Новини
12 квітня 2007 р.
Невибаглива капличка Благовіщення Пресвятої Богородиці, що загубилася у скверику посеред бетонного громаддя в одному зі спальних районів Луцька, віднедавна привернула увага багатьох і віруючих, і невіруючих. Тут, у зовсім не намоленому місці, замироточила нова ікона святителя Луки Кримського. Від цього мира сталися зцілення. Тож церковна громада отримала ще один поштовх для спорудження великого храму замість каплиці.
На свято Благовіщення поряд із цією каплицею єпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив місце для його побудови та заклав капсулу. В Богослужінні взяли участь обласний декан протоієрей Іван Семенюк, декан кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Володимир Подолець, настоятель Благовіщенської парафії священик Микола...
11 квітня 2007 р.
Останнім часом збільшилась кількість повідомлень про оновлення ікон. Ці чуда незмінно привертають увагу і преси, і парафіян. Очевидно, чудо перетворення вина і хліба на Кров і Тіло Христові, що стається у храмах кожної Літургії, та чимало інших «щоденних» Божих див багато вірян перестають сприймати як такі, тож кожне повідомлення про оновлення ікон змушує згадати слова Спасителя про Своїх учеників: «...Коли вони замовкнуть, то каміння заголосить».
Ось іще одна новина, цього разу – із Турійська. Декан протоієрей Микола Даньків пише: «Нещодавно парафіянка нашого Свято-Троїцького храму принесла образ Богоматері із Немовлятком, що обновляється. На іконі чітко виражені лики і навколо них – відновлений срібний оклад. Верхня і нижня частини образа ще темні... Таким чином Господь підсилює нашу віру».
11 квітня 2007 р.
У загальноосвітній школі с. Лаврів Луцького районного деканату відбулася зустріч учнівської молоді з представниками Братства землі волинської «Ройовий стан», яке займається пропагандою бджолярства. Оскільки захід відбувся незадовго до празника Теплого Олекси – покровителя пасічництва, до участі в ньому було запрошено священика Романа Микитюка, настоятеля місцевого храму Покрови Пресвятої Богородиці, який промовив молитву, окропив присутніх освяченою водою, побажав Господнього благословення на таку цікаву й потрібну справу – пасічництво.
9 квітня 2007 р.
Настоятель Маневицької парафії Вознесіння Господнього священик Михайло Мельничук і керівництво центральної районної бібліотеки організували й провели вечір «Твій крок до успіху», під час якого місцеві інваліди з клубу «Довіра» зустрілися з професійно успішними людьми. Мета зустрічі – урізноманітнення нелегкого життя людей з фізичними вадами та сприяння їхній адапатації в суспільстві. «Бог ніколи не дає людині тих життєвих хрестів, які вона не може понести. А інколи трапляється, що ми своїми діями, вчинками ускладнюємо собі життя. Необхідно не впадати у відчай і постійно над собою працювати, адже успіх ніколи не дається легко навіть фізично здоровим людям», – зазначив у своєму виступі отець Михайло...
5 квітня 2007 р.
3 квітня відкрили нове урологічне відділення Волинської обласної клінічної лікарні. З цієї нагоди тут побували єпископ Луцький і Волинський Михаїл, декан кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Володимир Подолець і духовенство. Архієрей здійснив чин освячення цього медичного підрозділу і промовив до «людей у білих халатах» архіпастирське слово, привітавши їх із визначною подією у їхньому житті.
4 квітня 2007 р.
В українській традиції Великдень немислимий без писанки. І хоча «нові технології» до краю спростили виготовлення цього пасхального дива – наклеїв візерунок на яйце та й писанка готова, - справжніми шанувальниками прекрасного плекаються давні способи писанкарства і традиційні мотиви, що, втім, залишають простір і для новаторства, і для авторської індивідуальності. У цьому могли переконатися всі, хто прийшов на відкриття одинадцятої виставки-конкурсу «Писанковий дивоцвіт» до Луцької дитячої художньої школи 30 березня, зокрема старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний. «Диву даєшся, – ділиться враженнями священик, – які писанки створили юні художники, ще зовсім діти. У їхніх талановитих руках кожне яєчко, цей пасхальний атрибут, стало неповторним витвором мистецтва. Нехай же кожен учасник виставки – і той, кого було нагороджено, і той, чиї нагороди ще попереду, – не розтратить, а примножить у своїй душі цей промінчик великодньої радості».
1 квітня 2007 р.
Вербної неділі, рожищенські священнослужителі й парафіяни різних Церков провели спільний хресний хід на спомин про страждання Христові. Серед ініціаторів доброї традиції, яку започаткували минулого року, – місцевий декан протоієрей Василь Шняк. Учасники ходи пройшли вулицями Рожища від костелу до храму Різдва Пресвятої Богородиці, просячи у Бога прощення і благодаті.
31 березня 2007 р.
У Лазареву суботу, єпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив хрест і місце під будівництво храму Воздвиження Хреста Господнього у Нововолинську. З ним співслужили декан протоієрей Стефан Фульмес, настоятель парафії священик Віталій Голян, місцеве духовенство. У Богослужінні взяв участь представник влади – заступник міського голови Андрій Сторонський.
Владика у проповіді сказав: «Сьогодні, у день спомину воскрешення Господом праведного Лазаря, доречно згадати про воскресіння віри Христової в нашій Батьківщині й зокрема у цьому місці. Одним із проявів воскресіння віри є спорудження нових домів Божих. Часом питають – скільки ще храмів потрібно? Відповідь тут проста: стільки, скільки у них буде вірних, щоб церкви не стояли порожні, а були наповнені, щоб у них...
30 березня 2007 р.
В Іваничах відбулася зустріч настоятеля храму Казанської ікони Божої Матері прот. Андрія Мельничука з представниками Дитячого фонду «Незабудка», який заснований у Німеччині (м. Мульталь). Представники фонду Вернер Цорн та Герд Альтенбурн обговорили з настоятелем питання щодо відкриття соціального будинку в Іваничах, де діти з малозабезпечених сімей, сироти, напівсироти та інші діти змогли б після закінчення уроків у школах провести вільний час із вихователями, вивчити уроки, навчитися чогось корисного у різних гуртках, поїсти. Тут буде можливість навчати дітей азів віри Христової. Будинок, відкрити який планується восени, матиме змогу розмістити понад триста школярів.
30 березня 2007 р.
Інститут соціальних наук Волинського державного університету ім. Лесі Українки, відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Г. С. Сковороди Національної академії наук та Українська асоціація релігієзнавців провели наукову конференцію «Сучасна релігійність: стан і тенденції». У ній взяли участь єпископ Луцький і Волинський Михаїл, викладачі Волинської духовної семінарії священик Микола Цап’юк і кадидат богословських наук Василь Лозовицький.
Владика Михаїл виступив із доповіддю на тему «Сучасний віруючий: особливості і типологія», в якій, зокрема, сказав: «Був час, коли храми відвідували переважно жінки старшого віку та невисокої освіти. Теперішня ситуація інша: у Церкву пішла молодь, та й парафіяни старшого віку - це здебільшого люди, які мають досить ґрунтовну світську...
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи