Новини
Учора архієпископ Луцький і Волинський Михаїл у кафедральному соборі Святої Трійці відправив заупокійну літію по спочилих волинських журналістах і молебень за здоров’я живих представників цього фаху з нагоди їхнього професійного свята. У спільній молитві взяли участь керівники волинських ЗМІ, журналісти, інші віряни.
Вітаючи присутніх зі святом, владика наголосив, що Господь покровительствує усім, хто висвітлює правду. Ця дорога нелегка, адже завжди знайдеться якийсь спокусник, котрий стане на заваді правді. Але ви, зазначив архієрей, не повинні піддаватися, варто йти до кінця.
Насамкінець архіпастир окропив усіх освяченою водою й кожному медійнику вручив книгу письменника Брата Віктора «Діяння небожителів»...
5–6 червня на майдані луцького кафедрального собору Святої Трійці було експоновано фотовиставку «Діти як діти», приурочену до Міжнародного дня захисту дітей. Так єпархіальний відділ організації благодійності та соціального служіння (завідувач Валерія Лесюк), Благодійний фонд «Стоп-рак» за підтримки Офісу Держсекретаря США з глобальних жіночих питань через Фонд Арсенія Яценюка «Відкрий Україну» привертали увагу громадськості, зокрема вірян, до потреби виховувати у своїх дітях почуття людяності, гуманізму та взаємопідтримки.
Соціальна інформаційна кампанія «Діти як діти» – це громадська ініціатива небайдужих молодих лідерів, які об’єдналися заради «розширення простору людяності та дружелюбності», щоб донести усім: діти з вадами слуху і зору, синдромом Дауна, розладами спектру аутизму, ВІЛ-позитивні, з онкологічними захворюваннями та порушенням фізичного і розумового розвитку – перш за все діти, які просто потребують особливої уваги...
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл із священиками взяв участь у міжнародній науковій конференції «Святі землі Волинської», що відбувалася у Волинському національному університеті ім. Лесі Українки під патронатом, зокрема, нашого владики. Організатори заходу – Інститут церковних досліджень ВНУ та інші установи й організації.
Звертаючись до присутніх, владика наголосив на важливості проведення конференції такого рівня саме на Волині. Він зазначив, що розкриваючи невідомі сторінки історії та заново відкриваючи святих, ми повинні подивитися й на сучасних вірян, котрі своїм справжнім християнським життям показують кожному з нас шлях до спасіння...
Читачі газети «Волинь-нова» роками слідкували за публікаціями Валентини Штинько і Євгенії Ковальчук про церкви нашого краю. Не просто про церкви – про церкви і людей. Ба навіть більше – про церкви, як про людей. Бо автори – журналіст і музейний працівник – розповідали про Божі доми в художньо-публіцистичному стилі. Ось одна церковця, відремонтована, радіє, що не минають, хто йде – привітає хресним знаменням; інша ж сумує, що її, стареньку, занедбану, в бур’янах, обходять односельчани... Оповіді про історію «об’єктів сакральної архітектури» в’яжуться із життєписами тих, хто зводив їх, хто доглядав за ними, хто руйнував їх, хто відстоював і відновлював їх у колишній красі.
Деякі розповіді просто западають у душу. В них ідеться, так би мовити, про скромні подвиги скромних людей, але їх важливість можна зрозуміти лише в контексті епохи. Кілька жіночок безліч разів об’їздили високі й найвищі кабінети, щоб церкву в селі не закрили. Вже й церковні чиновники були на них лихі за те, що вносили в їхнє життя неспокій. Але за якимось, може, сотим разом жіночки таки вибороли в часи атеїстичних гонінь право на храм у своєму селі...
29 травня в Устилузі Володимирського районного деканату архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив новозбудований храм Вознесіння Господнього. Із високопреосвященним співслужили декан протоієрей Євген Шевчук, володимирський міський декан протоієрей Юрій Пилипець, настоятель священик Андрій Суднік та інше духовенство.
За Богослужінням владика побажав усім, щоб цей храм, будівництво якого тривало шість років, був завжди наповнений щирою молитвою. Нехай Господь благословить кожного, хто сюди завітає. Не важливо, ким людина була колись і які мала переконання, найголовніше – ким вона є сьогодні і ким хоче бути завтра. Ніколи не пізно увійти до храму, головне – віра та каяття, зазначив архієрей.
Владика нагородив отця настоятеля хрестом із прикрасами, вручив ордени Святителя Миколая Чудотворця парафіяльному старості Ніні Гук, підприємцям Романові Гуку, Олександрові...
Бути слабкозорою, такою, що майже не бачить, – і радіти життю, усміхатися, ще й народжувати, – справжній подвиг. Не кожна здорова людина має таку силу духу. А вона разом із чоловіком (теж інвалідом першої групи по зору) попри всі життєві негаразди тішиться з того, що має, і радіє своїй дворічній донечці.
І все було б добре у цій молодій родині, якби одного дня у 22-річної Інни Слабко, мешканки Луцька, не відмовили обидві нирки. Відтоді життя молодої мами тримається на волосині. Потрібна негайна операція з пересадки нирки, яка коштує 40 000 доларів США. Триває пошук донора, поки що серед рідних. А там як Бог дасть. Хочеться сподіватися, що буде якнайкраще...
6 червня, в понеділок, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл у кафедральному соборі Святої Трійці відправить заупокійну літію по спочилих волинських журналістах і молебень за здоров’я живих представників цього фаху з нагоди їхнього професійного свята. Початок богослужіння о 8.30. Духовна консисторія запрошує всіх керівників ЗМІ, журналістів, їхні родини до спільної молитви.
Минулої неділі керівник паломницького центру єпархії «Осанна» Лариса Савчук з групою волинян взяла участь у відзначенні 11-річчя відродження Михайлівського монастиря. З нагоди свята в соборі відбулася Літургія, яку очолив Патріарх Філарет.
Обитель заснована 1108 року онуком князя Ярослава Мудрого київським князем Святополком Ізяславичем. Цей храм був другим за величиною в Києві після святої Софії. У ХІVстолітті весь комплекс отримує назву Михайлівський Золотоверхий. Легендарна історія величної української святині славила нашу землю до 30-х років ХХ століття, поки на зміну духовним цінностям не прийшов соцреалізм. Золотоверхі святі храми заважали зведенню урядових будівель і в 1934–1937 роках їх почали розбирати. Святі фрески поїхали в Третьяковську галерею в Москві або в Державний...
З нагоди Дня працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження в обласній державній адміністрації відбулося вручення відзнак переможцям щорічного конкурсу «Світ волинської книги». Літературний редактор видавничого відділу «Ключі» нашої єпархії Віктор Гребенюк отримав диплом у номінації «Кращий працівник видавництва» за досягнуті професійні успіхи, зокрема за підготовку до друку збірки православних творів Лесі Українки «Що дасть нам силу?». Диплом вручив заступник голови облдержадміністрації О. Курилюк.
Учора віце-канцлер єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний на запрошення управління освіти Луцької міської ради взяв участь у щорічному традиційному дійстві «Учитель року. Учень року», яке відбулося в Палаці культури міста.
Отець Олександр побажав обдарованим дітям, щоб їхні таланти були завжди на славу Божу й на користь суспільству. Щоб кожен, хто має талант, умів його правильно застосувати, використовуючи набуті знання на благо ближнього.
На заході були присутні представники міської ради, профспілкових організацій, вищих навчальних закладів, а також учителі, учні, батьки.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи