині Ольги в с. Хрипаличі Володимирського деканату.

29 лютого 2008 р.
ПОЖЕЖАМ – ЗАСЬ!

28 лютого 2008 р.

Під час екскурсії у музеї цивільного захисту. Світлина Володимира НестероваНе так давно на Волині згоріло дві церкви, та і взагалі кількість трагічних займань повзе вгору. Тому рятувальники МНС і священнослужителі нашої єпархії вирішили поєднати зусилля. Днями у музеї цивільного захисту населення центру пропаганди головного управління Міністерства внутрішніх справ України в області зібралися єпископ Луцький і Волинський Михаїл, канцлер єпархії протоієрей Микола Цап, отці декани, начальник ГУ МНС області В. Грушовінчук, його підлеглі. Для духовенства було проведено екскурсію, прочитано лекцію, показано відеоматеріал про вогняні трагедії в культових спорудах Волині.

Владика Михаїл і добродій Грушовінчук підписали спільне звернення до священиків і парафіян «Про попередження пожеж та загибелі людей на них». У ньому, зокрема...

28 лютого 2008 р.
ПЕРШИЙ ДИСК ЮНИХ ХРИСТИЯН-ХОРИСТІВ

27 лютого 2008 р.

Середня група хору. Світлина прот. Віталія СобкаУчора хор Центру християнського виховання дітей та молоді в Луцьку (директор – священик Андрій Ротченков) провів концерт-презентацію свого першого компакт-диска. До нього ввійшли 23 твори: молитви, колядки, шедеври Д. Бортнянського, А. Вахнянина, народні перлини, твори Т. Толочко та інші.

Під час урочистого представлення платівки в луцькій «Просвіті» хор вітали канцлер протоієрей Микола Цап, який передав благословення єпископа Луцького і Волинського Михаїла, представники обласної влади та громадськості.

Створено цей колектив під керівництвом Тетяни Толочко наприкінці 1992 року, коли директором недільної школи при луцькому Троїцькому соборі стала Тамара Мацкевич...

27 лютого 2008 р.
ПОМОЛИЛИСЯ ЗА ЛЕСЮ

26 лютого 2008 р.

Напередодні 137-ліття з дня народження Лесі Українки, ковельський районний декан протоієрей Іван Бонис освятив садибу-музей поетеси в с. Колодяжному після капітального ремонту. При цьому був присутній греко-католицький священик. Відтак о. Іван звершив заупокійну літію по рабах Божих Ларисі та її найближчих родичах, подарував музею ікону Волинської Божої Матері. Разом із директором цього закладу Вірою Комзюк, усіма його співробітниками молилися парафіяни сіл Колодяжне і Дубова та відвідувачі музею.

26 лютого 2008 р.
СТРІТИСЯ З БОГОМ

20 лютого 2008 р.

Новоосвячена Михайлівська церква в с. Руснів Володимирського деканату. Світлина Віталія СарапінаНа Стрітення єпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив Михайлівський храм у селі Руснів Володимирського деканату, у співслужінні з деканом протоієреєм Юрієм Пилипцем та іншими священиками Володимирщини відправив тут першу Божественну Літургію. «Бога не можна побачити людині, проте кожна людина має зустрітися з Ним, – сказав преосвященний. – Адже прихід до храму – це вже своєрідна зустріч із Творцем, і прагнення правди Господньої – це теж бажання побачити Всевишнього і перетворити своє життя за Словом Його. Тож не втомлюймося шукати Бога і правди Його, відклавши земні турботи, тоді й те земне, чого потребуємо, додасться», – нагадав архієрей.

Наприкінці владика нагородив благословенними грамотами тих, хто найбільше посприяв спорудженню храму.

20 лютого 2008 р.
ЩОБ БІЗНЕС БУВ ХРИСТИЯНСЬКИМ

19 лютого 2008 р.

Щоб бізнес був християнським. Світлина прот. Василя МельничукаНастоятель парафії Казанської ікони Божої Матері в Іваничах протоієрей Андрій Мельничук освятив місцеве приватне підприємство «АМТ-труби». Саме з цього вирішив розпочати виробництво поліетиленових труб його власник Олег Козак. Підприємцеві та його підлеглим отець Андрій побажав вдалого бізнесу на християнській основі – того, чого нерідко бракує сьогочасним вітчизняним промисловцям.

19 лютого 2008 р.
ЮВІЛЕЙ КОВЕЛЬСЬКИХ СОЮЗЯНОК

18 лютого 2008 р.

У ковельській «Просвіті» відбулась урочиста академія з нагоди 80-річчя створення місцевого осередку Союзу українок. У святкуванні взяв участь настоятель парафій Апостола Йоана Богослова в с. Будище та Святителя Миколая Чудотворця в с. Колодяжне ковельського районного деканату священик Іван Оринчак. Місцевий церковний бюлетень «Духовні вісті» повідомляє, що він звернувся до учасників із вітальною промовою, побажавши успіхів у справі «збереження багатовікових духовних надбань українського народу, примноженні його славних традицій та в прагненні прищепити підростаючому поколінню почуття справжнього патріотизму».

18 лютого 2008 р.
ДБАЮЧИ НЕ ТІЛЬКИ ПРО ТІЛО

18 лютого 2008 р.

Під час освячення. Світлина Віталія СарапінаЄпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив хрест і наріжний камінь біля луцької поліклініки № 3, де буде споруджено каплицю Рівноапостольної княгині Ольги. Із владикою співслужили обласний і міський декан протоієрей Іван Семенюк, старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний, капелан поліклініки священик Мирон Петрина та інші священнослужителі. Разом із медперсоналом, пацієнтами й місцевими жителями молилися головний лікар Степан Цимбалюк та головна лікарка госпіталю для ветеранів Тетяна Масікова.

18 лютого 2008 р.
І В ДІХТЕВІ Є ХРАМ

15 лютого 2008 р.

Храм Святителів Василія Великого, Григорія Богослова та Йоана Злотоустого у с. Діхтів Володимирського деканатуЄпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив храм Святителів Василія Великого, Григорія Богослова та Йоана Злотоустого у с. Діхтів Володимирського деканату. Досі церкви тут не було, тож це стало величезною подією для селян (прийшли навіть протестанти!). Владика проповідував про роль храму в житті кожного населеного пункту та, як повідомив єпархіальній прес-службі протоієрей Борис Гідзінський, нагородив настоятеля парафії священика Юрія Кривіцкого золотим наперсним хрестом, а благословенними грамотами – голову районної ради Юрія Михальця, голову сільради Віктора Матвіюка та всіх, хто великою мірою долучився до спорудження цієї святині. З архієреєм співслужили декан протоієрей Юрій Пилипець та інші священнослужителі.

15 лютого 2008 р.
1-10  11-13
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо