Новини
30 травня 2008 р.
Днями Україна відзначила День героїв. У Луцьку цього року це свято відбулося так. На Театральному майдані зібралися представники національно-патріотичних сил, переважно юнь, вони пронесли містом два велетенських прапори – жовто-блакитний і чорно-червоний. У Старому місті, біля пам’ятника борцям за кращу долю Батьківщини, єпископ Луцький і Волинський Михаїл, декан кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Володимир Подолець, старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний, інші священнослужителі відправили панахиду, після якої відбувся мітинг за участю місцевих високопосадовців. У виступі владика, зокрема, сказав: «Час плачів і суму минув. Нині час, беручи приклад з наших героїв, багато трудитися над розбудовою Вітчизни».
29 травня 2008 р.
Священнослужителі кафедрального собору Святої Трійці на чолі з деканом протоієреєм Володимиром Подольцем освятили в Луцьку величезний магазин будівельних матеріалів (площа понад 15 000 кв. м) потужної української компанії ЗАТ «Нова лінія». Вітаючи директора Віктора Мозоля й працівників зі святом, о. Володимир побажав Божого благословення на плідну працю, щоб клієнти, які прийдуть придбати щось матеріальне, могли одержати тут і те, що не купиш за гроші, – повагу, взаєморозуміння, щире бажання допомоги, добре слово.
29 травня 2008 р.
У залі засідань луцької міської ради відбулась презентація книги «Лямент», тобто «плач, скорбота», попереднє видання якої з’явилося... 380 років тому.
То була перша кирилична книга, видана в Луцьку (староукраїнською книжною мовою). Вона складається з барокових поезій, присвячених отцю Іванові Василевичу – священикові луцької братської церкви і вчителеві братської школи. Вочевидь, дуже авторитетним серед лучан був цей душпастир, якщо люди різних верств написали з приводу його смерті твори, скомпонували з них збірник і видали, – у XVII столітті то була справа вельми дорога. До нас дійшов єдиний, і то пошкоджений, примірник.
Нинішнє видання містить фототипний текст, підрядковий переклад Володимира Александровича і художній – Валерія Шевчука, дослідницькі статті упорядника Олени Бірюліної та Олени Огнєвої тощо. Книга побачила світ у друкарні «Зоря» накладом 1 000 примірників стараннями Волинського крайового (Луцького Хрестовоздвиженського) братства Апостола Андрія Первозваного (голова Андрій Бондарчук) та коштами численних доброчинців...
27 травня 2008 р.
Нещодавно єпископ Луцький і Волинський Михаїл взяв участь в урочистому відкритті відділу прикордонної служби «Ягодин» у с. Рівне Любомльського деканату (новий підрозділ Державної прикордонної служби України). Вітаючи присутніх, серед яких були високопосадовці різних рівнів, очільники області, він побажав прикордонникам Божого благословення на добру службу.
Кілька днів по тому канцлер протоієрей Микола Цап і страший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний на запрошення командування та особового складу Луцького прикордонного загону побували на урочистому зібранні з нагоди...
26 травня 2008 р.
Волинський національний університет імені Лесі Українки (ВНУ) відзначив 15-річчя з часу надання йому статусу університету. То був перший виш на Волині: створений 1940 року як учительський інститут, по війні він був реорганізований у педагогічний інститут (один з найкращих у колишньому СРСР), 1993-го став університетом, торік же одержав звання національного.
На урочистому засіданні вченої ради, що відбулась в обласному академічному муздрамтеатрі, першому слово було надано єпископові Луцькому і Волинському Михаїлові, який благословив це зібрання, наголошуючи в промові, що вища освіта в...
23 травня 2008 р.
Учора, на свято Перенесення мощей святителя і чудотворця Миколая, у Луцьку відбувся хресний хід від кафедрального собору Святої Трійці до пам’ятника святому Миколаєві, що біля міської ради. Соборне духовенство на чолі з протоієреєм Миколою Нецкаром відправили молебень покровителеві Луцька. До молитви долучилися викладачі й вихованці духовної семінаії, багато парафіян, а також луцький очільник Богдан Шиба.
23 травня 2008 р.
На свято Переполовення П’ятдесятниці єпископ Михаїл та волинські паломники взяли участь в урочистій Божественній Літургії на Божій горі, що біля Почаєва, з нагоди відпустового свята на цьому святому місці. Торжество очолив архієпископ Тернопільський і Кременецький Іов. З ним окрім нашого владики співслужили єпископ Тернопільський і Бучацький Нестор, численне духовенство з різних єпархій.
22 травня 2008 р.
На 19 травня у Луцьку було заплановано четверту щорічну міжконфесійну свічкову ходу і панахиду по тих, хто помер від СНІДу. Але внаслідок дуже поганих погодних умов ходу довелося відмінити. Оскільки вона мала розпочатися від католицького собору Апостолів Петра і Павла, то всі учасники зайшли у нього і саме там, а не на Театральному майдані просто неба, так несподівано відбулась панахида. З благословення єпископа Луцького і Волинського Михаїла її відправив капелан Волинського інституту ім. В. Липинського МАУП протоієрей Віктор Михалевич у співслужінні священиків Греко-Католицької та Римо-Католицької Церков і в присутності душпастиря Московського Патріархату. Просторий костел був заповнений молоддю. Отець Віктор, який давно й багато працює з юнню, у проповіді наголосив, що проблема ВІЛ/СНІДу...
22 травня 2008 р.
За благословенням єпископа Луцького і Волинського Михаїла директор Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку священик Андрій Ротченков взяв участь в урочистостях з нагоди 20-річчя місцевої філії Дитячого фонду України. У виступі він наголосив на необхідності цієї організації у єднанні діяльності багатьох державних, громадських і релігійних організацій задля боговгодної справи – милосердя до дітей.
19 травня 2008 р.
У Музеї волинської ікони відкрито виставку «Достойно величати Тебе, Богородице!» – спільний проект Національного художнього музею України та Волинського краєзнавчого музею. В експозиції представлено сімдесят вісім богородичних ікон XVII – XIX століть із зібрання Національного художнього музею, деякі з них – чудотворні. Це рідкісна можливість ознайомитися з цими творами, що містяться у запасниках і не доступні не тільки широкій публіці, а й багатьом спеціалістам.
На вернісажі від Київського Патріархату були присутні прес-секретар єпархії протоієрей Віталій Собко і насельник Замкового Архангельського монастиря в Луцьку ієромонах Іов (Богуш). У виступі о. Віталій, зокрема, сказав: «Для того, аби відродити й піднести духовність українців, потрібно посилити дослідження й популяризацію наших святинь, нашого іконопису. Це дуже важливо й потребує спільних зусиль держави і Церкви».
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи