Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Аудіо

Перед небезпекою війни (додано відео, аудіо)

6 березня 2014 р. Ієромонах Макарій (Дядюсь) у військкоматі. Світлина інформаційної служби єпархії.

Сьогодні, у загрозливий для країни час, боєздатні чоловіки Волині активно зголошуються у військкомати або відгукуються на їх запрошення звірити персональні дані, щоб у разі лиха стати на захист рідної землі. Не стоять осторонь цього й священнослужителі.

Віце-канцлер і старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний прийшов до військкомату сам. «Багато молодих хлопців, які зараз служать у війську, потребують інколи й батьківської опіки. Тому священик може виконувати і цей обов’язок. Зрозуміло, що він не буде рідною людиною для них, але впевнений, що буде ближчий до цього солдата. Тому що священикові можна довірити сокровенне, чого не можна довірити товаришу по службі, чого не можна довірити своєму командирові», – зауважив о. Олександр.

А ієромонах Макарій (Дядюсь), настоятель каплиці Ікони «Неопалима Купина» при Управлінні Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Волинській області та насельник чоловічого монастиря Святителя Миколая Чудотворця в с. Жидичин Ківерецького деканату, як військовозобов’язаний отримав повістку, адже свого часу служив в армії. Хоча, за його словами, уже минуло сім років, як став монахом, має церковну посаду скитоначальника і як священику зброю йому в руках тримати не вільно, але бути військовим капеланом, молитися за хлопців і підтримувати їх може. «Церква молиться постійно, щоб Господь уберіг нас від цієї війни, тому що ми братські народи. Але якщо дійсно, не дай Боже, щось станеться, то хай знають, що ми готові захищати, кожен на своєму місці, свою землю, батьків, рідних, близьких», – зазначив він.

Капелан це військовий (освітянський, лікарняний, в’язничний) священик. Щоправда, та роль, яка відведена священикові Церквою для війська, в українській армії досі не передбачена. Закони ж бо щодо цього ще радянські.

12 березня 2014 р.