Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

ВІДБЛИСК НЕТЛІННОГО

29 квітня 2008 р.

Архієрейський хор «Оранта» бере участь у відритті Президентами України та Польщі виставки «Україна – світові»У Варшаві в Національному музеї Польщі відбулося відкриття виставки «Україна – світові» («Скіфське золото і культура трипілля»). Експозицію, що складається з шедеврів державних музеїв і приватних колекцій, відкрили Президент Республіки Польщі Лех Качинський і Президент України Віктор Ющенко. На запрошення посольства нашої держави у вернісажі взяв участь єдиний мистецький колектив з України – архієрейський хор «Оранта» луцького кафедрального собору Святої Трійці під керуванням Василя Мойсіюка. Уславлені виконавці дали того дня два великих концерти: на відкритті виставки – перед очільниками обох країн, на вечірньому виступі – перед іншою вишуканою публікою. Звучали українські духовні твори: бароко (Бортнянський, Березовський, Ведель), класика ХХ століття (Лисенко, Леонтович, Стеценко), наші сучасники (Скорик...

29 квітня 2008 р.
«І В НАС БУДЕ ЦЕРКВА!»

23 квітня 2008 р.

За «совєтів» побутувала приказка: «як село без сільради». Так говорили про темних, неосвічених людей. Але насправді це переінакшена дорадянська приказка: колись казали – «як село без церкви».

Сільце Новоукраїнка – таки сільце, бо всього-на-всього шістдесят хат – ніколи не мало свого храму. То й релігійний стан був, м’яко кажучи, невисоким: старі люди не відрізняли Богородиці від Спаса, а молоді казали – «Дайте мені іконку з дівчинкою». Навіть на Великдень до церкви Московського Патріархату в сусідньому селі переважно не ходили, а лише передавали свої кошички...

23 квітня 2008 р.
ПЕРШИЙ ВЕЛИКОСХИМНИК

18 квітня 2008 р.

Новопострижений схиієромонах Адам (Перванчук). Світлина Данила ЗінкевичаЧернецтво – стовп східного Благочестя, це аксіома. І в Київському Патріархаті монастирське життя швидко розбудовується і впорядковується. Зростає кількість монастирів, насельників у них. Але досі в УПЦ КП не було жодного ченця-великосхимника.

Існує три ступені чернецтва: рясофор; мантія, або мала схима; велика схима. Рясофорних і мантійних монахів є чимало, а от великосхимники – велика рідкість. Так було завжди: у велику схиму постригали після багатьох літ чернечих подвигів, часто вже на смертному одрі. Оскільки ченці Київського Патріархату – люди в переважній більшості молоді, то й кандидата у «великий ангельський образ» досі не було. І ось нещодавно у Троїцькому кафедральному соборі єпископ Луцький і Волинський Михаїл здійснив перший у нашій Церкві постриг у велику схиму. Найсуворішу чернечу обітницю прийняв ієромонах Павел (Перванчук), насельник Замкового Свято-Архангельського чоловічого монастиря в Луцьку (донедавна він називався Замковий чоловічий монастир Різдва Христового). Великосхимникові 73 роки, він колишній військовий моряк, інженер, з 1990 року спасається в чернечих обителях. Теперішнє його ім’я – схиієромонах Адам...

18 квітня 2008 р.
ОСВЯЧЕНО БІБЛІОТЕКУ

11 квітня 2008 р.

Старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний і капелан Волинського інституту ім. В. Липинського МАУП священик Віктор Михалевич освятили бібліотеку Інституту розвитку людини університету «Україна» й подарували їй Біблію українською мовою у виданні Київського Патріархату. Були присутні ректор Роман Карпюк, проректори, викладачі, студенти.

11 квітня 2008 р.
ЗВИНУВАЧУЄМО ГОЛОДОМОР

10 квітня 2008 р.

Учора прес-секретар єпархії протоієрей Віталій Собко взяв участь у відкритті виставки «Ми звинувачуємо! Голодомор 1932–1933 років – геноцид українського народу», яку експонують в обласному краєзнавчому музеї. Передаючи вітання й благословення єпископа Луцького і Волинського Михаїла організаторам і учасникам заходу, священик зазначив, що страшна трагедія голодомору, яким злочинна радянська влада нищила людей, створених за образом і подобою Божими, – це її жахливе повстання проти Господа. Також це великий урок для сучасних українців. «Однак збір історичних фактів й оприлюднення правди про геноцид – лише перший етап. Наступними мають стати усвідомлення причин трагедії та аналіз порівняння того часу з сьогоденням, яке, на жаль, нерідко демонструє до болю знайоме з минулого – релігійна й політична...

10 квітня 2008 р.
ДОБРИЙ ПОЧИН

10 квітня 2008 р.

Виступає хор парафії Святої Трійці в ТурійськуУ Турійському районному будинкові культури відбувся концерт постової пісні колективів Київського Патріархату «Хресту Твоєму поклоняємось, Владико». У ньому взяли участь: хор і квартет Троїцького храму Турійська, хор і дует Покровської церкви с. Миляновичі, хор Різдво-Богородичної парафії с. Ружин. Прозвучало п’ятнадцять піснеспівів. На дійстві були присутні віруючі різних конфесій, представники місцевої влади, зокрема голова селищної ради Олексій Безсмертний, які гаряче аплодували учасникам концерту. Програму вів декан протоієрей Микола Даньків, який, до речі, був ініціатором концерту. Цей захід проведено в Турійську вперше, але вже багато разів в цьому селищі проводили богородичні та різдвяні концерти.

10 квітня 2008 р.
ДЗВОНИ ВІРИ

2 квітня 2008 р.

Єпископ Михаїл випробовує щойноосвячені дзвони храму Святителя Василія Великого в с. Хорлупи Ківерцівського деканату. Світлина Дмитра ЧеренюкаДзвони – єдиний музичний інструмент, традиційно вживаний у православному богослужінні. Чи не кожна парафія бажає мати гарні дзвони, щоб милуватися їх переливами.

Днями єпископ Луцький і Волинський Михаїл побував у с. Хорлупи Ківерецького деканату й освятив нові дзвони храму Святителя Василія Великого, придбані за кошти громади. «Скликатимуть вони вас, браття і сестри, на Службу Божу, сповіщатимуть про радісні й сумні події. Нехай наша віра буде схожою на звуки дзвона, щоб усі чули і знали, що ми православні, що ми правильно славимо Творця нашими вчинками, словами і навіть думками», – сказав преосвященний...

02 квітня 2008 р.
БЛАГОСЛОВЕННЯ СОЮЗЯНКАМ

1 квітня 2008 р.

Прес-секретар єпархії протоієрей Віталій Собко освятив новий осідок Волинського відділу Союзу Українок. Вітаючи голову місцевих союзянок Любов Ганейчук і всіх присутніх, священик побажав Господнього благословення для звершення багато добрих справ на славу Божу й задля розвитку духовності українського суспільства. В урочистому відкритті світлиці організації взяв участь хор Центру християнського виховання дітей і молоді під керівництвом Тетяни Толочко.

01 квітня 2008 р.
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо