Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Єпархія

Символіка єпархії

Герб Волинської єпархії Київського Патріархату
Прапор Волинської єпархії Київського Патріархату

Опис герба



Герб єпархії
Поле щита з заокругленою нижньою частиною червоне, по всьому полю – срібний Волинський хрест.

У центрі розміщено малий щит. У золотому полі малого щита стоїть святий Миколай у червоній митрі, синій фелоні, червоному омофорі зі срібними хрестами, золотій епітрахілі, в білому підризнику, босоніж. В правій руці св. Миколай тримає патерицю, в лівій – розгорнуту книгу з фрагментом літописного тексту про «Луцьке чудо».

По краю великого щита розміщена стрічка насиченого синього кольору з золотим написом: по верхньому краю – «Київський Патріархат», по дузі – «Українська Православна Церква Волинська єпархія».

Під малим щитом на срібному фоні синіми цифрами зазначено рік заснування єпархії – 992.

Герб поєднує у собі символіку Волині та міста. Срібний хрест на червоному полі символізує Волинь, малий щит з зображенням св. Миколая – Луцьк, історичний центр Волині, де розташовано кафедру єпископа. В історичній традиції Луцька св. Миколай відомий як покровитель міста. Золота фарба символізує багатство, добробут та щедрість. Босі ноги – символічні функції управителя погодою та водною стихією. Одяг і атрибути святого – природного кольору.


Опис прапора


Прапор єпархії 
Прямокутне полотнище зі співвідношенням сторін 2:3, червоного кольору, посередині якого розміщено срібний Волинський хрест. У червоних прямокутниках, утворених хрестом, срібним кольором виконано букви ВЄКП (Волинська єпархія Київського Патріархату).

У центрі розміщено золоте коло зі Святою Трійцею, яка сидить на Престолі навколо чаші. Німби та крила ангелів білого кольору, волосся та чаша – золотого; Престол, лики, руки, стопи – тілесного кольору. Одяг ангелів поданий у сполученні червоного та синього кольорів.




Церковна символіка кольорів

Червоний – жертовна любов; синій – благородство і вибраність; золотий – сила та святість царственної слави; білий – чистота і непорочність.


Геральдична символіка кольорів

Червоний – безмежна взаємна любов Бога і людини; синій – висока енергія сили Духа Святого і Його дії; золотий – знак Божественного сяйва, разом з тим царственна слава, достоїнство, багатство; білий – сяйво і життя, символ святих людей, причетних славі Божій.


Основні геральдичні вимоги

Найголовнішими елементами герба є щит і зображення у ньому. Сучасна українська геральдика віддає перевагу так званому іспанському щиту з повністю заокругленою нижньою частиною.

Гербові фігури зображаються у стилізованому чи натуральному вигляді, але обов’язково в профіль, фас чи зверху. Не рекомендується подавати фігури у вільному чи перспективному зображенні.


Авторський колектив

Керівник проекту – єпископ Луцький і Волинський Михаїл; відповідальний – протоієрей Віталій Собко, прес-секретар єпархії; автор проекту – Віктор Федосюк, член Українського геральдичного товариства; технічне виконання – Дмитро Жакун, Олександр Павлович, Михайло Троцюк; опис проекту – Юлія Спіріна.

Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо