Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини

Деканат кафедрального собору

Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл. Світлина Сергія Дубинки
ЗМІНЮЙМОСЬ НА КРАЩЕ

Наприкінці недільної Божественної Літургії у кафедральному соборі Святої Трійці архієпископ Луцький і Волинський Михаїл виголосив проповідь про сутність нашого буття.

Перед Різдвом Христовим кожен з нас повинен задуматися над упорядкуванням своєї душі, наголосив владика. Адже лише з чистим серцем маємо зустрічати це величне свято. Живучи тут, на землі, нам слід думати не лише про теперішнє, а й про майбутнє, яке відкриває для нас Ісус Христос через Своє народження, ведучи до Царства Небесного. Кінець земного буття – це лише перехід від земного до позамежного, де на нас чекає або перебування поряд із Богом (рай), або далеко від Нього (пекло). Кожного, хто старатиметься позбавитися всілякої гріховності, Господь благословить на щасливе майбутнє, зазначив архієрей.

04 січня 2012 р.
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл новий семисвічник кафедрального собору Святої Трійці. Світлина інформаційної служби єпархії
НОВА ОКРАСА СОБОРУ

У луцькому кафедральному соборі Святої Трійці – новий семисвічник. Освятив його архієпископ Луцький і Волинський Михаїл 25 грудня після Божественної Літургії.

Семисвічник – особливий світильник із семи гілок на одній підставці з лампадою на кінці кожної гілки. Розшовують його у вівтарі за престолом навпроти так званого горнього місця відповідно до Одкровення Йоана Богослова, який перед престолом Вседержителя бачив «сім світильників вогняних, які є сім духів Божих» (Одкр. 4:5). Семисвічник символізує світло дарів Святого Духа, що спадає на віруючих у семи таїнствах Церкви. А владика під час проповіді додав, що він символізує також сім днів, описаних у першому розділі біблійної Книги Буття.

Нині ми маємо унікальну можливість бачити велич цього свічника, бо згодом далеко не всі миряни зможуть його побачити, підкреслив архієрей. Ця зовнішня краса потрібна нам для молитовного...

26 грудня 2011 р.
Скорботна хода в Луцьку в День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій. Світлина інформаційної служби єпархії
ПАМ’ЯТАЄМО
(оновлено)

26 листопада Україна вшановувала пам’ять жертв голодоморів та політичних репресій. Цього дня у Луцьку молилися за спокій душ невинно загиблих українців.

Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, канцлер єпархії протоієрей Микола Цап, декани, священнослужителі обласного центру, викладачі й вихованці Волинської православної богословської академії провели скорботну ходу від кафедрального собору Святої Трійці до Замкової площі. У заході взяли участь голова Волинської ОДА Борис Клімчук, голова Волинської обласної ради Володимир Войтович, міський голова Микола Романюк, представники громадськості.

Після короткої молитви біля Хрестовоздвиженського храму перед пам’ятним знаком Християнському милосердю волинян, хресний хід рушив до Замкової площі. Там, біля пам’ятника Жертвам політичних репресій відбувся мітинг-реквієм. Архієрей у співслужінні духовенства...

Пам’ятник воякам Волинської групи Армії УНР, які загинули від рук більшовиків восени 1921 р. неподалік с. Базар на Житомирщині
90 РОКІВ ТОМУ

Учора в кафедральному соборі Святої Трійці відправили панахиду по вояках Волинської групи Армії УНР, які загинули від рук більшовиків. Богослужіння очолив голова інформаційно-видавничого центру єпархії протоієрей Віталій Собко.

Історія наших героїв трагічна. 17 листопада 1921 неподалік с. Базар, що на Житомирщині, у ході Другого Зимового походу група під командуванням генерал-хорунжого Юрія Тютюнника зазнала поразки в бою з 9-ю Кримською кавалерійською дивізією Котовського. Понад 400 воїнів загинуло, деякі, щоб не потрапити до рук червоноармійців, заподіяли собі смерть, 537 опинилися в полоні. З останніх десятки поранених померли, 41-го офіцера піддали подальшим допитам, решту 359 засуджено на смертну кару. Після суду полонених перевели до Базара і розмістили в церкві. 23 листопада в Базарі більшовиками було розстріляно 359 полонених учасників походу, з яких ніхто не погодився перейти на службу до Червоної армії.

22 листопада 2011 р.
Частина мощей святого великомученика й цілителя Пантелеймона на парафії Холмської ікони Божої Матері в Луцьку. Світлина інформаційної служби єпархії
СВЯТИЙ ПАНТЕЛЕЙМОН У НАС

21–24 жовтня в Луцьку перебувала частина мощей святого великомученика й цілителя Пантелеймона, яку було привезено з Чернівецької єпархії.

Святиню зустріли на Київському майдані настоятель парафії Холмської ікони Божої Матері протоієрей Михайло Онищук (ініціатор паломництва), декан монастирів єпархії ігумен Константин (Марченко) з братією, інше духовенство, викладачі й студенти Волинської православної богословської академії, віряни. Хресним ходом ковчег із мощами було перенесено до храму Холмської Богоматері, де протягом трьох днів постійно – і вдень і вночі – відправлялися Богослужіння й вірні прикладалися до святині.

24 жовтня мощі перенесли до кафедрального храму Святої Трійці. Їх зустрів тут архієпископ Луцький і Волинський Михаїл із іншими священнослужителями, відправив Божественну Літургію і виголосив слово про значення святих мощей у духовному житті православного християнина...

25 жовтня 2011 р.
Перша відправа нового україномовного акафіста Пресвятій Богородиці перед її образом «Нерушима Стіна». Світлина інформаційної служби єпархії
ПЕРША ВІДПРАВА НОВОГО АКАФІСТА

Цими днями наша Церква відзначає 1000-ліття закладення київського собору Святої Софії – головного храму Русі-України. Із цієї нагоди сьогодні архієпископ Луцький і Волинський Михаїл у співслужінні з духовенством кафедрального собору Святої Трійці вперше відслужив новий україномовний Акафіст Пресвятій Богородиці перед її образом «Нерушима Стіна» у храмі Великомучениці Катерини луцького Свято-Василівського жіночого монастиря. Нерушимою ця центральна ікона Софійського храму (більше відома як «Київська Оранта») іменується тому, що стіна, на котрій вона зображена, – єдина, яка дійшла без перебудов і реконструкцій. Це символ непорушності Церкви, стійкості нашого народу...

18 жовтня 2011 р.
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл. Світлина Олександра Більчука
ДЕНЬ АНГЕЛА АРХІЄПИСКОПА МИХАЇЛА

13 жовтня Церква вшановує святителя Михаїла, першого митрополита Київського і всієї Руси, який є святим покровителем керуючого нашої єпархії архієпископа Луцького і Волинського Михаїла. У день ангела архіпастиря в кафедральному соборі Святої Трійці буде відправлено святкову Божественну Літургію та подячний молебень. Після Богослужіння священнослужителі й віряни вітатимуть владику. Поспішімо й ми – початок відправи о 9.00.

11 жовтня 2011 р.
Під час освячення першого в Україні пам’ятника Олені Пчілці. Світлина Леоніда Максимова
МОНУМЕНТ ОЛЕНІ ПЧІЛЦІ

Біля Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки відкрили первший в Україні пам’ятник цій достойниці, матері Лесі Українки. Чин освячення очолив староста кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Володимир Подолець. У заході взяли участь представники облдержадміністрації, міськради, громадськості, працівники бібліотеки.

Звертаючись до присутніх, о. Володимир зазначив, що в історії Священного Писання описано дуже багато сімей, від яких народжувалися ті, котрі виконували Божу місію на землі. Це – батьки Мойсея, Йоаким та Анна, Захарія та Єлизавета. Однак і в наші часи було чимало сімей, у яких народжувалися титани української нації. Сім’я Шевченків, Котляревських, Косачів. Сьогодні нам необхідно дбати про те, щоб надалі благочестиві родини не закінчувалися. Нині наше...

08 жовтня 2011 р.
261-270  271-280  281-290  291-300  301-310  311-320  321-330  331-340  341-350  351-536
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо