Деканат кафедрального собору
«Очистити свою душу та з чистим серцем бути завжди готовим до зустрічі з Богом», – закликав архієпископ Луцький та Волинський Михаїл у недільній проповіді під час учорашньої Літургії у луцькому Свято-Троїцькому кафедральному соборі.
Кожен з нас душею і розумом турбується про своє сьогодення, – зазначив владика. Ось тому ми, щоб у духовній радості зустріти Пасху Христову, намагаємось очиститись від гріхів за допомогою Сповіді. Хтось робить це автоматично, хтось – із глибоким переконанням та вірою у кращі зміни в подальшому житті, а ще інші – щоб очистити свою душу від численних гріхів. За словами архієрея, це і є ті три сходинки, які ведуть нас до духовного зростання. Кожен з нас бачить себе на одній із них, однак головне для нас – не зупинятися на цьому нелегкому шляху.
Високопреосвященний також зазначив, що багато хто йде до храму не для того, щоб очистити свою душу, а щоб позбутися проблем. Ось тут ми піддаємось диявольській спокусі, бо уподібнюємось до тих, котрі і 2000...
(оновлено)
Учора, як і щороку в день смерті Тараса Шевченка, священнослужителі і миряни обласного центру хресним ходом пройшли до пам’ятника Кобзареві і помолилися за упокій його душі. Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, канцлер протоієрей Микола Цап, декан кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Микола Нецькар, ректор Волинської духовної семінарії протоієрей Ігор Швець, старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний, духовенство собору й луцького міського деканату відслужили заупокійну літію.
Архієрей виголосив проповідь, у якій, зокрема, сказав: «Ми все цитуємо Шевченка... проте справа в тому, щоб жити за його словами. Нині в Україні, як сказано в Євангелії, жниво велике, та женців мало. Тож ми, свідомі українці, маємо працювати на цій ниві так, щоб із кожним днем наближатися до мрії Кобзаря – заможної і побожної України», – зазначий високопреосвященний...
«Не спокушай Господа Бога Твого!» – до цього закликав віруючих архієпископ Луцький і Волинський Михаїл у недільній проповіді під час учорашньої Божественної Літургії в кафедральному соборі Святої Трійці.
Владика зазначив, що цього дня Свята Христова Церква виносить для поклоніння Животворчий Хрест Господній. Дивлячись на нього, ми розмірковуємо над тим духовним подвигом, який здійснив Ісус Христос, постячись у пустелі 40 днів. У цьому проявляється Його людськість, бо Він, уподібнюючись людині, наостанок зголоднів і був спокушений дияволом. Тут Він зіштовхується як із фізичною спокусою – голодом, так і з духовною – владою. Однак усі диявольські спокуси долає одна відповідь: «Не спокушай Господа – Бога твого» (Мф. 4:7). Тому ми, християни, – говорить архієрей, – повинні намагатись наслідувати Христа. Найперше повинні постити, не тільки фізично, але й стримуватись духовно. У каноні Андрія Критського так і сказано: «Постившись, браття, фізично, давайте будемо...
Жити у мирі з самими собою та ближніми своїми – основна тема проповіді архієпископа Луцького і Волинського Михаїла під час недільної Літургії учора в кафедральному соборі Святої Трійці. З ним співслужили декан протоієрей Микола Нецькар, інші священнослужителі.
Владика зазначив, що перше літургійне прохання до Бога розпочинається зі слів «Миром Господу помолимось», яке означає: перш ніж прийти до храму, ми повинні примиритися з усіма своїми ближніми, особливо у дні Великого посту. «Навіть якщо людина не може вам пробачити, треба першому зробити крок до примирення», – навчав архіпастир. Церква, знаючи наш слабкий духовний стан, допомагає побороти цей негатив за допомогою звичаїв, обрядів, як-от: молитви перед іконами, освячення йорданською водою. Порадою архієпископа було постійно пильнувати за станом своєї душі. Навіть якщо ви помилились у чомусь, не треба розчаровуватись; коли ж переможете себе – радійте своїм духовним подвигам...
Сьогодні архієпископ Луцький і Волинський Михаїл на прохання адміністрації луцького дошкільного навчального закладу № 39, що по вул. Маковського, 1 (завідувачка Світлана Росляк), освятив реконструйовану будівлю цієї установи. В богослужінні взяли участь міський голова Богдан Шиба, інші представники місцевої влади, керівництво та колектив закладу, батьки й діти.
Вітаючи учасників свята, владика зазначив: «Хочеться побажати сьогодні особливого Божого благословення тим жінкам, які відважуються в наш час народжувати. Адже у Святому Писанні сказано, що „жінка ... спасеться через народження дітей, якщо буде у вірі й любові та в святості з цнотою“ [1 Тим. 2:14–15]. Тож майте сміливість народжувати, кому Господь дає такий дар, і нехай ваші діти будуть щасливими».
Учора, в Неділю першу Великого посту, в день Торжества Православ’я, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, декан протієрей Микола Нецькар та інші священносулжителі, відправивши Божественну Літургію і молебень у кафедральному соборі Святої Трійці, прибули до палацу культури обласного центру, де взяли участь в урочистому нагородженні Луцькою міською радою ветеранів УПА. Владика привітав учасників, подякував ветеранам за неоціннений життєвий подвиг і, бажаючи духовного й тілесного здоров’я, благословив на подальше служіння Богові й Україні.
Закінчується перший тиждень Великого посту, який порівняно з іншими відрізняється особливою строгістю. Від Прощеної неділі й по сьогодні включно архієпископ Луцький і Волинський Михаїл щоденно, зранку й увечері, перебував на Богослужіннях у кафедральному соборі Святої Трійці.
Після першої постової Вечірні, відправленої минулої неділі, владика прочитав спеціальні молитви на початок святої Чотиридесятниці, виголосив велику проповідь про піст, наголосивши на важливості простити ближнім їхні провини й просити прощення у них за свої. Після цього єпархіальний архієрей першим подав приклад: вибачився перед священнослужителями й вірянами за все, чим кого образив.
З понеділка по четвер владика під час великого повечір’я очолював читання покаянного канону святителя Андрія Критського, в середу й п’ятницю зранку – Літургії ранішеосвячених Дарів. А сьогоднішню Службу високопреосвященний завершив читанням канону на честь великомученика Феодора Тирона, який під час гоніння на православних за імператора Юліана Відступника 362 року вчинив чудо. Святий явився архієпископові Євдоксію...
29 січня українці щороку поминають героїв Крут. Укотре молитовно згадуємо юних патріотів, які полягли за Вітчизну, укривши себе славою, тимчасом як провідники нації добровільно роззброїли Батьківщину перед більшовицькою навалою. Молоді захисники столиці своїм життям стримали загарбників, щоб уряд мав змогу евакуюватись.
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний, духовенство Троїцького кафедрального собору відслужили заупокійну літію перед символічною каплицею на Київському майдані обласного центру. Владика у проповіді зазначив, що герої Крут подали нам нев’янучий приклад служіння ближньому – аж до своєї смерті. Сьогодення ж вимагає якщо не жертовності, то в усякому разі – патріотичної визначеності...
Відійшов у вічність Семен Зінкевич – батько архієпископа Луцького і Волинського Михаїла. Владика, духовенство луцького кафедрального собору Святої Трійці та інші священнослужителі у храмі с. Лосятин Тернопільської області, де мешкав покійний, відправили заупокійне богослужіння й поховали його на місцевому кладовищі.
Нехай милосердний Господь упокоїть душу раба Божого Семена в оселях праведних, «де нема ні журби, ні зітхань, а життя безкінечне».
Уже котрий рік волиняни зустрічають Різдво з вогнем, запаленим у Віфлеємі. По всьому світу цей пломінь із рук у руки, з країни в країну передають члени національних скаутських організацій.
На українсько-польському державному кордоні наші скаути – пластуни – взяли цей вогонь від скаутів польських – харцерів. 3 січня в Луцьку, в головному храмі Волинської єпархії Троїцькому кафедральному соборі для зустрічі полум’я зі Святої Землі зібрались архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, священнослужителі й численні віряни. Владика промовив архіпастирське слово, пластуни під гітари й сопілку виконали різдвяні піснеспіви. По тому кожен охочий узяв вогник із батьківщини Христа на ґнотики своїх свічок і лампадок. Вогонь із Віфлеєма розійшовся по Волині – по церквах, дитячих будинках, лікарнях...
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи