Новини
17 вересня 2007 р.
Слово «деканат» по-латині означає «те, що об’єднує десяток». Проте не всі деканати (благочиння) Волинської єпархії в буквальному розумінні налічують десять і більше парафій. А ось Рожищенський уже має саме таку кількість громад. Як повідомив єпархіальній прес-службі декан протоієрей Василь Шняк, дев’ятою громадою стала парафія с. Залісся, а десятою – с. Сокіл. Збільшуєтся і кількість храмових новобудов. Нещодавно з благословення єпископа Луцького і Волинського Михаїла о. Василь і місцеві священнослужителі освятили місце під церкву в с. Тростянка, а днями – в Заліссі освятили як тимчасовий храм актовий зал колишньої колгоспної контори.
7 вересня 2007 р.
Дедалі частіше ми повідомляємо про храмові новобудови не у великих містах, селищах чи селах, а в невеличких сільцях. Це добра ознака, бо якщо є церква, то в ній лунає молитва «за село це і за всяке місто і село», а отже «неперспективні села» матимуть перспективу. Подібні вістки свідчать і про неабияку віру їхніх жителів, бо вони, аж ніяк не багаті люди, не тільки зважуються звести храм невеличкою громадою, а й підтримують у них належний лад і дух благочестя.
Подібна новина надійшла до нас і з Ковельського деканату: у селі Черкаси, що налічує всього-на-всього тридцять хат, було освячено хрест на місці спорудження церкви-каплиці. Чин освячення й молебень звершили районний декан протоієрей...
6 вересня 2007 р.
На меморіальному комплексі жертвам нацизму у Володимирі відбулося молитовне поминання загиблих, у якому взяли участь священики Київського Патріархату настоятель Покровської церкви у с. П’ятидні протоієрей Микола Гінайло, настоятель нововолинської парафії Воздвиження Хреста Господнього священик Віталій Голян, римсько-католицький священик, а також представники протестантських громад і юдаїзму.
65 років тому, на початку вересня 1942-го, на околиці П’ятидень нацисти розпочали 15-денну акцію винищення мирного населення, переважно євреїв. Тоді було розстріляно близько 22 000 жителів Володимира. Разом з тим, у концтаборі...
6 вересня 2007 р.
Члени православного братства Преподобного князя Миколи Святоші на чолі з їхнім духівником ієромонахом Марком (Левківим) побували на Холмщині, де здійснили молодіжну акцію «Пам’ять без кордонів – 2007». Про це повідомляє братський сайт Pramol.rel.org.ua.
Окрім лучан, в акції, що відбулася під патронатом луцького міського голови Богдана Шиби, взяла участь юнь з Києва, Черкас, Полтави, Одеси, Львова та Рівного. Українці були неприємно вражені жалюгідним станом цвинтарів, на яких поховані наші співвітчизники. Тож першим ділом візитарі приступили до впорядкування могил. 20 молодих людей відновили два занедбаних кладовища – у селах Ласків і Вершин Люблінського воєводства: очистили їх від сміття і зайвої рослинності, на тих місцях, де були віднайдені пошкоджені хрести, – встановили нові тощо. Відтак учасники зібралися на панахиду, яку відслужив о. Марк, на завершення ж промовив у проповіді: «Як цей цвинтар ми побачили захаращеним, так часто і душа людини буває заросла бур’янами. І так, як сьогодні ми не полінувалася взятися до праці, так не потрібно боятися працювати над своєю душею. А коли буде лад у душі, то зможемо і навколо себе тримати лад».
5 вересня 2007 р.
У селі Клубочин Цуманського деканату на місці розстрілу селян німецькими загарбниками декан протоієрей Тарас Манелюк із благословіння єпископа Луцького і Волинського Михаїла освятив місце під побудову каплиці на честь Почаївської ікони Божої Матері. Йому співслужив настоятель місцевої громади священик Петро Герасимук. Цього року виповнюється 65 років із часу тієї трагічної події, тож віряни поспішають закласти підмурівок храму. До речі, в цьому невеличкому селі ніколи досі не було православної культової споруди.
4 вересня 2007 р.
Розпочався новий навчальний рік у духовних і світських закладах освіти. Священнослужителі нашої єпархії взяли участь у численних заходах із цієї нагоди.
У Волинській духовній семінарії свято 1 вересня розпочалося з урочистої Служби Божої в кафедральному Троїцькому соборі, яку звершив ректор протоієрей Іван Нідзельський. Молебень відслужив єпископ Луцький і Волинський Михаїл із духовенством. Відтак у семінарському храмі Преображення Господнього відбулась урочиста академія. Її розпочав ректор. Він, зокрема, сказав: «Пастирське служіння у наші дні – не нижче за служіння старозавітних пророків. У всі часи тим, хто служить Богові й людям, Господь давав свій хрест. Нинішнє служіння відбувається хоч і не в гоніннях, але за умов новітнього...
4 вересня 2007 р.
У Луцьку в храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці рясно мироточать п’ять ікон, серед яких і старовинний образ, і сучасна літографія. Рідину видно неозброєним оком. Здебільшого вона з’являється в середині нерозкритих ікон безпосередньо на зображенні, виділяється з дошки або на склі. Це прозора масляниста речовина, схожа на білок.
Уперше явище мироточення на іконах помітили самі парафіяни кілька місяців тому. Стали придивлятися, чи це не сліди від прикладання або протирання ароматними маслами. Та коли помітили, що плям або потьоків більшає, настоятель священик Микола Савчук поніс образи до єпископа Луцького і Волинського Михаїла. Він і дозволив одразу ж виставити ікони для поклоніння. Миряни диво пояснюють як заклик якомога швидше відновити на цьому місці Богородичний храм, який стояв тут у ХVІ столітті...
3 вересня 2007 р.
За царської Росії населений пункт називався село, якщо в ньому була церква, а якщо не було – дєрєвня. За радянської влади якщо село не мало певної кількості мешканців, то його й не розбудовували, і воно поволі вмирало як неперспективне. Нині ж, попри загалом складне становище на селі, навіть невеликі населені пункти можуть відновитися, зміцнитися, якщо є небайдужі люди.
У Домашеві Ківерцівського деканату такі є – ціла громада і їхній земляк Анатолій Грицюк, нині голова обласної ради. Тож на освячення місця під храм прибув єпископ Луцький і Волинський Михаїл, який підбадьорив вірних і нагадав про важливість спорудження церкви всією громадою. З ним служили цуманський декан протоієрей Тарас Манелюк, ківерцівський декан протоієрей Олег Ткачусь, настоятель парафії протоієрей Іван...
3 вересня 2007 р.
У селі Микуличі Володимирського деканату парафія належить до Московського Патріархату. Є тут і храм, і каплиця на цвинтарі, та немає постійного душпастиря (він один на три села) і нема кому помолитися за тих, хто загинув у перші дні війни. Тож і звернулися микуличівці до священиків Київського Патріархату, аби відправили у їхньому селі панахиду по загиблих.
Відгукнулися на прохання декан протоієрей Юрій Пилипець із місцевим духовенством. Прес-секретар деканату протоієрей Борис Гідзінський повідомив єпархіальній прес-службі, що до серця селянам припала і велика панахида рідною мовою...
27 липня 2007 р.
Єпископ Луцький і Волинський Михаїл на запрошення генерального консула Республіки Польща в Луцьку Войцеха Галонзки взяв участь у прощальному прийомі з приводу закінчення його консульської місії, який відбувся у домі «Просвіта». Владика подякував пану Войцехові за його добрі справи й поблагословив на подальшу плідну працю задля зміцнення добросусідських стосунків України та Польщі.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи