Новини
Минулої неділі керівник паломницького центру єпархії «Осанна» Лариса Савчук з групою волинян взяла участь у відзначенні 11-річчя відродження Михайлівського монастиря. З нагоди свята в соборі відбулася Літургія, яку очолив Патріарх Філарет.
Обитель заснована 1108 року онуком князя Ярослава Мудрого київським князем Святополком Ізяславичем. Цей храм був другим за величиною в Києві після святої Софії. У ХІVстолітті весь комплекс отримує назву Михайлівський Золотоверхий. Легендарна історія величної української святині славила нашу землю до 30-х років ХХ століття, поки на зміну духовним цінностям не прийшов соцреалізм. Золотоверхі святі храми заважали зведенню урядових будівель і в 1934–1937 роках їх почали розбирати. Святі фрески поїхали в Третьяковську галерею в Москві або в Державний...
З нагоди Дня працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження в обласній державній адміністрації відбулося вручення відзнак переможцям щорічного конкурсу «Світ волинської книги». Літературний редактор видавничого відділу «Ключі» нашої єпархії Віктор Гребенюк отримав диплом у номінації «Кращий працівник видавництва» за досягнуті професійні успіхи, зокрема за підготовку до друку збірки православних творів Лесі Українки «Що дасть нам силу?». Диплом вручив заступник голови облдержадміністрації О. Курилюк.
Учора віце-канцлер єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний на запрошення управління освіти Луцької міської ради взяв участь у щорічному традиційному дійстві «Учитель року. Учень року», яке відбулося в Палаці культури міста.
Отець Олександр побажав обдарованим дітям, щоб їхні таланти були завжди на славу Божу й на користь суспільству. Щоб кожен, хто має талант, умів його правильно застосувати, використовуючи набуті знання на благо ближнього.
На заході були присутні представники міської ради, профспілкових організацій, вищих навчальних закладів, а також учителі, учні, батьки.
Волинський національний університет ім. Лесі Українки (ВНУ) урочисто відзначив день університету і 75-річчя його заснування. З цієї нагоди у кафедральному соборі Святої Трійці архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, віце-канцлер і старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний, декан протоієрей Микола Нецькар, капелани ВНУ протоієреї Михайло Бучак і Віктор Михалевич, інші священнослужителі відправили подячний молебень. Із ними молилися ректор вишу Ігор Коцан, викладачі, студенти.
Звертаючись до присутніх, владика висловив задоволення, що починати святкування з молитви – добра традиція для університету. Адже без Божого благословення не може розпочинатися жодна справа. Архієрей побажав професорсько-викладацькому складові ВНУ й студентам втілення усіх їхніх завдань та мрій.
Цього ж дня владика взяв участь в урочистому розширеному засіданні вченої ради цього вишу.
Завідувач єпархіального видавничого відділу «Ключі» Дмитро Головенко з благословення архієпископа Луцького і Волинського Михаїла та єпископа Одеського і Балтського Якова побував на XII Всеукраїнській виставці-форумі «Українська книга на Одещині», що проходила 19–21 травня. Він виступив на презентації факсимільного видання Пересопницького Євангелія з повідомленням про наукову конференцію, що відбулась у Волинській духовній семінарії 11–13 травня, і представив збірник її матеріалів. Виступив під час круглого столу «Книжкові реалії сучасної України», де взяли участь відомі фахівці: президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів О. Афонін, директор Книжкової палати України ім. І. Федорова, доктор технічних наук, професор М. Сенченко, керівник Департаменту видавництва і книгодрукування письменник О. Кононенко. На виставкових стендах розміщувалися книги видавництв нашого Патріархату, зокрема «Ключів».
Наступного дня свято продовжилось у селищі Ширяєве Одеської області. Жителі з радістю купували християнську літературу. Частину книг було безкоштовно передано сільським бібліотекам, дитячому притулку та школі...
Учора, на Переполовення П’ятдесятниці, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив престіл храму та келії скиту Святого Духа Миколаївського чоловічого монастиря в с. Жидичин Ківерецького деканату. Із ним співслужили декан монастирів єпархії ігумен Константин (Марченко), настоятель обителі ігумен Яків (Мільян), скитоначальник ієромонах Іов (Богуш), інші священнослужителі. З ними молилися намісниця монастиря Різдва Христового у Володимирі ігуменя Марія (Ігнатенко), сільський голова Олег Данкевич та інші миряни.
За Богослужінням архієрей зазначив: ми стоїмо не просто на місці, яке освятили й де лунала молитва. Ми перебуваємо на пагорбі, де звершували молитву наші пращури, куди набиратися духовної сили приїжджав князь Данило Галицький. Це був величний осередок духовності на Волині, підкреслив владика. Воскресімо ж на цьому місці дім молитви!..
На запрошення відділу організації благодійності та соціального служіння єпархії (завідувачка Валерія Лесюк) до Луцька завітали добровольці організації «SOS Smile» із Данії. У перекладі назва їхнього міжнародного благодійного проекту називається «Рятівна усмішка». Вони – не звичайні волонтери. Їх називають ще «докторами-клоунами». Однак це не циркові клоуни, які зосереджують увагу лиш на собі. Для цих понад усе – посмішка хворої дитини. За словами керівника делегації Беріт Остін, їхнє головне завдання – знайти підхід до кожної дитини й зосередити увагу на маленькому страждальцеві, для якого позитивні емоції мають стати важливою складовою одужання.
Кілька днів для наших волонтерів данці проводили тренінги на такі теми: «Чим лікарняні клоуни відрізняються від циркових?», «Різні види контакту з хворими дітьми», «Психологічні аспекти роботи в дитячій лікарні» та ін...
Після недільної Божественної Літургії в кафедральному соборі Святої Трійці, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл звернувся до парафіян із пастирським словом. Насамперед наголосив, що ми не повинні піддаватися всякого роду сумнівній інформації, якою рясніють світські ЗМІ та книги. Людина найперше має шукати правди Божої в храмі, запитувати поради у духівника.
Для цього при соборі відкрито кімнату духівника (справа в притворі). Сюди протягом дня (після закінчення ранкових відправ і до початку вечірніх) може прийти кожен, хто шукає підтримки, розради, душпастирської поради, молитви. Потрібно лише зголоситися до свічниці й черговий священик, який протягом дня перебуває на території собору, поспішить до вас. Час вашого приходу можна погодити й за телефоном 72-34-48.
Господь чує кожного, хто звертається до Нього по допомогу.
У чоловічому монастирі Святителя Миколая Чудотворця с. Жидичин Ківерецького деканату відбулася зустріч ченців і парафіян з відомим доктором медицини Антуном Лісцем (Хорватія).
Як інформує сайт Chernectvo.org, доктор А. Лісец – один із флагманів світового руху християн за збереження життя людини від моменту її зачаття, непримиренний борець із абортивною контрацепцією. 20 років тому він припинив хірургічну практику й повністю присвятив себе просвітницькій діяльності у різних країнах, розкриваючи правду про гріх аборту та про Божий план щодо шлюбу й сім’ї.
У проникливому й змістовному виступі доктор Лісец зосередив увагу присутніх на новітній формі світового геноциду, який, на жаль, не обминув і Україну. Ім’я його – абортивно-контрацептивна свідомість, жертвами якої вже стали мільярди немовлят, убитих у материнських лонах...
Учора віце-канцлер єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний взяв участь у відкритті виставки волинського релігійного живопису XVIII – початку XIX століть «Божественні лики. Між Сходом і Заходом» у Музеї волинської ікони.
Звертаючись до присутніх, о. Олександр зазначив, що завдання ікони – налаштувати людину до молитви, незалежно, де вона перебуває, – чи в храмі, чи в такому унікальному місці як цей музей. Образ – це посередник між нами і тим, хто на ньому зображений.
В експозиції представлено сакральні роботи, що поєднують традиції малярського мистецтва, поширені як у Православ’ї, так і в Католицизмі.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи