Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

ПЕРШІ МИКОЛАЇВСЬКІ ЧИТАННЯ

14 листопада 2007 р.

Чоловічий монастир Святителя Миколая Чудотворця в с. Жидичин Ківерцівського р-ну. Світлина Віктора ЧухраяМинулого місяця в жидичинському Свято-Миколаївському чоловічому монастирі пройшла наукова конференція «Миколаївські читання», присвячена святим Православної Церкви Миколаєві Мирлікійському та Миколі-Святоші, князеві луцькому. Обидва духовних діячі мали вплив на розвиток Волинського краю. Перший – відомий лучанам як заступник мешканців міста під час облоги татарським ханом Куремсою у 1257 р. Як свідчить Галицько-Волинський літопис, звернення з молитвою до святого не дало ворогам зламати опір лучан. Відтоді святитель Миколай Чудотворець став покровителем Луцька. Друга особистість – Святослав (Святоша) Давидович – був луцьким князем у 1099–1100 рр. Через сім літ він прийняв монаший постриг з іменем Микола. На думку деяких...

14 листопада 2007 р.
«І ВСЕ У ХРИСТІ БРАТСТВО НАШЕ...»

13 листопада 2007 р.

Хрестовоздвиженський храм у Луцьку. Світлина Володимира МолявчикаВолинське крайове братство Святого апостола Андрія Первозваного та вся місцева спільнота православних християн днями відзначила 390-річчя з часу постання у Луцьку Хрестовоздвиженського православного братства. Його поява 1617 року знаменувала початок організованого спротиву православного українства нашого краю – священнослужителів, шляхти, міщан, селян, – шаленому тискові Католицької Церкви та Речі Посполитої, які мали на меті остаточне знищення Православ’я на Правобережжі та подальшу полонізацію Русі-України. Титанічними стараннями братств окатоличення й полонізація на деякий час одступили. Так, Луцьке братство заснувало школу, де викладання велось українською і церковнослов’янською, шпиталь, провадило видавничу діяльність, звело братський дім і величний храм Воздвиження Хреста Господнього...

13 листопада 2007 р.
БУТИ СИЛЬНИМИ ДУХОМ

12 листопада 2007 р.

Під час панахиди перед пам’ятником у с. Клубочин Цуманського деканату. Світлина Віталія СарапінаЄпископ Луцький і Волинський Михаїл здійснив архіпастирську поїздку до парафії Почаївської ікони Божої Матері в с. Клубочин Цуманського деканату з сумної нагоди – 65-річчя знищення села німецькими загарбниками. Ще з радянських часів на братській могилі загиблих зведено пам’ятник, а поруч височіє хрест – місце, де клубочинці зводитимуть каплицю. На цьому скорботному місці владика відслужив панахиду по безневинно убієнних.

Перед цим заупокійним Богослужінням архієрей відправив Божественну Літургію у церкві Апостола Йоана Богослова в сусідньому с. Сильно, до якого клубочинська громада поки що є приписною. З ним співслужили декан протоієрей Тарас Манелюк, настоятель священик Петро Герасимук та інші священнослужителі. У проповіді преосвященний сказав: «Пам’ятаючи тих наших рідних і близьких, котрі відійшли у вічність, мусимо постійно мати на увазі, що мета нашого земного життя – сподобитися Царства Небесного. Тож у цьому храмі та в усьому житті нашому повсякчасно сповнюймося Духом Святим, пам’ятаючи, що без Бога – ні до порога».

12 листопада 2007 р.
ОБРАНО НОВУ УПРАВУ

11 листопада 2007 р.

Молодіжне православне братство Святого Миколи, князя Луцького, обирало новий склад свого керівного органу – управи. Про це повідомляє сайт організації Pramol.rel.org.ua. Відповідно до статуту, виборними є п’ять посад: голова Братства, його заступник, секретар, скарбник та голова ревізійної комісії. Окрім цього, молодь погоджує кандидатуру духівника Братства, якого затверджує правлячий архієрей Волинської єпархії.

За результатами виборів головою залишився Сергій Когут. Заступником голови став Андрій Когут. Обов’язки секретаря виконуватиме Ольга Кухарчук, скарбником лишається Антоніна Янощук. Головою ревізійної комісії знову став Олександр...

11 листопада 2007 р.
КАПЕЛАНСЬКЕ СЛУЖІННЯ

10 листопада 2007 р.

Днями старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний у кафедральному храмі Святої Трійці в Луцьку освятив прапор обласної організації Всеукраїнського об’єднання ветеранів. При цьому були присутні її представники на чолі з керівником Валентином Добрянським. Священик звернувся до ветеранів з вітальним словом.

Кілька днів по тому о. Олександр відвідав обласний військовий комісаріат з нагоди осіннього призову. Він звернувся до новобранців з пастирським словом, звершив молебень, подарував майбутнім воїнам іконки й окропив їх освяченою водою.

10 листопада 2007 р.
ЩИРА ПОЖЕРТВА БУДЕ ПОМІЧЕНА

8 листопада 2007 р.

Храм Вознесіння Господнього в Горохові. Світлина Володимира МолявчикаЄпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив бані горохівського храму Вознесіння Господнього та дзвіниці. На них було використано понад 130 тисяч гривень. Це – кошти парафіян та інших жертводавців. Найбільший внесок у цю справу зробили уродженці Горохова, нині лучани Володимир і Микола Юзви. Найбільшого ж хреста за 2600 гривень придбав для цього Божого дому колектив горохівського районного суду на чолі з його головою Галиною Адамчук, іншого – за 2500 гривень – купили підприємці Анжела Середа і Дарія Міндюк, хреста на дзвіницю за 1700 гривень – горохівчани Любов Матвєєва та Василь Ріполовський. Преосвященний гідно вшанував меценатів: орден Рівноапостольного князя Володимира ІІІ ступеня й орден Святителя Миколая Чудотворця було вручено Володимирові й Миколі Юзвам, а благословенні грамоти й інші нагороди...

08 листопада 2007 р.
НІКОЛИ НЕ ПІЗНО

7 листопада 2007 р.

Храм Казанської ікони Божої Матері в Іваничах. Світлина Данила ЗінкевичаВ Іваничах на свято Казанської ікони Божої Матері місцева парафія відсвяткувала ювілей свого храму: йому виповнилось 10 років. З нагоди цього свята з благословіння єпископа Луцького і Волинського Михаїла святкову Літургію відправили декан протоієрей Ярослав Мельничук, настоятель протоієрей Андрій Мельничук та місцеве духовенство. В проповіді отець декан промовляв про значення віри для людини. «Ніколи не пізно будь-якій людині навернутись до Бога і до Церкви, тому що тільки через це можна знайти спасіння!»

07 листопада 2007 р.
ХРЕСТОВОЗДВИЖЕНСЬКОМУ БРАТСТВУ – 390 РОКІВ

5 листопада 2007 р.

Луцьке Хрестовоздвиженське братствоСаме стільки літ відділяє нас од того часу як польський король Сигізмунд видав указ, що дозволяв діяльність православного братства у Луцьку. І хоча він скасував цей документ за два роки, зупинити процес не вдалося. То була вкрай тяжка доба в історії вітчизняного Православ’я: унаслідок Берестейської унії та Андрусівського миру польська влада і Католицька Церква взяли жорсткий курс на цілковите знищення українського Благочестя. Наша Церква перебувала на межі повної ліквідації. Слідом за цим повинна була настати і повна полонізація цієї частини Русі-України...

05 листопада 2007 р.
ЗАСЛУЖИВ – НАГОРОДИЛИ

2 листопада 2007 р.

Настоятель парафії Святителя Василія Великого в с. Хорлупи Ківерцівського деканату протоієрей Володимир Черенюк – один із найстаріших священиків нашої єпархії – днями йому виповнилося сімдесят. Він знаний пастир і патріот, у числі перших перейшов під омофор Київського Патріархату.

Нещодавно з благословіння єпископа Луцького і Волинського Михаїла ківерцівський декан протоієрей Олег Ткачусь нагородив цього невсипущого трудівника на ниві Божій орденом Князя Володимира ІІІ ступеня та відправив із цієї нагоди в Свято-Василівській церкві подячний молебень, а голова районної ради Андрій Манько – відзначив о. Володимира...

02 листопада 2007 р.
НАД ОДЕРАДАМИ – ЧИСТЕ НЕБО

2 листопада 2007 р.

В Одерадах Луцького деканату, невеличкому селі на яких сто дворів, нещодавно було неабияке пожвавлення. І старі і малі прямували до свого храму – бо досі свого не мали. На його освячення прибули єпископ Луцький і Волинський Михаїл, луцький районний декан протоієрей Віктор Пушко, інше численне духовенство.

Місце на церкву було освячено 1999 року, тимчасове ж приміщення (у дитсадку) – 2000 року і громада під керівництвом свого настоятеля священика Юрія Хлопецького відразу ж узялися за будівництво повноцінного храму, причім без меценатів, лише силами громади...

02 листопада 2007 р.
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо