Новини
Учора архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив новозбудований храм Святої Трійці в с. Липини Луцького районного деканату та відправив урочисту Божественну Літургію і хресний хід навколо святині. З владикою співслужили ректор Волинської духовної семінарії протоієрей Ігор Швець, декан протоієрей Володимир Присяжнюк, ківерецький декан Іван Семенюк, настоятель парафії священик Микола Цап’юк, інше духовенство – місцеве, а також зі Львова та Рівного.
За Богослужінням архієрей підніс до сану протоієрея отця настоятеля, нагородив благословенними грамотами сільського голову Богдана Гусака, Анатолія та Наталію Кузьму, Віталія Павленка й інших будівничих і фундаторів церкви.
Вітаючи численних молільників зі святом, архієпископ виголосив проповідь про віру. Зокрема, наголосив, що без істинної віри не було б сьогодні цього нового храму, адже кожен, хто долучився до будови, сподівався насамперед на Божу поміч...
Сьогодні голова інформаційно-видавничого центру єпархії протоієрей Віталій Собко та інші священнослужителі з благословення архієпископа Луцького і Волинського Михаїла відправили заупокійну літію (коротку панахиду) на Замковому майдані Луцька перед пам’ятним хрестом. Співав архієрейський хор «Оранта» (керівник і диригент Василь Мойсіюк). Поминальну молитву та мітинг-реквієм проведено з нагоди Дня пам’яті жертв політичних репресій, який в Україні відзначають третьої неділі травня. У заході взяли участь міський голова Богдан Шиба, представники обласної влади, політичних партій, громадськості, багато студентів та учнів.
Після богослужіння о. Віталій звернувся до присутніх зі словом, у якому наголосив на необхідності духовного прозріння українців, аби ніколи не повторилися трагедії минулого. Нагадавши євангельську оповідь, як Христос ізцілив двох сліпих біля Єрихону, бо зглянувся на їхнє волання (Мф. 20:29–34), священик зазначив: «Нам треба звертатися до Спасителя з благанням, щоб прозріти, пробудити свою совість; треба просити в Нього дару єдності, взаєморозуміння, мудрості. Інакше політичні репресії, які люд пережив колись, не будуть останніми».
12–14 травня в Національному університеті «Острозька академія» відбувся Всеукраїнський конкурс-фестиваль «Вчитель року з предметів духовно-морального спрямування – 2010». П’ятдесят учителів, учителів-методистів – викладачів основ християнської етики, етики – та вчителів недільних шкіл з усієї країни, зокрема тринадцять із Волині, зібралися, щоб позмагатись між собою, продемонструвати педагогічний рівень.
Найвищий рівень виявився у вчительки загальноосвітньої школи № 17 Наталії Ротченкової. Матінка Наталія (дружина священика Андрія Ротченкова) також викладає в Центрі християнського виховання дітей і молоді при кафедральному Свято-Троїцькому соборі. Так, першого дня під час тестування на знання Святого Письма вона показала прекрасний результат (а питання зі Старого й Нового Завітів були вельми непрості). Другого дня за 10 хвилин представила свій творчий доробок, зокрема методичну розробку для 6 класу, потім – урок на тему «Вміння прощати (притча про блудного сина)»...
На свято Вознесіння Господнього, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл у Вознесенському храмі Горохова очолив Божественну Літургію та освятив оновлений іконостас, який встановлено 1903 року. Громада оздобила його сусальним золотом (востаннє це робилося у 1906 році). Учасники престольного празника особливо молились за Горохів, усіх мешканців, адже цього дня тут відзначали день міста та його 770-річчя.
Із владикою співслужили декан протоієрей Андрій Сидор (настоятель парафії) та інші місцеві священнослужителі. У Службі взяв участь голова райради Ярослав Довгополов, хлібом-сіллю зустрічали архієрея діти в українському вбранні зі зразкового гурту-студії «Кобзарик» під керівництвом Любові Мосієвич...
Сьогодні священнослужителі кафедрального собору Святої Трійці на чолі з протоієреєм Володимиром Подольцем на запрошення обласного навчально-методичного центру взяли участь у відкритті I Всеукраїнського конкурсу виконавців на цимбалах і сопілці «Волинська гуковиця», який проходить у Волинському державному училищі культури і мистецтв ім. Ігоря Стравінського.
Духовенство відправило молебень на закликання помочі Святого Духа перед початком доброї справи, о. Володимир передав організаторам і учасникам заходу вітання та благословення архієпископа Луцького і Волинського Михаїла, зазначивши, що своїм мистецтвом виконавці пробуджують у душах людських бачення прекрасного, передають любов до Бога, України, свого краю.
У конкурсі беруть участь музики з Києва, Волинської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької, Харківської областей.
У Луцькому палаці культури відбулося мистецьке свято, приурочене до Дня матері. Захід благословив віце-канцлер єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний. У вітальному слові душпастир наголосив, що материнська молитва має велику силу, тож нехай матері не занедбують своїх молитов за дітей, а діти – молитов за своїх мам.
У рамках заходу нагородили видатних жінок області почесними відзнаками, у концерті виступили дитячі творчі колективи. Від Київського Патріархату виступив хор Центру християнського виховання дітей і молоді під керуванням Тетяни Толочко.
У неділю, 16 травня, в селі Липини Луцького районного деканату – освячення новозбудованої церкви Святої Трійці. Чин освяти, Божественну Літургію і хресний хід навколо храму очолить архієпископ Луцький і Волинський Михаїл.
Настоятель священик Микола Цап’юк, парафіяльна рада запрошують усіх бажаючих розділити радість торжества. Богослужіння розпочнеться о 10.00. Доїзд із Луцька – маршрутками № 9-а, 32 (кінцева зупинка). Збір представників ЗМІ – о 9.20 біля церкви.
Сьогодні у Луцьку в облмуздрамтеатрі почала діяти П’ята виставка-ярмарок «Книги Великої Волині». Уперше цей захід має всеукраїнський статус.
На відкритті виставки з благословіння архієпископа Луцького і Волинського Михаїла виступив голова інформаційного-видавничого центру нашої єпархії протоієрей Віталій Собко. Він привітав усіх зі святом Вознесіння Господнього й зазначив, що «сьогоднішній захід теж є своєрідним вознесенням, а точніше – піднесенням книги». Адже кількість книг і читачів свідчить, що люди й нині бажають читати. Головне при цьому, щоб відділяти зерно від полови. «Хай кожен, хто береться видавати літературу, не забуває, що в цій справі він є наступником перших церковних друкарень, які поширювали на Волині Слово Боже», – підкреслив священик...
Дванадцятеро вихованців Волинської духовної семінарії втретє брали участь у кількаденній тереновій грі «Звитяга-2010», яка проходила на початку травня в лісовому масиві Старовижівського району. Організатор – Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Національний альянс». Семінаристи не тільки активно відпочивали, але й зміцнювалися фізично в дусі кращих повстанських традицій.
За словами учасника гри другокурсника Олександра Самелюка, інші юнаки та дівчата, почувши, що мають справу із семінаристами, намагались усіляко до них рівнятися: чи то в «битві», чи то в піснях. Жодна трапеза не розпочиналася без молитви. «Від нас очікували чогось вищого, тому ми завжди були готові прийти на допомогу, коли потрібно, давали вичерпні відповіді на запитання, що стосувалися духовно-моральної тематики»...
Луцька гімназія № 4 провела урочистий захід з нагоди присвоєння їй імені славетного волинянина – вчителя, письменника й дипломата часів Української Народної Республіки Модеста Левицького. Зібралися випускники, колишні й теперішні вчителі.
З благословення архієпископа Луцького і Волинського Михаїла у цьому зібранні взяв участь настоятель парафії Мучениці Параскеви-П’ятниці в с. Котів Ківерецького деканату священик Михайло Савка. Виступаючи з вітальним словом, він побажав, аби вчителі й учні продовжували велику справу видатного земляка.
М. Левицький був похований у сквері навпроти цього навчального закладу. Згодом його останки перепоховали на міському кладовищі (біля с. Гаразджа).
Ідея надати школі ім’я Левицького виникла ще 12 років тому на ІІІ з’їзді гімназистів, який проходив у Луцьку. Тривалий час матеріали про М. Левицького збирала вчителька гімназії Лариса Токарук...
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи