Деканат кафедрального собору
Учора, в день Переполовення П’ятдесятниці, чоловічий монастир Святителя Миколая Чудотворця в с. Жидичин Ківерецького деканату урочисто заснував скит Святого Духа, який розташовано неподалік обителі. Скит – це місце більш суворого подвигу, яке зазвичай закрите для паломників.
На ознаменування відкриття скиту та зародження нового відпустового свята, яке тут відзначатимуть на Переполовення П’ятдесятниці щороку, у скиті освятили поклінний хрест і відправили Божественну Літургію. Богослужіння очолив архієпископ Луцький і Волинський Михаїл. З ним співслужили декан кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Микола Нецькар, намісник монастиря ігумен Константин (Марченко), намісник луцького Замкового монастиря Архангелів ігумен Святополк (Канюка), ієромонахи та інші священнослужителі. У Службі Божій взяли участь намісниця луцького монастиря Святителя Василія Великого ігуменя Анастасія (Заруденець) із черницями, жидичинський сільський голова Олег Данкевич та чимало мирян...
На прохання Волинської облдержадміністрації та за благословенням архієпископа Луцького і Волинського Михаїла сьогодні в кафедральному соборі Святої Трійці відправлено панахиду з нагоди 24-ї річниці Чорнобильської катастрофи. Богослужіння очолив протоієрей Володимир Подолець.
Після молитви о. Володимир звернувся до присутніх ліквідаторів, рідних і близьких спочилих. Він зазначив, що науково-технічний прогрес розвивається неймовірними темпами, і не завжди несе людям добро. Як наслідок – техногенні катастрофи. Аби не повторилася та жахлива трагедія, яка принесла людству стільки горя, потрібно повсякчас дбати не тільки за прогрес технологічний, а насамперед за духовний.
З нагоди 50-річчя створення Волинського державного училища культури і мистецтв імені І. Стравінського в обласному академічному українському музично-драматичному театрі імені Т. Шевченка відбувся творчий звіт колективів цього навчального закладу. На запрошення дирекції архієпископ Луцький і Волинський Михаїл разом із духовенством кафедрального собору Святої Трійці побував на заході і привітав колектив із ювілеєм. Зокрема, владика, нагадавши присутнім, що Церква, яка піклується про людські душі, веде їх до Бога, з вдячністю відзначає внесок викладачів та вихованців училища за творчі доробки, що допомагають людям пізнавати красу та багатогранність душі. Архієрей, дякуючи за співпрацю, побажав працівникам культури «здоров’я, творчих здобутків, успіхів у процвітанні української культури та духовності, глибокої віри, яка допомагає долати всі...
Учора, в неділю Апостола Фоми (другу після Пасхи), архієпископ Луцький і Волинський Михаїл відправив Божественну Літургію і панахиду в луцькому Свято-Троїцькому кафедральному соборі і виголосив проповідь про поминання померлих. Владика зазначив: цього дня ми молимося за спочилих із надією, що Господь помилує їх. Сумуємо за нашими рідними, проте, як каже апостол Павло, – радіємо воскресінню. Тому сьогоднішнім спільним Богослужінням просимо, щоб Господь як Чоловіколюбець простив їм гріхи та дарував небесні оселі, де нема ні журби, ні зітхань, а життя безкінечне.
Оскільки цього дня у Луцьку відзначали Проводи, архіпастир підкреслив, що, перебуваючи на цвинтарі, православним християнам не варто поспішати відправляти заупокійну молитву, якнайшвидше вишукуючи когось із священиків. Треба побути довше коло могили, подумати про...
Згідно з церковним календарем, після Великодня Церква, розділяючи радість Пасхи Христової зі спочилими, у надії воскресіння по-особливому поминає їх.
На Проводи після Літургії відправляється вселенська панахида. Вірянам належить прийти до церкви, подати пом’яник за упокій, принести паску та інші святкові наїдки. Після храмового богослужіння треба відвідати могили родичів і запросити священика помолитися за небіжчиків та окропити поховання освяченою водою.
Священнослужителі луцького Свято-Троїцького собору відправлятимуть ці заупокійні літії (короткі панахиди) за таким розкладом: у четвер, 8 квітня, – кладовище по вул. Рівненській, у суботу й неділю, 10–11 квітня, – міський цвинтар біля с. Гаразджа. В інших парафіях літії служитимуться згідно з їхнім розпорядком...
(оновлено)
Православні християни з духовним піднесенням і великою радістю зустріли найвеличніше свято – Воскресіння Христове. У всіх храмах нашої єпархії відправлялися урочисті пасхальні Богослужіння.
На майдані перед луцьким кафедральним собором Святої Трійці вже у Велику суботу з 12.00 до 21.00 освячували пасхальні страви, але з умовою, що споживати їх можна буде лише після святкової Божественної Літургії. Протягом цього часу в головному храмі області побували десятки тисяч вірних, які несли прикрашені кошики з різномонітними наїдками.
О 23.20 розпочалася відправа Опівнічної. Після неї хресна хода на чолі з архієпископом Луцьким і Волинським Михаїлом тричі обійшла храм. Далі – Рання і Божественна Літургія, які було відслужено дуже урочисто. З владикою співслужили декан собору протоієрей Микола Нецькар, старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний та інше духовенство. Радість торжества розділив...
Сьогодні в Луцьку відбувся загальноміський Страсний хресний хід. Процесія пройшла від Замкового чоловічого монастиря Архангелів вулицями Кафедральною, Братковського, Лесі Українки до кафедрального собору Святої Трійці з 12-ма зупинками (стояннями), що відображають останні події в земному житті Христа.
Щороку у Страсну п’ятницю в обласному центрі проводять таку ходу. Але цьогоріч архієпископ Луцький і Волинський Михаїл не тільки ніс великого хреста, символічно повторюючи страждальну дорогу Спасителя. Архієрей ішов ще й із невеличким хрестом-ковчежцем, де вміщено частинки мощей невідомих святих і, найголовніше, дрібну частку того животворчого древа, на якому було розп’ято Месію. Цю велику святиню передав нашій Церкві благодійник, який попросив не зазначати його ім’я...
2 квітня у Луцьку відбудеться загальноміський Страсний хресний хід – богослужіння з 12-ма зупинками (стояннями), що відображають останні події в земному житті Христа. Щороку у Страсну п’ятницю в обласному центрі проводять таку ходу, але цьогоріч уперше процесія нестиме ковчежець із частинкою того хреста, на якому було розп’ято Месію. Цю велику святиню передав нашій Церкві благодійник, який попросив не зазначати його ім’я.
Зі Святого Передання про хрест Господній відомо, що за дорученням рівноапостольного царя Константина та стараннями його благочестивої матері рівноапостольної Єлени в Єрусалимі, на Голгофі, у IV ст. було віднайдено три хрести. Коли їх прикладали до померлого, змогли визначити, на якому саме розп’яли Ісуса: від одного з них покійник ожив, тобто той хрест дав життя, і його назвали животворчим. Відтоді святиня маленькими частинками розійшлася по всьому світу...
Учора архієпископ Луцький і Волинський Михаїл у свято Входу Господнього до Єрусалима відправив Божественну Літургію в Троїцькому кафедральному соборі Луцька.
На проповіді архієрей зауважив, що під час земного життя Спасителя Його супроводжувала велика кількість послідовників, в тому числі апостоли, спраглі благодаті Божої, бажаючи щомиті бачити Бога Живого. Тому ми сьогодні прийшли до храму, щоб уподібнитись тим, хто був у той час поруч із Христом. Бо вербова гілка – це символ нашої віри, символ шанування Ісуса. У це свято багато людей приходить до храму не тільки освятити вербу, а перш за все покаятись у своїх гріхах, впустити Господа у своє серце, примиритись із ближніми своїми. Високопреосвященний наголосив, що «немає більшої радості, аніж коли людина відчуває близькість Бога».
Владика зазначив, що найбільшою радістю для Господа є визнання нами своїх гріхів, що веде нас до примирення зі Всевишнім, із самими собою та з ближніми своїми. Передусім потрібно ухилятися від осуду...
Належно готуватись до святої Сповіді закликав архієпископ Луцький і Волинський Михаїл у проповіді вчора під час недільного Богослужіння у Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Луцька.
Владика наголосив, що перш ніж людина приступить до таїнства Покаяння, вона повинна визнати усі свої гріхи насамперед перед самим Богом. Адже «Господь знає те, чого ми ще не зробили, знає те, що зробимо, знає, що будемо навіть думати, бо Він знає стан нашої душі», – сказав архієрей. Трапляється: людину турбують певні гріхи, які вона вже визнала на Сповіді. У цьому випадку треба каятись доти, доки цей проступок не перестане непокоїти. Архієрей зазначив: який би гріх не було скоєно, не слід думати, ніби це більше, ніж Боже людинолюбство. Творець настільки полюбив світ, що «віддав і Сина Свого Єдинородного, щоб усякий, хто вірує в нього, не загинув, а мав життя вічне» (Ін. 3:16)...
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи