Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

26 років тому
(оновлено)

З нагоди чергової річниці трагедії на ЧАЕС у парафіях єпархії відбулися поминання загиблих.

Зокрема, 26 квітня у Нововолинську декан протоієрей Стефан Фульмес звершив панахиду та освятив встановлені цьогоріч плити з іменами постраждалих, які вже відійшли з цього світу. Разом з усіма молилися міський голова Віктор Сапожніков, інші представники влади та ліквідатори. «В історії українського народу цей день, мабуть, назавжди залишиться найсумнішим, адже техногенна катастрофа спричинила жахливу руїну, – зазначив у проповіді о. Стефан. – Вічна пам’ять тим, хто віддав своє життя за нас, а тим, хто залишився, нехай милосердний Господь дарує здоров’я і благословляє многими роками життя»...

Для Бога всі живі

24 квітня віце-канцлер єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний на запрошення директора Волинського краєзнавчого музею Анатолія Силюка побував на тематичному вечорі «Чорнобильська сльоза», присвяченому 26-й річниці трагедії на Чорнобильській АЕС. Душпастир відслужив заупокійну літію, а в проповіді наголосив: «Для Бога немає мертвих, для Нього всі живі. Наш обов’язок молитися не тільки за загиблих на Чорнобильській АЕС, а й за тих причетних до цієї жахливої катастрофи, хто лишився живим».

26 квітня 2012 р.
На запрошення консула

20 квітня митрополит Луцький і Волинський Михаїл на запрошення генерального консула Республіки Польща в Луцьку Марека Мартінека та фірми «VFS Global» взяв участь у відкритті нового пункту прийому візових анкет до Польщі (вул. Рівненська, 26). Офіційне відкриття відбулося за участю представників обласної й міської влади.

26 квітня 2012 р.
Пам’ятник українцям, які загинули під час польсько-українського протистояння в 1943 році, – на місці, де колись було село Красний Сад Горохівського деканату. Світлина з архіву протоієрея Андрія Сидора
Аби не повторилось

18 квітня на місці, де колись було село Красний Сад Горохівського деканату, відкрили пам’ятник українцям, які загинули під час польсько-українського протистояння в 1943 році. Митрополит Луцький і Волинський Михаїл відслужив заупокійну літію по загиблих та здійснив освячення монумента. Із ним співслужили декан протоієрей Андрій Сидор та інше духовенство. У заході взяли участь ординарій Луцької дієцезії Римсько-Католицької Церкви єпископ Маркіян Трофим’як, голова облдержадміністрації Борис Клімчук, представники громадськості.

У промові владика закликав усіх до християнської любові, щоб надалі не зростала кількість подібних скорботних дат.

Пам’ятник установлено на місці, де 19 квітня 1943 року (у Пасхальні дні) загинуло 104 мешканці села. Нині їх прізвища викарбувано на монументі. Всього на той час у Красному Саду налічувалося 26 дворів. Там проживало 116 мешканців, у тому числі діти й старі. Нині ж у цій місцевості, що тепер належить до села Михлин, є лише кілька обійсть, а від колишньої забудови зосталися мурована господарська споруда, стара криниця та напівзруйнована...

26 квітня 2012 р.
Час веселитись

16 квітня, у Світлий понеділок, на запрошення міського голови Миколи Романюка декан кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Микола Нецькар взяв участь у фольклорно-етнографічному дійстві «Великодня пасхалія». Душпастир побажав усім радості у ці дні, адже Господь воскрес заради нашого спасіння. Глядачів привітав піснеспівами архієрейський хор «Оранта».

26 квітня 2012 р.
Привітав із ювілеєм

16 квітня вікарій єпархії єпископ Володимир-Волинський Матфей взяв участь у святковому Богослужінні з нагоди 65-річчя ординарія Луцької дієцезії Римсько-Католицької Церкви (РКЦ) єпископа Маркіяна Трофим’яка, що проходили в соборі Святих апостолів Петра і Павла обласного центру. Владика привітав ієрарха РКЦ з ювілеєм, а в дарунок передав часточку мощей великомучениці Варвари.

26 квітня 2012 р.
Храм Успіння Пресвятої Богородиці с. Гаразджа Луцького районного деканату. Світлина інформаційної служби єпархії
Особливе свято у Гаразджі

15 квітня вихованці недільної школи парафії Успіння Пресвятої Богородиці с. Гаразджа Луцького районного деканату вперше виступили під час нічного пасхального Богослужіння. У переповненому храмі зворушливо звучали дитячі голоси під керівництвом матінки Ольги Мовчанюк. Вони декламували вірші на пасхальну тематику, виконали великодні пісні.

Настоятель священик Андрій Мовчанюк подякував дітям та всім вірянам за молитви й піснеспіви, наголосивши, що Воскресіння Христове – найвеличніше свято, основа нашої віри...

26 квітня 2012 р.
Митрополит Луцький і Волинський Михаїл освячує пасхальні страви. Світлина інформаційної служби єпархії
Пасхальне Богослужіння

15 квітня, на торжество Воскресіння Христового, митрополит Луцький і Волинський Михаїл очолив пасхальне Богослужіння у Свято-Троїцькому кафедральному соборі обласного центру. Із владикою співслужили декан протоієрей Микола Нецькар та інше духовенство. Радість свята свят розділили ординарій Луцької дієцезії Римсько-Католицької Церкви єпископ Маркіян Трофим’як і міський голова Микола Романюк. Волинське державне телебачення вело пряму трансляцію відправи з повтором увечері.

Перед Літургією архієрей запалив свічки від лампадки із благодатним вогнем, привезеним добродійниками з Єрусалима, після чого кожен міг отримати священний пломінь на свої ґнотики.

26 квітня 2012 р.
Зустріч із владою

11 квітня, у Велику середу, відбулася зустріч духовенства Нововолинського деканату та представників інших релігійних організацій із міським головою Віктором Сапожніковим. Виступаючи, декан протоієрей Степан Фульмес відзначив важливість спілкування Церкви і влади, а також толерантне ставлення керівництва міста до проблем релігійних організацій. Саме співпраця, підкреслив священик, створює гармонію між владою і релігійними громадами. А свідченням цього є духовний мир, який панує між людьми, адже у серцях кожного має бути любов до ближнього.

У ході зустрічі міський голова привітав присутніх з наступаючим Великоднем та подякував представникам духовенства за міжконфесійну злагоду між усіма релігійними громадами, за їхній вагомий внесок відродження духовності.

26 квітня 2012 р.
Луцький загальноміський Страсний хресний хід у Велику п’ятницю. Світлина Ігоря Сацика
Дорогою Спасителя

13 квітня, у Велику п’ятницю, в Луцьку як і щороку відбувся загальноміський Страсний хресний хід – богослужіння з 12-ма зупинками (стояннями), що відображають останні події в земному житті Христа. Процесія пройшла від Хрестовоздвиженського храму вулицею Лесі Українки до кафедрального собору Святої Трійці. Ходу очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл. Він, символічно повторюючи страждальну дорогу Божого Сина, ніс великого хреста, час від часу передаючи його мирянам. Дорогою працівники навколишніх установ і закладів виходили до владики під благословіння, а священики окропляли офіси освяченою водою.

Із високопреосвященним співслужили канцлер протоієрей Микола Цап, ректор Волинської православної богословської академії протоієрей Ігор Швець, декан собору протоієрей Микола...

23 квітня 2012 р.
1-10  11-20  21-23
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо