Новини
Учора о 14.30 вийшла чергова православна передача «Благо» на радіостанції «Сім’я і дім» (102, 4 МГц). Автор і ведучий програми протоієрей Віктор Пушко розповів про свято Всіх українських святих (рубрика «Слово душпастиря»), а намісник луцького Замкового Свято-Архангельського монастиря ігумен Святополк (Канюка) у рубриці «Варто дослухатись» повідав, що означає бути святою людиною, в чому суть святості й чому Господь закликає до неї кожного християнина, кого наша Церква зараховує до сонму святих України тощо. Як і в кожній передачі, подано церковні вісті. Запис програми – ось тут.
Віце-канцлер протоієрей Олександр Безкоровайний на запрошення Генерального консульства Польщі в Луцьку та з благословіння архієпископа Луцького і Волинського Михаїла побував на одному з концертів польсько-українського фестивалю «Шопен транскордонний. Від класики до джазу». Захід є складовою відзначення в 2010-му Року Шопена. Концерт, який організували польське консульство, облдержадміністрація та інші інституції, відбувся Луцькому палаці культури. З інтерпретацією музики фортепіанного генія виступила відома польська піаністка Лора Шафран із орекстром.
Сьогодні архієпископ Луцький і Волинський Михаїл у кафедральному соборі Святої Трійці відправив заупокійну літію по спочилих волинських журналістах і молебень за здоров’я живих представників цього фаху з нагоди їхнього професійного свята. З ним співслужили декан протоієрей Микола Нецькар, голова інформаційно-видавничого центру єпархії протоієрей Віталій Собко та інші священнослужителі.
Вітаючи зі святом «друзів слова», владика подякув за добрі справи, які вони роблять для блага нації: через слово допомагають Церкві пильнувати мораль у суспільстві, укріплюють українські традиції, дають можливість зрозуміти людям, що вони – велич Божого творіння, що вони – особистості. Також архієрей закликав медійників «пропагувати слово Боже, твердо стоячи на засадах Християнства»...
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл на запрошення обласних держтелерадіокомпанії та відділення Дитячого фонду України взяв участь у телерадіомарафоні «Поспішаймо робити добро!» з нагоди Міжнародного дня захисту дітей. Мета акції – придбати святковий одяг і взуття сиротам – випускникам 11-х класів загальноосвітніх шкіл області та закупити ліки для онкохворих дітей в рамках програми «Здорова дитина – здорова нація».
Звертаючись до глядачів, владика зазначив, що насамперед ми повинні навчитися любити своїх дітей, щоб вони виросли гідними членами нашого суспільства. А щоб полюбити чужих дітей, як своїх, треба згадати заповідь Божу: «Люби ближнього свого, як самого себе». Тому те, що ми б хотіли собі, потрібно віддавати й іншим, особливо тим, хто цього найбільше потребує: дітям-сиротам, дітям, позбавлених батьківських прав, та іншим, щоб ці знедолені відчували нашу опіку, беручи від нас чесноти: любов, відданість, добропорядність, – підкреслив архієрей.
Священнослужителі єпархії взяли участь у шкільних випускних заходах. У храмах відправлено подячні молебні для випускників, їхніх батьків і вчителів.
28 травня архієпископ Луцький і Волинський Михаїл на запрошення управління освіти Луцької міськради долучився до урочистого зібрання в обласному муздрамтеатрі з нагоди вручення відзнак луцьким медалістам. Вітаючи зі святом, владика поблагословив їх на добрий щасливий життєвий шлях.
Протягом усього дня у кафедральному соборі Святої Трійці віце-канцлер протоієрей Олександр Безкоровайний відправляв молебні на прохання батьківських комітетів багатьох шкіл обласного центру. Одне з богослужінь очолив архієрей. У вітальному слові він зазначив, що піклуючись про своє майбутнє, належить пам’ятати, насамперед, про свою душу. «Спішіть жити, творити, вчитися...
У селі Стара Лішня Іваничівського району (Нововолинський деканат) декан протоієрей Стефан Фульмес разом із настоятелем місцевої парафії Святителя Миколая Чудотворця священиком Романом Скіраком та іншим духовенством освятив давно забуте цілюще джерело Біла Криниця, відновлене завдяки фінансовій підтримці мешканців села Володимира і Галини Зрумів.
Минуло понад 100 років, як селяни згадали про унікальність та чудодійність цієї водиці. Адже колись старожили щороку в День Святого Духа після Богослужіння йшли хресним ходом до джерела, щоб утамувати спрагу свого немічного тіла й прославляти Ісуса Христа, Який явив Свою благодать на цьому священному місці. Старожили розповідають, що вода була помічною тим, хто мав проблеми з зором, її давали пити або купали у ній тих дітей, котрі погано спали.
Якогось року через негоду хресний хід не відбувся – і в сільських криницях зникла вода, коли ж прощу відновили – з’явилася знову. Остаточно ці богомілля заборонили за радянських часів...
Минулого тижня в Україні відзначили День прикордонника. З нагоди цього свята архієпископ Луцький і Волинський Михаїл взяв участь в урочистих заходах, які відбулися у Львові, привітавши командуючого Західно-регіонального управління Державної прикордонної служби України генерал-лейтенанта Артура Горбенка та всіх його підлеглих. Владика висловив задоволення співпрацею з прикордонниками й тим, що Церква надихає їх на ревну службу.
У Луцьку охоронців українського кордону привітав канцлер протоієрей Микола Цап. На запрошення начальника Луцького прикордонного загону підполковника Олексія Шепілова він взяв участь у святковому заході, що проходив у Палаці культури Луцька. Зокрема, о. Микола як настоятель храму, розташованого на території цієї війської частини, зазначив, що завжди з радістю молиться разом із прикордонниками, які відвідують Богослужіння, просять у Бога здоров’я для себе та своїх рідних.
З нагоди 60-річчя Нововолинська відбулася зустріч міського голови Віктора Сапожнікова з представниками релігійних організацій, у якій взяли участь нововолинський декан протоієрей Стефан Фульмес, інші священнослужителі. Подякувавши міському голові за «тісну співпрацю, за можливість розбудовувати храми Київського Патріархату», отець Стефан побажав і надалі плідно трудитися для процвітання міста та розквіту Церкви.
Як зазначено на сайті Нововолинської міськради Nevs-nmr.ucoz.ua, Віктор Сапожніков наголосив, що «міська влада не залишається осторонь проблем життя релігійних громад» і назвав священнослужителів «лікарями людських душ, які усіх нас наставляють на путь істини».
Також Нововолинський деканат було нагороджено почесною грамотою за вагомий внесок у справу відродження духовності та активне проведення просвітницької діяльності серед членів територіальних громад.
Учора, в першу неділю після П’ятдесятниці, коли Церква згадує всіх святих, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл очолив Божественну Літургію в луцькому кафедральному соборі Святої Трійці, виголосивши за Богослужінням проповідь про силу слова. Зокрема, він зазначив, що цього дня вшановуємо весь сонм угодників Божих, щоб нагадати про велику віру й терплячість цих людей, споглядаючи на життя яких, ми повинні й собі укріплюватись у вірі, щоб наблизитися до Царства Небесного.
Потрібно докласти неабияких зусиль, щоб жити по-християнському, так, як жили святі. Як би не було важко, але це можливо, наголосив архієрей. Насамперед нам потрібно навчитися слідкувати за своїми словами, бо кожне слово породжує якусь дію. Тож перш ніж вимовити слово, треба завжди пам’ятати євангельське вчення, що «за словами своїми будеш виправданий і за словами своїми будеш осуджений» (Мф. 12:37)...
Учора в 14.30 вийшла чергова православна передача «Благо» на радіостанції «Сім’я і дім» (102, 4 МГц). Цього разу автор і ведучий програми протоієрей Віктор Пушко розділив її на дві півгодинні частини, щоб докладніше ознайомити слухачів із візитом на Волинь Патріарха Київського і Всієї Руси Філарета. Під час візиту Його Святість очолив храмовий празник Луцького кафедрального собору Святої Трійці, освятив дзвони новозбудованого храму в с. Липини Луцького районного деканату й дав прес-конференцію для місцевих ЗМІ. Запис передачі – ось тут (перша частина) і тут (друга частина).
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи