Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

Протоієрей Віталій Клос. Світлина інформаційної служби єпархії
ПРИЄМНО ДОВІДАТИСЬ

Випускник Волинської духовної семінарії (тепер це православна богословська академія) протоієрей Віталій Клос, кандидат богословських наук, став проректором із наукової роботи Київської православної богословської академії. Про це повідомив сайт Cerkva.info. Учора вчена рада столичного закладу, на якій було представлено нового проректора, також рекомендувала до друку монографію «Свято-Михайлівський Золотоверхий монастир – відроджений паладіум небесного архангела». Отець Віталій – співатор цієї праці.

30 серпня 2011 р.
Священик Андрій Ротченков. Світлина інформаційної служби єпархії
ЙДЕМО ДАЛІ

Чергове засідання координаційної робочої групи представників Волинської ради Церков та працівників установ освіти відбулось у Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти (ВІППО). Воно мало на меті узгодження організаційних питань викладання предметів духовно-морального спрямування у 2011/2012 н. р. в області, розроблення стратегії на подальшу співпрацю. Київський Патріархат представляв директор Центру християнського виховання дітей і молоді нашої єпархії священик Андрій Ротченков.

Учасники засідання зокрема вирішили, що у школах доречно продовжити викладання за програмами «Християнська етика в українській культурі» для 1–4 класів (Київ, 2006 р.) та «Основи християнської етики» для 5–6 класів (Київ–Острог–Львів, 2007 р.). Також робоча група вважає за необхідне: спільно з ВІППО працювати над професійною підготовкою і підвищенням кваліфікаційної майстерності вчителів основ християнської етики, узгоджувати проведення конференцій з питань розвитку духовності дітей, визначити перелік літературних творів та тем програмового...

30 серпня 2011 р.
Газета «Волинські єпархіальні відомості»
ЧЕРГОВІ «ВОЛИНСЬКІ ЄПАРХІАЛЬНІ ВІДОМОСТІ»

Чи знаєте Ви, що на порозі – Новий рік? Саме так: 14 вересня – церковне Новоліття. Що це таке – читайте у рубриці «З церковного календаря» нашої газети (№ 8).

Якщо люди страждають за свої гріхи, то чому ж тоді страждають безгрішні діти? На це непросте питання відповідає протоієрей Віталій Собко у статті «Щоб спастися».

У серпні виповнюється століття «Лісовій пісні», яку прийнято вважати шедевром світової літератури. І раптом запитання, що «підриває основи»: а чому ми її шануємо? Адже Мавка, головний позитивний персонаж п’єси, – це не що інше як нечиста сила. Віктор Гребенюк...

30 серпня 2011 р.
У жидичинській обителі під проводом архієпископа Луцького і Волинського Михаїла відзначають Успіння Богородиці за давньою монастирською традицією. Світлина інформаційної служби єпархії
ВІДРОДЖЕНИЙ ЗВИЧАЙ

28 серпня, на Успіння Пресвятої Богородиці, в чоловічому монастирі Святителя Миколая Чудотворця в с. Жидичин Ківерецького деканату удруге врочисто відправлено, за давньою монастирською традицією, Ранню з чином погребіння плащаниці Богоматері та хресним ходом до Свято-Духівського скиту цієї обителі.

Очолив торжество архієпископ Луцький і Волинський Михаїл. Із ним співслужили намісник монастиря ігумен Константин (Марченко), скитоначальник ієромонах Макарій (Дядюсь) та інші священнослужителі. У святкуванні взяли участь намісниця луцького монастиря Святителя Василія Великого ігуменя Анастасія (Заруденець), ченці й черниці, миряни, зокрема, члени козацького стрілецького братства.

30 серпня 2011 р.
Парафія Успіння Пресвятої Богородиці в с. Старий Чорторийськ Маневицького деканату відзначає храмове свято, яке очолив архієпископ Луцький і Волинський Михаїл. Світлина інформаційної служби єпархії
ПЕРЕМІГ «НЄВЄЖЕСТВО»

28 серпня архієпископ Луцький і Волинський Михаїл побував у с. Старий Чорторийськ на Маневиччині, де Успінська парафія відзначала престольний празник. Його радо зустрічало духовенство, зокрема, декан протоієрей Андрій Закидальський, настоятель священик Антон Таранченко, не дуже велика, але дружна громада.

Це село – одне з дуже небагатьох у єпархії, де ще злегка тліє міжправославне протистояння. Дев’ять років тому тут сталася вельми прикра подія: хреста, освяченого на місці спорудження храму Київського Патріархату, фанатики УПЦ МП поламали і вкинули в річку. Відтоді багато що змінилося: храм таки поставлено, парафія зростає, нещодавно придбала житло для священика, а головне – куди меншою стала напруга між двома православними громадами...

30 серпня 2011 р.
Декан протоієрей Володимир Присяжнюк освячує пам’ятний хрест на козацькій могилі в урочищі Тарасовка с. Гірка-Полонка Луцького районного деканату. Світлина Анни Присяжнюк
УВІКОВІЧНИЛИ ХРЕСТОМ

З нагоди 20-ї річниці Незалежності України луцький районний декан протоієрей Володимир Присяжнюк із іншим духовенством освятив пам’ятний хрест на козацькій могилі в урочищі Тарасовка с. Гірка-Полонка.

У богослужінні взяли участь голови райради Ігор Волощенюк, сільради Олександр Перванчук, представники громадськості, гості з Польщі.

Звертаючись до присутніх, о. Володимир зазначив, що козацтво внесло значний вклад у незалежність України. І маємо дякувати Богові, що об’єднав сільську громаду у прагненні належно облаштувати козацький курган і благословив по-християнськи вшанувати полеглих козаків.

26 серпня 2011 р.
Подячний молебень із нагоди 20-ліття незалежності України в луцькому кафедральному соборі Святої Трійці очолює архієпископ Луцький і Волинський Михаїл. Світлина інформаційної служби єпархії
ВІД БОГА ЦЕ СТАЛОСЯ

Учора архієпископ Луцький і Волинський Михаїл відправив у кафедральному соборі Святої Трійці подячний молебень із нагоди 20-ліття незалежності України. У молитві за країну серед численних мирян взяли участь представники влади, громадськості, політичних партій, зокрема обласні керівники «Батьківщини» Анатолій Грицюк, «Свободи» Анатолій Вітів.

Вітаючи присутніх зі святом, владика зазначив, що Господь привів нас до відновлення незалежності через страждання наших прадідів, а нас як нове покоління сподобив жити у вільній Україні, на цій благословенній землі. Тому маємо дякувати Богові за нашу свободу й прохати благословення на щасливе майбутнє.

25 серпня 2011 р.
Тростянецька чудотворна ікона Богоматері «Одигітрія». Світлина інформаційної служби єпархії
ІКОНА ПОВЕРНУЛАСЯ

У неділю перед Успінням Пресвятої Богородиці наша єпархія відзначила свято Тростянецької чудотворної ікони Богоматері «Одигітрія». Як і щороку, торжество стало кульмінацією пішого паломництва від Луцька до храму Святої Трійці с. Тростянець Ківерецького деканату – місця збереження чудодійного образа.

Перед святом оригінал Тростянецької ікони повернувся з восьмирічної реставрації (працювала художник-реставратор обласного краєзнавчого музею Лариса Обухович). 18 серпня святиню зустріли на околиці села настоятель парафії священик Сергій Ледвовк, миряни з цього й сусідніх сіл. Було відправлено акафіст. За словами душпастиря, люди прикладалися до святині зі сльозами зворушення.

21 серпня архієпископ Луцький і Волинський Михаїл очолив у Тростянецькій церкві урочисте Богослужіння. З ним співслужили декан протоієрей Іван Семенюк, настоятель та інше духовенство. Радість торжества розділили сільський голова Валерій Ткачук, директор місцевої школи Микола Глинський...

25 серпня 2011 р.
У Білині освятили місце під будівництво школи. Світлина з сайта Volynnews.com
ХАЙ БОГ БЛАГОСЛОВИТЬ

Ковельський районний декан протоієрей Іван Бонис у співслужінні з настоятелем парафії Різдва Пресвятої Богородиці с. Білин священиком Василем Фурманом освятив капсулу й фундамент майбутньої загальноосвітньої школи у цьому селі. Вітаючи присутніх із подією, о. Іван побажав, щоб Господь благословив основу навчального закладу, а віра, надія та любов допомоли громаді спорудити її.

У молитві взяли участь голова облдержадміністрації Борис Клімчук, народний депутат України Григорій Смітюх, голови райдержадміністрації Іван Смітюх, райради Петро Якубук, сільради Ольга Лисюк, представники громадськості та інші миряни.

23 серпня 2011 р.
ПОДЯЧНА МОЛИТВА У ВИШИВАНЦІ

24 серпня, в середу, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл у кафедральному соборі Святої Трійці відправить подячний молебень із нагоди 20-ліття Незалежності України. Початок богослужіння – 9.00.

Духовна консисторія запрошує долучитися до молитви за нашу країну всіх небайдужих, а владика, крім того, закликає вірних цього дня обов’язково вдягнути вишиванки.

22 серпня 2011 р.
1-10  11-15
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо