Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Єпархія

Парафії (релігійні громади)

Парафія – це громада православних християн – священнослужителів і мирян, яка знаходиться під канонічним управлінням свого єпархіального архієрея і призначеного ним священика – настоятеля.

У своїй діяльності парафія керується постановами Помісних та Архієрейських Соборів УПЦ КП, постановами Священного Синоду, указами та розпорядженнями єпархіального архієрея, парафіяльним статутом та українським законодавством.

Парафія утворюється на загальних зборах віруючих із благословення єпархіального архієрея і після реєстрації затвердженого ним статуту в державних органах набуває статусу юридичної особи. У релігійній, адміністративно-фінансовій і господарській діяльності парафія підзвітна архієрею. Також вона виконує рішення єпархіальних зборів та управління єпархії. Органами парафіяльного керівництва є парафіяльні збори на чолі з настоятелем та парафіяльна рада.

Парафія добровільно відраховує зі своїх надходжень кошти на утримання управління єпархії та загальноцерковні потреби.

Настоятель відповідає за звершення богослужінь згідно з церковним уставом, виконання треб, церковну проповідь, релігійно-моральне виховання членів парафії. Також він керує причтом, дбає про належний стан храму, його начиння, піклується про правильне читання і спів у церкві, організовує церковні школи, бібліотеки, розповсюдження духовної літератури, благодійництво, представляє парафію в органах влади тощо.

Станом на 31 грудня 2014 р. Волинська єпархія Київського Патріархату нараховує 328 парафій.

Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо