Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

ДВА ЮВІЛЕЇ РАЗОМ

31 серпня 2008 р.

Троїцькому храмові в с. Тростянець Ківерцівського деканату – 360 років. Світлина Данила ЗінкевичаТроїцький храм у селі Тростянець Ківерецького деканату добре відомий у нашому краї: він старовинний і в ньому є чудотворна ікона «Одигітрія». Нещодавно громада, яку очолює настоятель ієромонах Іов (Богуш), два дні святкувала дві дати: 360-ліття своєї церкви та 10-річчя з часу відновлення чудотворення її головної реліквії – Тростянецької ікони Божої Матері.

Із Ківерець хресним ходом повернувся до Тростянця образ Діви Марії з частками мощей віфлеємських младенців, який перебував у Покровському соборі районного центру з нагоди 1020-річчя хрещення Русі-України. Духовенство на чолі з деканом протоієреєм Олегом Ткачусем відслужило водосвятний молебень та молебень у храмовій каплиці «Божа гора», де постійно перебуває чудотворна ікона. До ківерцівської процесії...

31 серпня 2008 р.
ЩЕПЛЕННЯ: «ЗА» ЧИ «ПРОТИ»?

29 серпня 2008 р.

Щеплення: «за» чи «проти»? Світлина з сайта Slavutaportal.com.uaКореспондентка радіо «Сім’я і дім» Тамара Приймак звернулася до духовної консисторії нашої єпархії із запитанням: як ставиться Православ’я до медичних щеплень? Оскільки офіційного погляду повноти Церкви на цю проблему поки що не існує, секретар консисторії ігумен Марк (Левків) ознайомив журналістку зі своєю приватною думкою. Вважаємо, що її варто взяти до уваги при виробленні загальної точки зору Православної Церкви.

Отець Марк, зокрема, сказав: «Строго богословських заперечень проти вакцинацій немає. Є деякі щеплення, котрі, очевидно, необхідні, а деякі – навіть небезпечні. Важко дістати достовірну інформацію про щеплення – їхню якість, необхідність. У нашому світі, де все побудовано на комерційній основі, виробники вакцин рекламують свою продукцію і всі її негативи приховують. Медицина ж, дуже часто будучи корумпованою, теж не завжди дає правдиві відомості. У...

29 серпня 2008 р.
ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ

25 серпня 2008 р.

Молебень за Україну в луцькому кафедральному соборі Святої Трійці. Світлина прот. Віталія Собка24 серпня відправи в луцькому кафедральному соборі Святої Трійці розпочалися з молебню за Україну. Незважаючи на ранній час і негоду, храм був повен вишиванками і стрічками. Разом із громадою молилися голова обласної державної адміністрації Микола Романюк (він саме мав ювілей – п’ятдесятиріччя з дня народження), народний депутат України Володимир Карпук, заступник голови облради Борис Загрева, інші представники влади й громадськості. Єпископ Луцький і Волинський Михаїл, у проповіді зазначив, що християни мають як небесну Вітчизну, до якої всі прагнемо, так і Вітчизну земну, котру кожному народові дає Господь. Для нас це – Україна, за яку ми молимось і яку повинні зміцнювати християнським ставленням до праці та законів. Також владика привітав ювіляра, подарувавши йому ікону Пресвятої Богородиці...

25 серпня 2008 р.
МОЛОДЕ ПОПОВНЕННЯ

25 серпня 2008 р.

Завершилися вступні екзамени до Волинської духовної семінарії. Абітурієнти пройшли співбесіду, написали диктант, склали усні іспити з біблійної історії, катехізису, церковного уставу та церковного співу. Як повідомив єпархіальній прес-службі секретар семінарії протоієрей Ігор Скиба, на перший курс усього прийнято 23 особи (майже всі з нашої області), що в порівнянні з духовними навчальними закладами інших єпархій є доволі непоганим показником. Проте педагогічна рада вирішила оголосити ще й додатковий набір, який триватиме до 1 жовтня.

25 серпня 2008 р.
ВИСТАВКА ІКОН

25 серпня 2008 р.

У Музеї волинської ікони відкрито виставку «Найдавніші ікони Волині», присвячену 1020-річчю хрещення Русі та 15-літтю музею. Це спільний проект музейних закладів Волинської та Рівненської областей. Експоновано десять образів ХІ–ХVI століть. З благословення єпископа Луцького і Волинського Михаїла на відкритті виставки побував старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний. Він передав вітання й благословення архієрея і побажав успіхів музейним працівникам у їхній клопіткій праці.

25 серпня 2008 р.
ЛУНКИЙ ВІДГОМІН

22 серпня 2008 р.

Під час святкування 1020-річчя Хрещенні Русі в КіверцяхЯк відомо, волиняни взяли надзвичайно активну участь у святкуваннях 1020-ліття хрещення Русі-України, що відбулись у столиці. Належно було відзначено цю дату й у Волинській єпархії. Ось як, наприклад, це відбувалося 17 серпня в Ківерцях.

До Покровського собору прибув єпископ Луцький і Волинський Михаїл, численні священнослужителі. Разом із настоятелем парафії, деканом протоієреєм Олегом Ткачусем вони відправили святкову Божественну Літургію. Під стінами Божого дому церковні хори Ківереччини дали концерт духовної музики. Із Троїцького храму села Тростянець було доставлено копію чудотворної Тростянецької ікони Божої Матері з частками мощей віфлеємських немовлят-мучеників, тож із цією реліквією не менше тисячі вірян здійснили хресний хід містом. Користуючись святковою нагодою, архієрей...

22 серпня 2008 р.
НЕ СТОЯТИ ОСТОРОНЬ

22 серпня 2008 р.

Біль Карпат і Прикарпаття, які тяжко постраждали від катастрофічної повені, відгукнувся у серцях усієї нації. Збір коштів та речей під час благодійних акцій – дійовий засіб допомоги. Одну з них творча фірма «Ідея» провела на Театральному майдані Луцька. Київський Патріархат взяв у ній належну участь. Із благословення єпископа Луцького і Волинського Михаїла старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний благословив початок акції і виголосив проповідь на тему Ісусових слів: «...Зробивши це одному з цих братів Моїх менших, Мені зробили». Чимало вірних УПЦ КП виконали свій християнський обов’язок. Усього ж було зібрано того дня для потерпілих Івано-Франківської області 43 тис. грн, сім автобусів речей.

22 серпня 2008 р.
БОЖІ ЛЮДИ Й БОЖІ КОМАХИ

22 серпня 2008 р.

Канцлер протоієрей Микола Цап освячує мед. Світлина Володимира Лук’янчукаДругий рік на Винесення Хреста Господнього та свята Семи мучеників Маккавеєвих, або, як кажуть у народі, на Медового Спаса, близько трьохсот пасічників із сім’ями з Луцька й околиць, у святкових вишиванках та з повними кошичками медвяної смакоти, приходять до Юріївської церкви обласного центру. Це – члени Братства бджолярів землі Волинської «Ройовий стан» (голова Віталій Приймак). А настоятель храму протоієрей Микола Цап, канцлер єпархіального управління, – активний член цієї організації, сам пасічник. Тож у цій церкві постійно зберігається корогва Братства і велетенська, завбільшки з колону, свіча, яку братчики пожертвували зі своїх датків...

22 серпня 2008 р.
ПІД ЗЕЛЕНИМИ КРОНАМИ

21 серпня 2008 р.

Прот. Віктор Михалевич читає лекцію для молоді на щорічному православному таборі. Світлину надано єпископом Полтавським і Кременчуцьким ФедоромВ околицях села Пляшева поблизу Берестечка уже вп’яте відбувся щорічний християнський молодіжний табір. Сто двадцять молодих православних із десяти регіонів України (від Волині до Донеччини) відпочивали, молилися, навчались.

На адресу оргкомітету (голова – співробітник синодального управління у справах молоді Володимир Вакін, випускник Волинської духовної семінарії) варто сказати слова вдячності: цьогорічний табір був добре продуманий, гаразд організований, тож не гаялось ні хвилини і спілкування юних вірян між собою та з духовними наставниками було плідним.

Із юнню спілкувалися різні священнослужителі, зокрема, єпископ Полтавський і Кременчуцький Федір (Бубнюк) – голова синодального управління у справах молоді (теж...

21 серпня 2008 р.
ТАМТАМИ У ЦЕРКВІ

20 серпня 2008 р.

Єпископ Михаїл очолює молебень за успішне проведення міжнародного фестивалю «Поліське літо з фольклором»Що два роки в Луцьку відбувається дивовижне дійство – міжнародний фестиваль «Поліське літо з фольклором». На нього з’їжджаються співаки й танцюристи з багатьох країн, часто й вельми екзотичних. Кілька днів вони радують лучан своїм мистецтвом, виступаючи і в критих приміщеннях, і просто неба. Кожного разу фестиваль розпочинається з молебню в Троїцькому кафедральному соборі. Ось і цього року люди різних мов, рас і культур із державними прапорами та в національних костюмах повноводним потоком заповнили головний православний храм нашого краю – учасники одинадцятого вже фестивалю із дванадцяти країн.

Молебень на закликання помочі Святого Духа перед початком усякого доброго діла очолив єпископ Луцький і Волинський Михаїл. Преосвященний привітав митців такими...

20 серпня 2008 р.
1-10  11-17
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо