Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

 • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
  Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Єпархія

Деканати (благочиння)

Єпархія ділиться на деканати (благочиння) на чолі з деканами (благочинними), які призначаються єпархіальним архієреєм. Межі деканатів зазвичай визначаються адміністритивним поділом області, але є й такі, що формуються за особливістю служіння.

Обов’язки декана, які він має виконувати лише в межах свого деканату:

 • турбота про збереження чистоти православної віри й належне духовно-моральне виховання віруючих;
 • нагляд за відправленням Богослужінь, церковною проповіддю, станом храмів;
 • турбота про виконання розпоряджень єпархіальної влади, контроль за своєчасним надходженням парафіяльних внесків на утримання єпархії;
 • надання порад священнослужителям стосовно виконання ними їх обов’язків й щодо їх приватного життя;
 • вирішення суперечок між духовенством і парафіяльними радами без формального судочинства і з доповіддю про найбільш вагомі інциденти єпархіальному архієрею, розслідування церковних правопорушень за вказівкою архієрея;
 • клопотання перед єпархіальним архієреєм про церковні нагороди духовенства й мирян, внесення пропозицій архієрею щодо заміщення вакантних посад у парафіях священиками, дияконами, псаломниками та регентами;
 • піклування про задоволення релігійних потреб віруючих на парафіях, де тимчасово відсутні священнослужителі;
 • спостереження за будівництвом і ремонтом храмів, турбота про забезпечення храмів усім необхідним для звершення Богослужінь і нормального парафіяльного діловодства, піклування про розповсюдження газет, журналів та іншої духовної літератури;
 • виконання інших обов’язків, покладених на нього єпархіальним архієреєм.

Декан повинен не менше одного разу на рік відвідувати всі парафії свого благочиння для перевірки належного відправлення Богослужінь, внутрішнього й зовнішнього вигляду храмів, а також для перевірки належного ведення парафіяльних справ.

З благословення єпархіального архієрея, на прохання настоятеля, парафіяльної ради чи парафіяльних зборів декан може проводити засідання парафіяльних зборів; з благословення архієрея він може скликати своїх підопічних священиків для розгляду загальних церковних потреб деканату.

На сьогодні в єпархії є 24 деканати. 21 – сформовані за територіальним принципом: Володимирський міський, Володимирський районний, Горохівський, Іваничівський, Камінь-Каширський, Ківерецький, Ковельський міський, Ковельський районний, Локачинський, Луцький міський, Луцький районний, Любешівський, Любомльський, Маневицький, Нововолинський, Ратнівський, Рожищанський, Старовижівський, Турійський, Цуманський, Шацький. 3 – за особливістю служіння: Деканат кафедрального собору, Капеланський деканат (капеланська служба є підрозділом Управління єпархії, але одночасно має статус деканату) і Деканат монастирів.

Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо