Новини
30 травня настоятель парафії Благовіщення Пресвятої Богородиці в Луцьку священик Микола Савчук взяв участь у презентації книги «Свої серед своїх» кандидата історичних наук Олега Савчука на його запрошення. Захід відбувся у Волинському краєзнавчому музеї.
У виданні йдеться про депортацію українців із Холмщини й Підляшшя в УРСР у 1944–1947 рр. Звертаючись до присутніх, о. Микола закликав усіх українців завжди шукати те, що об’єднує, а не роз’єднує.
20 травня настоятель парафії Святого Духа в Берестечку Горохівського деканату священик Володимир Курчин освятив статую Матері Божої на трасі неподалік селища. Колись прочани, помолившись біля цієї фігури, ішли пішки до Почаєва. З часом від неї залишились уламки. Але завдяки добродійнику Сергієві Філіповичу на цьому місці встановлено нове зображення Богородиці.
У пастирському слові о. Володимир наголосив на необхідності збереження українських пам’яток і традицій, а співці Свято-Духівського храму подарували присутнім піснеспіви.
25 травня митрополит Луцький і Волинський Михаїл та канцлер єпархії протоієрей Микола Цап взяли участь в урочистостях із нагоди Дня прикордонника, що проходили в Палаці культури обласного центру. Владика привітав прикордонників із професійним святом і Луцькому прикордонному загонові подарував ікону Ісуса Христа. До святкування приєдналися голова Волинської облради Володимир Войтович, міський голова Микола Романюк, представники громадськості.
Андрія Гнатюка, головного редактора єпархіальних телестудії «Собор» і газети «Волинські єпархіальні відомості», відзначено премією «Смарагдова ліра» у номінації «Журналістика». Нагороду щорічно вручає Державна прикордонна служба України за кращі твори літератури і мистецтва про прикордонників з нагоди їхнього професійного свята. Урочисте відзначення переможців відбулося 25 травня у Києві, в Адміністрації прикордонників.
24 травня, у день Вознесіння Господнього, митрополит Луцький і Волинський Михаїл очолив Божественну Літургію у Вознесенському храмі в Горохові та освятив пам’ятну дошку, встановлену на стіні церкви при вході в пам’ять про колишнього настоятеля парафії. Це – протоієрей Володимир Мисечко, який душпастирював тут в 1941–1942 рр. За відмову співпрацювати з німцями (агітувати людей їхати на роботу до Німеччини) 15 жовтня 1943 р. загарбники розстріляли його й спалили в Рівному. У пам’яті горохівчан священик залишився високодуховною, незламною людиною, мудрим настоятелем, справжнім українцем і чесною людиною.
Із владикою співслужили декан і настоятель парафії протоієрей Андрій Сидор та інше духовенство. У проповіді про святість людини архієрей наголосив: бути освяченими – це значить бачити в ближньому своєму образ Божий. Любов повинна проявлятися не лише в храмі, а й поза ним, у будь-якому місці, адже шануючи ближнього, ми прославляємо Бога, зазначив архіпастир...
22 травня, у день спомину про перенесення мощей Миколая Чудотворця, митрополит Луцький і Волинський Михаїл з нагоди престольного празника очолив Літургію у храмі с. Городище-1 Луцького районного деканату та освятив два кивоти (Спасителя і Божої Матері), які є продовженням іконостасу. Із владикою співслужили декан протоієрей Володимир Присяжнюк, настоятель священик Богдан Лисак та інше духовенство.
За Богослужінням архієрей мовив проповідь про ревність у вірі. Високопреосвященний закликав усіх брати приклад зі святителя Миколая у вірі й прагненні жити справжнім православним життям, що базується на любові до Бога та ближнього.
Цього урочистого дня кожен вірянин міг прикластися до частки мощей Миколая Чудотворця, які привіз із собою владика Михаїл...
20 травня, у Неділю про сліпого, митрополит Луцький і Волинський Михаїл очолив Божественну Літургію в храмі Вознесіння Господнього селища Любешів з нагоди 10-річчя від освячення місця під будівництво церкви. Також владика освятив нове внутрішнє оздоблення Божого дому й нове приміщення недільної школи. Співслужили з архієреєм декан і настоятель парафії протоієрей Юрій Устимчук, місцеве духовенство та священнослужителі Камінь-Каширського, Маневицького деканатів.
За Богослужінням митрополит виголосив проповідь про окрасу храму. Зокрема, зазначив: кожен, хто долучився до прикрашання Божого дому, залишив тут частинку своєї любові. Адже такими діями прославляємо Всевишнього.
Свято увінчалося нагородами: митрою відзначено о. Юрія, а благословенними грамотами – парафіян та жертводавців храму.
13–14 травня митрополит Луцький і Волинський Михаїл перебував у столиці, де взяв участь у відправах на честь священномученика Макарія, митрополита Київського, мощі якого спочивають у Свято-Володимирському кафедральному соборі. Богослужіння очолив Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.
15 травня владика Михаїл взяв участь у Всеукраїнській науковій богословсько-історичній конференції, присвяченій 1150-літтю утворення Київської Митрополії та хрещення Русі за часів князя Аскольда (Оскольда). Захід проходив у Київській православній богословській академії під проводом Святійшого Патріарха. Як зазначено на сайті Cerkva.info, на пленарному засіданні виступили ієрархи та науковці. Було зачитано ряд доповідей: «Стародавні літописи та хроніки...
20 травня, у День пам’яті жертв політичних репресій, вікарій єпархії єпископ Володимир-Волинський Матфей відслужив заупокійну літію по загиблих перед пам’ятником на Замковій площі. Із ним співслужили віце-канцлер протоієрей Олександр Безкоровайний та намісник луцького Замкового монастиря Архангелів ігумен Святополк (Канюка) з братією. У молитві взяли участь голови облдержадміністрації Борис Клімчук, облради Володимир Войтович, міськради Микола Романюк, представники громадськості.
Звертаючись до присутніх, владика закликав не забувати тих, хто поклав своє життя за своїх ближніх, за Україну. «Поки ми живемо, молимося, ми не повинні забувати тих, котрі стали жертвами політичних режимів», – підкреслив архіпастир.
17 травня, перед Міжнародним днем музеїв, вікарій єпархії єпископ Володимир-Волинський Матфей та староста кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Володимир Подолець, студенти Волинської православної богословської академії взяли участь у відкритті мистецького проекту «Ніч музеїв» у Луцькому художньому музеї (Замок Любарта). Захід розпочався на руїнах церкви Апостола Йоана Богослова із заупокійної літії за спокій душі князя Любарта, яку очолив владика. Звертаючись до присутніх, архіпастир наголосив: якщо ми пам’ятаємо минуле, то ми варті мати майбутнє.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи