Новини
З нагоди початку навчального року у Волинській православній богословській академії (ВПБА) архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, архієпископ Донецький і Маріупольський Сергій, ректор протоієрей Ігор Швець, викладачі-священнослужителі відправили молебень в кафедральному Троїцькому соборі. На ньому були присутні вихованці академії, зокрема першокурсники.
Понад 120 священнослужителів, юнаків та дівчат із Волині, Центральної та Південної України, а також із-за кордону (Аргентини, Бразилії, Парагваю, Росії) долучилися до числа студентів ВПБА, щоб стати бакалавром, магістром, регентом хору – стаціонарно або заочно.
Цього року професорсько-викладацький склад поповнився новими кадрами. Серед них: доктор історичних наук професор Михайло Кучинко, доктор історичних наук професор Юрій Недужко...
У другій половині останнього літнього місяця єпархіальний видавничий відділ поширював богомудрі книги не по-літньому.
16–19 серпня керівник єпархіального видавничого відділу «Ключі» Дмитро Головенко взяв участь у VII Київській міжнародній книжковій виставці-ярмарку в Українському домі.
Серед сотень видавництв «Ключі» були єдиними, що представляли православне друковане слово. Д. Головенко каже: захід показав, що люди прагнуть духовного читання. Християнську літературу потрібно поширювати у світських книжкових магазинах, щоб читач мав доступ до релігійної книги не лише у храмі чи на виставці...
Уперше в нашій єпархії дитячий майданчик зведено на території храму. 28 серпня, на свято Успіння Пресвятої Богородиці, його урочисто освятили біля Свято-Покровської церкви в с. Маяки (Княгинінок) Луцького районного деканату. У відправі, яку очолив настоятель парафії протоієрей Михайло Бучак, взяли участь голова сільради Ігор Ярмольський, жертводавці – депутат сільради Олександр Хомич, гендиректор ПАТ «Луцьксантехмонтаж № 536» Ігор Чорнуха, інші миряни.
Вітаючи присутніх, о. Михайло зазначив: «Церковна громада гуртується не тільки для спільної молитви, а й для служіння в багатьох інших напрямках. І зараз наша мета – звернути увагу батьків на дозвілля дітей. Краще нехай вони бавляться на цьому майданчику, ніж постійно дивляться телевізор чи граються на комп’ютері»...
Настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці в с. Маяки (Княгинінок) Луцького районного деканату протоієрей Михайло Бучак освятив нові лінії освітлення в с. Сирники. Вітаючи усіх із цією подією, він побажав більшої співпраці Церкви та влади, висловив сподівання, що наступним спільним заходом буде відкриття сільського Будинку культури.
Участь в урочистостях з нагоди під’єднання електромережі взяли голови облдержадміністрації Борис Клімчук, райдержадміністрації Володимир Демчук, райради Ігор Волошенюк, сільради Ігор Ярмольський, інші миряни.
Випускник Волинської духовної семінарії (тепер це православна богословська академія) протоієрей Віталій Клос, кандидат богословських наук, став проректором із наукової роботи Київської православної богословської академії. Про це повідомив сайт Cerkva.info. Учора вчена рада столичного закладу, на якій було представлено нового проректора, також рекомендувала до друку монографію «Свято-Михайлівський Золотоверхий монастир – відроджений паладіум небесного архангела». Отець Віталій – співатор цієї праці.
Чергове засідання координаційної робочої групи представників Волинської ради Церков та працівників установ освіти відбулось у Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти (ВІППО). Воно мало на меті узгодження організаційних питань викладання предметів духовно-морального спрямування у 2011/2012 н. р. в області, розроблення стратегії на подальшу співпрацю. Київський Патріархат представляв директор Центру християнського виховання дітей і молоді нашої єпархії священик Андрій Ротченков.
Учасники засідання зокрема вирішили, що у школах доречно продовжити викладання за програмами «Християнська етика в українській культурі» для 1–4 класів (Київ, 2006 р.) та «Основи християнської етики» для 5–6 класів (Київ–Острог–Львів, 2007 р.). Також робоча група вважає за необхідне: спільно з ВІППО працювати над професійною підготовкою і підвищенням кваліфікаційної майстерності вчителів основ християнської етики, узгоджувати проведення конференцій з питань розвитку духовності дітей, визначити перелік літературних творів та тем програмового...
Чи знаєте Ви, що на порозі – Новий рік? Саме так: 14 вересня – церковне Новоліття. Що це таке – читайте у рубриці «З церковного календаря» нашої газети (№ 8).
Якщо люди страждають за свої гріхи, то чому ж тоді страждають безгрішні діти? На це непросте питання відповідає протоієрей Віталій Собко у статті «Щоб спастися».
У серпні виповнюється століття «Лісовій пісні», яку прийнято вважати шедевром світової літератури. І раптом запитання, що «підриває основи»: а чому ми її шануємо? Адже Мавка, головний позитивний персонаж п’єси, – це не що інше як нечиста сила. Віктор Гребенюк...
28 серпня, на Успіння Пресвятої Богородиці, в чоловічому монастирі Святителя Миколая Чудотворця в с. Жидичин Ківерецького деканату удруге врочисто відправлено, за давньою монастирською традицією, Ранню з чином погребіння плащаниці Богоматері та хресним ходом до Свято-Духівського скиту цієї обителі.
Очолив торжество архієпископ Луцький і Волинський Михаїл. Із ним співслужили намісник монастиря ігумен Константин (Марченко), скитоначальник ієромонах Макарій (Дядюсь) та інші священнослужителі. У святкуванні взяли участь намісниця луцького монастиря Святителя Василія Великого ігуменя Анастасія (Заруденець), ченці й черниці, миряни, зокрема, члени козацького стрілецького братства.
28 серпня архієпископ Луцький і Волинський Михаїл побував у с. Старий Чорторийськ на Маневиччині, де Успінська парафія відзначала престольний празник. Його радо зустрічало духовенство, зокрема, декан протоієрей Андрій Закидальський, настоятель священик Антон Таранченко, не дуже велика, але дружна громада.
Це село – одне з дуже небагатьох у єпархії, де ще злегка тліє міжправославне протистояння. Дев’ять років тому тут сталася вельми прикра подія: хреста, освяченого на місці спорудження храму Київського Патріархату, фанатики УПЦ МП поламали і вкинули в річку. Відтоді багато що змінилося: храм таки поставлено, парафія зростає, нещодавно придбала житло для священика, а головне – куди меншою стала напруга між двома православними громадами...
З нагоди 20-ї річниці Незалежності України луцький районний декан протоієрей Володимир Присяжнюк із іншим духовенством освятив пам’ятний хрест на козацькій могилі в урочищі Тарасовка с. Гірка-Полонка.
У богослужінні взяли участь голови райради Ігор Волощенюк, сільради Олександр Перванчук, представники громадськості, гості з Польщі.
Звертаючись до присутніх, о. Володимир зазначив, що козацтво внесло значний вклад у незалежність України. І маємо дякувати Богові, що об’єднав сільську громаду у прагненні належно облаштувати козацький курган і благословив по-християнськи вшанувати полеглих козаків.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи