Новини
13 квітня, у Велику п’ятницю, в Луцьку як і щороку відбувся загальноміський Страсний хресний хід – богослужіння з 12-ма зупинками (стояннями), що відображають останні події в земному житті Христа. Процесія пройшла від Хрестовоздвиженського храму вулицею Лесі Українки до кафедрального собору Святої Трійці. Ходу очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл. Він, символічно повторюючи страждальну дорогу Божого Сина, ніс великого хреста, час від часу передаючи його мирянам. Дорогою працівники навколишніх установ і закладів виходили до владики під благословіння, а священики окропляли офіси освяченою водою.
Із високопреосвященним співслужили канцлер протоієрей Микола Цап, ректор Волинської православної богословської академії протоієрей Ігор Швець, декан собору протоієрей Микола...
12 квітня в Луцькому замку відбулись урочистості з нагоди 100-ліття першої пластової присяги в Україні. Розпочався захід із молебню, який відслужив віце-канцлер єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний. Священик також освятив прапор 9-го куреня ім. Василя Стуса. Разом із юнню молилися представники влади й громадськості.
Звертаючись до присутніх, о. Олександр зазначив, що традиції пластунів, які передавалися з покоління до покоління, – це моральні цінності й чесноти. У першу чергу – це християнські чесноти, наголосив душпастир: любов і повага до ближніх, до Церкви, а також до своєї держави.
На Страсному тижні у навчально-виховному комплексі «Загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – гімназія» м. Горохова провели уроки духовності. 9 квітня на запрошення директора Володимира Зінчука декан протоієрей Андрій Сидор в актовій залі розповів старшокласникам і вчителям про значення Страсної седмиці, а також про своє паломництво на Святу Землю у березні. Учасники заходу передивилися відео та світлини з цієї поїздки. Насамкінець о. Андрій передав навчальному закладу свічі, запалені біля Гробу Господнього, і книгу про святі місця Єрусалима.
9 квітня помічник володимирського районного декана протоієрей Микола Гінайло взяв участь в урочистостях, які відбулись у місцевому військовому комісаріаті з нагоди весняного призову юнаків до Збройних cил України. Вітаючи майбутніх захисників Вітчизни, о. Микола поблагословив та окропив усіх присутніх освяченою водою й побажав мирного неба, сонячних днів, Божої ласки та відданого служіння своїй державі. Наостанок подарував кожному призовникові образок Пресвятої Богородиці, привезений зі Святої Землі.
Щодо значення снів у Церкві побутують певні пояснення. Наприклад, якщо сни спонукають нас до добра й утримують від зла, то ці сни слід вважати перстом Божим, що вказує нам на Небо і застерігає від пекла. «Коли побачиш уві сні образ хреста, – вчить преподобний Варсануфій, – знай, що цей сон правдивий і від Бога, але постарайся від святих отримати тлумачення значення його і не вір своєму помислові». Якщо ж ви не впевнені, що сон походить від Бога, особливо якщо сон стосується чогось неважливого, тоді немає потреби звертати увагу на нього і влаштовувати вслід за ним свої дії. Будьте обережні, щоб, звертаючи увагу на сон, не зробитися забобонними і не підпасти небезпеці згрішити. Якщо сон спокушає людину на гріх, то він є наслідком нашої зіпсованої уяви, фантазії, походить від диявола...
6 квітня інспектор з питань місійної діяльності духовної консисторії протоієрей Юрій Близнюк побував на відкритті 16-ї виставки-конкурсу «Писанковий дивосвіт» у Луцькій художній школі. В урочистостях взяли представники влади й громадськості.
Від імені митрополита Луцького і Волинського Михаїла о. Юрій привітав гостей та учасників виставки, побажав наснаги у відродженні українського писанкарства.
Цьогоріч на конкурсі представлено 745 писанок 215 юних майстрів. Виставку можна відвідати до 1 травня.
7 квітня, на Благовіщення Пресвятої Богородиці, в Горохові, у храмі Вознесіння Господнього, настоятель протоієрей Андрій Сидор (горохівський декан) освятив ікони Діви Марії після реставрації, покриття ризи й різьби сусальним золотом. Із ним співслужив клірик парафії священик Валерій Братунь.
Звертаючись до присутніх, о. Андрій подякував парафіянам за розуміння і пожертви, адже завдяки їхнім старанням у храмі майже всі святині покрито сусальним золотом. Також душпастир побажав, щоб покров Пресвятої Богородиці й надалі оберігав Горохів, усіх його мешканців від усякого лиха й небезпеки.
Учора вікарій єпархії єпископ Володимир-Волинський Матфей взяв участь в урочистій пасхальній Літургії у римсько-католицькому кафедральному соборі Святих апостолів Петра і Павла, що в Луцьку. Вітаючи ординарія дієцезії єпископа Маркіяна Трофим’яка та всіх учасників Богослужіння, владика побажав миру в серцях, адже першими словами Господа Ісуса Христа після Його воскресіння були «Мир вам!».
Вихованці недільної школи собору Різдва Христового, що у Володимирі, здійснюючи паломництво до Тростянецької чудотворної ікони Божої Матері, уперше взяли безпосередню участь у відправі молебню Пресвятій Богородиці. Спеціально до прощі під керівництвом викладача церковного співу Лариси Лучинець діти вивчили це богослужіння, щоб принести свої щирі молитви й піснеспіви на похвалу Діви Марії. Молебень відправили директор недільної школи протоієрей Ігор Бігун і настоятель парафії Святої Трійці в с. Тростянець Ківерецького деканату священик Сергій Ледвовк.
Духовенство Володимирських міського та районного деканатів здійснило паломництво до чоловічого монастиря Воздвиження хреста Господнього, що в біля с. Манява на Прикарпатті. Там вони відслужили акафіст Божої Матері перед Манявською іконою та приклалися до цього мироточивого образа.
Як зазначено на сайті Cerkva.info, напередодні Великого посту вдруге замироточила ця святиня. Уперше чудо сталося в 2008-му й було певним застереженням, адже того року була велика повінь, від якої постраждав і монастир.
Священики радять не розгадувати, чому плаче ікона, а більше молитися, тим паче у час Великого посту. Щодня перед образом ченці служать молебень. У Богородиці просять захисту від повеней, землетрусів та інших катастроф...
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи