Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

«НЕЗЛИМ ТИХИМ СЛОВОМ»

10 березня 2007 р.

Під час панахиди по Тарасові Шевченку. Фото Сергія ДубинкиВід часу смерті Тараса Шевченка не було в Україні літературної чи політичної течії, яка б не проголошувала його своїм предтечею і не записувала б його ідей у свій актив. А траплялося, що не тільки записували, а й... дописували за Шевченка. Наприклад, слова, що спантеличують багатьох читачів, - «а до того – я не знаю Бога», – уписав Тарасові Григоровичу один радянський редактор. Подібно й із вислову «не забудьте пом’янути незлим тихим словом» було вихолощено релігійний зміст, а поет же просив поминати його, молитися за нього.

Тож 10 березня, у день блаженної кончини приснопам’ятного раба Божого Тарасія до пам’ятника йому, що височіє в центрі Луцька, священнослужителі, семінаристи, представники влади й громадськості та інші миряни прийшли на панахиду – пом’янути незлим словом молитви.

«Де тепер численні пам’ятники тим можновладцям, яких восхваляли ще недавно? Де й пам’ять про них? – звернувся до молільників єпископ Луцький і Волинський. – А...

10 березня 2007 р.
ЦЕРКВА В ІНСТИТУТІ

8 березня 2007 р.

Новозбудований храм Мучениць Віри, Надії, Любові й матері їхньої Софії у Луцькому біотехнічному інституті Міжнародного науково-технічного університету. Фото прот. Віталія СобкаОсвячено перший на Волині храм у вищому навчальному закладі. На запрошення керівництва Луцького біотехнічного інституту Міжнародного науково-технічного університету, який збудував церкву Мучениць Віри, Надії, Любові й матері їхньої Софії, чин освячення відправив єпископ Луцький і Волинський Михаїл. Новий храм буде не лише інститутським, а й міським парафіяльним.

«Церква у вищому навчальному закладі – свідчення його елітності, – сказав у проповіді владика. – Адже нова інтелігенція, національна еліта має бути віруючою, і з таким багажем повинна йти у Європу. Прекрасно, що не тільки провідні українські університети й академії, а вже й наш, Волинський має...

08 березня 2007 р.
ВОЛИНСЬКА ЄПАРХІЯ У 2006-МУ РОЦІ

7 березня 2007 р.

У нижньому храмі Луцького кафедрального собору Святої Трійці відбулася прес-конференція за наслідками діяльності Київського Патріархату на Волині 2006 року. Єпископ Луцький і Волинський Михаїл повідомив журналіста місцевих ЗМІ, що минулий рік для єпархії позначився загальним динамічним розвитком. Серед багатьох подій найважливішою стало перебування в Луцьку мощей великомучениці Варвари 15–23 травня. Упродовж цих днів святині поклонилися близько 60 000 вірян...

07 березня 2007 р.
МОЛИТВА ЗА ЛЕСЮ УКРАЇНКУ

27 лютого 2007 р.

Молитва за Лесю Українку. Фото Віталія СарапінаУ день народження Лесі Українки, на центральному майдані Луцька біля пам’ятника нашій славетній землячці єпископ Луцький і Волинський Михаїл та священнослужителі кафедрального собору Святої Трійці відслужили панахиду. «Молитовно просимо Бога, щоби Господь дарував їй Царство Небесне за ту велику любов, яку вона мала до нашої неньки України. Тож сьогодні - день нашої любові до неї», – мовив владика і наголосив, що відзначення цих днів, на жаль, стає формальним і замість єднати народ призводить до розз’єднання. Ось і сьогодні одні патріотичні організації тут, моляться за нашу сестру во Христі Ларису, інші пішли за місцевими владцями, яким помолитися за Лесю Українку «не обов’язково». Владика закликав усіх українських патріотів до єднання навколо духовних цінностей, навколо православних ідеалів.

27 лютого 2007 р.
ВОЛИНСЬКІ МОНАСТИРІ ЗРОСТАЮТЬ

25 лютого 2007 р.

Єпископ Михаїл звершує чернечий постриг у Володимирському соборі Різдва Христового. Фото Віталія СарапінаНещодавно у Володимирському соборі Різдва Христового єпископ Луцький і Волинський Михаїл здійснив чернечий постриг у малу схиму двох рясофорних монахинь однойменного монастиря – Вероніки (Стець) й Неоніли (Кудрянської). Черниці отримали імена Галина й Наталія. Їхня путь у невісти Христові розпочалася торік, коли на Волині перебували мощі святої великомучениці Варвари, приклад якої надихнув цих юнок.

«Сьогодні ви стали на шлях нелегкий, – зазначив архієрей, – бо є спокуси у мирському житті, а є й у монашеському. Але нехай ангел-охоронець веде вас подалі від усіх спокус. Ревно моліться Богові й уповайте лише на Бога».

Про спокуси світу цього вів мову владика й наступного дня, коли в кафедральному соборі Святої Трійці постригав у малу схиму рясофорного монаха Кирила (Мільяна), який відтепер зватиметься Яковом і нестиме послух у Луцькому монастирі Різдва Христового. «Приймаючи нині ангельський образ, сучасний монах мусить долати...

25 лютого 2007 р.
ЗВІТНІ ДЕКАНАЛЬНІ ЗБОРИ

18 лютого 2007 р.

Звітні деканальні збори. Фото Данила Зінкевича7–17 лютого під проводом єпископа Луцького і Волинського Михаїла проходили звітні збори священнослужителів усіх деканатів. У Турійську, Горохові, Іваничах, Луцьку, Володимирі, Нововолинську, Локачах, Ковелі, Маневичах і Ківерцях духовенство прозвітувало про свою діяльність упродовж 2006-го року.

Виступаючи перед священиками преосвященний наголошував на актуальних питаннях загальноцерковного, єпархіального та суспільного життя. Зокрема йшлося про впорядкування церковної документації та статистики, підготовку кандидатів до чернецтва й вступу у Волинську духовну семінарію, відродження українських церковних традицій щодо...

18 лютого 2007 р.
У ПАВЛІВЦІ ЗБУДУЮТЬ ЦЕРКВУ

14 лютого 2007 р.

Єпископ Михаїл освячує місце під будівництво храму Архістратига Михаїла в с. Павлівка Іваничівського деканату. Фото Віталія СарапінаСело Павлівка на Іваничівщині – знамените село: це символ українсько-польського примирення і покаяння. А символом українського відродження є побудова нових церков національного Православ’я. Нещодавно єпископ Луцький і Волинський Михаїл у присутності багатьох павлівчан освятив місце для зведення храму Архістратига Михаїла. З ним співслужили декан Ярослав Мельничук, настоятель священик Василь Матвійчук, інші священнослужителі.

Звертаючись до присутніх із проповіддю, владика зазначив, що «споруджуючи церкви Київського Патріархату, ми не є ненависниками тих, хто на Службі Божій поминає Московського Патріарха. Один...

14 лютого 2007 р.
ПСИХІАТРИЧНА ЛІКАРНЯ МАЄ СВОЮ КАПЛИЦЮ

9 лютого 2007 р.

Старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний освятив каплицю Почаївської ікони Божої Матері в обласній психіатричній лікарні №1. Разом з ним чин освячення відправив капелан священик Микола Цап’юк, який організував облашутвання каплиці й пастирську опіку над закладом. До молитви долучилися головний лікар Олег Черниш, медперсонал і пацієнти.

Вітаючи присутніх, отець Олександр побажав, аби каплиця стала духовним осередком і для лікарів і для хворих – усіх, хто з вірою прийматиме милостиве заступництво Пресвятої Богородиці...

09 лютого 2007 р.
НА КОВЕЛЬЩИНІ ОСВЯЧЕНО КОМП’ЮТЕРНИЙ КЛАС

6 лютого 2007 р.

Ковельський районний декан протоієрей Іван Бонис взяв участь в урочистостях з нагоди відкриття комп’ютерного класу в загальноосвітній школі села Дубове. Це перша у районі школа, яка матиме клас із сучасним технічним оснащенням, адже тут поглиблено вивчають інформатику. Священик освятив комп’ютерний клас, побажав присутнім соломонової мудрості, аби здобуті знання використовувати на славу Божу й користь ближнім, та подарував ікону «Ісус Христос із дітьми».

06 лютого 2007 р.
ОСВЯЧЕНО ЦЕРКВУ В ХОПНЕВІ

5 лютого 2007 р.

Храм Апостолів Петра й Павла в селі Хопнів Ківерцівського деканату. Фото Віталія СарапінаЄпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив новозбудований храм Апостолів Петра й Павла в селі Хопнів Ківерцівського деканату. З нагоди свята відправили Божественну Літургію. З владикою співслужили декан протоієрей Олег Ткачусь, настоятель священик Василь Бережний та місцеве духовенство. Разом із вірянами учасниками Богослужіння були й представники районної та сільської влади.

«Ще чимало з тут присутніх, – сказав архієрей на проповіді, – пам’ятають часи, коли пройти повз храм і не перехреститись було неможливо, бо так були всі виховані, такою була традиція. Пам’ятаємо й інші часи, коли доводилося таємно здійснювати навіть Хрещення, не кажучи про інші...

05 лютого 2007 р.
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо