Новини
13 травня, у День матері, декан кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Микола Нецькар був учасником урочистого відкриття ІІІ Всеукраїнського фестивалю вишитих рушників «Вишиті обереги єднання» на Театральному майдані Луцька. У вітальному слові о. Микола зазначив, що бути матір’ю – це не обов’язок, а покликання. Доки існуватиме мати, доти існуватиме людство. Мама – це радість, сльози, недоспані ночі, колискова, порада, любов, через яку ми реалізовуємо себе в житті. А вишиті рушники – це історія нашої Церкви і країни, природа, святкові барви, що свідчать про миролюбність та радість кожній людині.
Студенти Волинської православної богословської академії теж долучилися до дійства, тримаючи в руках ікону Пресвятої Богородиці, уквітчану прекрасним вишитим рушником.
(оновлено)
У середніх школах області відбулися випускні урочистості. Священнослужителі нашої єпархії, багато випускників, їхніх батьків і вчителів використали цю нагоду для подячної молитви Богові.
12 травня у кафедральному соборі Святої Трійці увесь день відправляли особливі подячні молебні. Один із них очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл.
Після Богослужіння владика звернувся до присутніх зі словом. Він побажав юним отримати подальшу освіту, що дасть можливість виразити той талант, яким наділив їх Господь. Архіпастир нагадав молоді про заповідь шанувати батьків, а батькам – не дратувати дітей, а навпаки, мудро допомагати їм, дозволити дітям відбутися як особистість...
Паломницька група з нашої єпархії уперше побувала в м. Барі (Італія), де перебувають мощі Миколая Мирлікійського. Ініціатор прощі – настоятель парафії Святителя Миколая Чудотворця в Горохові протоієрей Роман Янів.
З нагоди 10-річчя заснування цього храму душпастир з іще п’ятьма богомольцями, серед них жертводавці – начальник державної податкової інспекції району Руслана Дейнега, директор психоневрологічного інтернату Юлія Ковальчук, Василь Ріполовський – відвідали собор Святого Миколая (XI ст.), де перебувають останки угодника. 8 травня о. Роман відслужив молебень біля бічного престолу й миропомазав не тільки наших паломників, а й інших прочан.
Крім того, волиняни стали свідками святкування Перенесення мощей святого Миколая з Мир Лікійських до Барі. За словами душпастиря, це дуже цікаво й триває три дні. На перший день...
Двадцять волинян-богомольців одвідали найбільші святині Грузії під час другої прощі в цю країну, організованої паломницьким центром єпархії «Осанна» (керівник Лариса Савчук) 24 квітня – 3 травня. Духовно окормлював поїздку староста луцького кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Володимир Подолець.
Цього разу паломники побували у багатьох нових місцях, серед яких – монастирі Мучеників та Гелатський, храм Баграті в Кутаїсі, церква Богородиці в Гуріанте та інші.
На місці монастиря Святих Давида і Костянтина (інша назва Моцамета, грузинською «мучеників») на початку VIII ст. стояла церква. Під час арабської навали вороги спалили її. Краєм правили Давид і Костянтин, що воювали проти арабів, але були розбиті й захоплені в полон. Православним...
У храмі Архістратига Михаїла м. Любомль майже тиждень перебувала копія Тростянецької чудотворної ікони Божої Матері «Одигітрія».
Зустрічало образ духовенство Любомльського та Шацького деканатів. Щодня декан і настоятель парафії протоієрей Віктор Возняк, інші священики відправляли акафіст Богородиці, а пізніше святиню перенесли до храму Святої Трійці цього міста.
Як зазначив о. Віктор, прикластися до святині йшли як віряни нашої Церкви, так і УПЦ (Московського Патріархату), що приємно вражало...
(оновлено)
9 травня митрополитові Луцькому і Волинському Михаїлові виповнилося 46 років. Оскільки цього дня і владика, і духовенство брали участь у заходах, присвячених поминанню жертв Другої світової війни, відзначення дня народження традиційно перенесли.
Отож 10 травня в кафедральному соборі Святої Трійці обласного центру відправили Літургію і подячний молебень. Їх відслужили владика Михаїл, вікарій єпископ Володимир-Волинський Матфей, канцлер єпархії протоієрей Микола Цап, декан собору протоієрей Микола Нецькар, ректор Волинської православної богословської академії (ВПБА) протоієрей Ігор Швець, декани єпархії та інші священнослужителі. У молитві взяли участь намісниця володимирського монастиря Різдва Христового ігуменя Марія (Ігнатенко), викладачі й вихованці ВПБА, миряни...
(оновлено)
У містах, селищах і селах єпархії відбулося поминання жертв Другої світової війни.
8 травня митрополит Луцький і Волинський Михаїл, канцлер єпархії протоієрей Микола Цап та голова інформаційно-видавничого центру протоієрей Віталій Собко взяли участь в урочистостях в обласному муздрамтеатрі ім. Т. Шевченка.
9 травня владика, канцлер, декан протоієрей Микола Нецькар та інше духовенство кафедрального собору Святої Трійці відправили заупокійні літії на Меморіальному комплексі обласного центру – біля центрального монумента і пам’ятного знака на честь українців...
6 травня митрополит Луцький і Волинський Михаїл очолив храмове свято парафії Великомученика Юрія Переможця, що у Володимирі. Із владикою співслужили районний декан і настоятель Юріївського собору протоієрей Євген Шевчук, міський декан протоієрей Юрій Пилипець, місцеве духовенство. Учасниками торжества стали голова райдержадміністрації Валентин Скуба й міський голова Петро Саганюк.
За Богослужінням архіпастир виголосив проповідь про наслідування святих угодників Божих. Він зазначив, що мова про святих – це мова про сьогодення, у якому ми повинні вчитися жити за прикладом побожного життя та вчинків Божих угодників. Не говорити про це, а бути такими, наголосив високопреосвященний. Адже преподобний Серафим Саровський сказав: «Спасешся сам і біля тебе тисячі спасуться». Архієрей закликав присутніх брати приклад зі святого Юрія...
4 травня видавничий відділ «Ключі» нашої єпархії спільно з видавництвом Волинської православної богословської академії випустив збірку «Пісні до Господа Бога», першу із серії «Церковні піснеспіви». Нотну добірку, яку уклала викладач церковного співу Валентина Нідзельська, призначено насамперед для хорів, духовних навчальних закладів, прочан. До неї входять прості для виконання твори, – як оригінальні, так і перекладені. Адже з давніх-давен життя віруючої людини в час відпочинку чи праці, подорожі, у хвилини смутку чи радості супроводжується побожними піснями.
Наступним виданням серії будуть молитовні пісні до Пресвятої Богородиці.
Зацікавленим звертатися до єпархіальної книгарні «Ключі» (Луцьк, просп. Волі, 2 – біля юнацької бібліотеки, тел. 050-339-73-66, 067- 570-57-97), запитувати в храмах єпархії.
Видавничий відділ нашої єпархії «Ключі» брав участь у книжковому фестивалі «Джура-фест–2012», що відбувся у Тернополі в Українському домі «Перемога».
Презентуючи наші видання серед понад 40 видавництв, керівник «Ключів» Дмитро Головенко був приємно здивований усе більшою зацікавленістю духовною літературою – як серед читачів, так і колег-видавців. Зокрема, продукція нашого видавничого відділу тепер успішно реалізовується книгарнями Тернополя, Львова, Ужгорода.
Крім того, Д. Головенко взяв участь у ряді заходів, передбачених програмою фестивалю: круглих столах «Чи відповідає сучасна українська література на питання, які хвилюють суспільство?», «Література й політика» тощо.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи