Консисторія
25 березня 2009 р.
Нині про світову фінансово-економічну кризу дуже багато говориться, чимало переживань. Церква ж навчає, що її передумовою є насамперед криза духовна, надмірне бажання багатьох сучасників до матеріального збагачення і забуття цінностей вічних, яких, як сказано в Біблії, «злодії не підкопують і не крадуть» (Мф. 6:19). Матеріальні статки додадуться, якщо будемо прагнути насамперед «Царства Божого і правди його» (Мф. 6:33).
Відгукуючись на цю животрепетну проблему – світову кризу, що боляче вдаряє по багатьох наших співвітчизниках, у Волинській єпархії складено відповідну молитву. Її за благословінням архієпископа Луцького і Волинського Михаїла вже кілька місяців додають на Літургії...
24 березня 2009 р.
Щороку священики Волинської єпархії здають звіти архієрею. Але цьогорічний їх прийом, що проходив протягом минулих тижнів по деканатах, був особливим. Окрім звичайного звітування, коли береться до уваги і богослужбова, і просвітницька, і господарська діяльність, священики, а також диякони, складали іспит. Комісія, до якої входили архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, канцлер протоієрей Микола Цап і викладач Волинської духовної семінарії кандидат богословських наук Василь Лозовицький, перевірила, як знає духовенство Історико-канонічну декларацію «Київський Патріархат – Помісна Українська Православна Церква» (прийнята Архієрейським Собором 19 квітня 2007 року), історію українського Православ’я, а також як уміє сказати проповідь на задану цитату із Біблії.
Під час звітних зібрань владика також цікавився, чи належно парафії ведуть документацію, чи наявні в храмах засоби пожежогасіння, наголошував, що в кожній церкві має бути повний комплект богослужбової літератури...
21 березня 2009 р.
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл під час нещодавної прес-конференції представникам регіональних засобів масової інформації відповів на ряд запитань.
«Які плани на цей рік має єпархіальне управління?»
«Якщо не зупинятися на менших, рутинних справах, то варто виокремити таке. Цього року всі священнослужителі єпархії складають іспит. Вони з’їжджаються у центр деканату й там компетентна комісія на чолі з правлячим архієреєм приймає у них екзамен відповідно до...
19 березня 2009 р.
А містить новий, постовий номер «Волинських єпархіальних відомостей» такі ключові матеріали.
«Унікальне видання». Так без перебільшення належить сказати про нову книгу видавничого відділу «Ключі» нашої єпархії «Пасії. Страсний хресний хід». Вона містить повний виклад для священиків і мирян цих двох православних служб, які правляться Великого посту. Але якщо текст Пасій (Страждань) усталив ще у XVII ст. святитель Петро Могила, то Страсний хресний хід – нове Богослужіння, яке дещо подібне на так звану Хресну дорогу, що її відправляють у Католицькій Церкві. Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл благословив роботу групи компетентних фахівців, і ця книга – плід їхньої трирічної праці...
18 березня 2009 р.
На прес-конференції, яка відбулася сьогодні в нижньому храмі кафедрального собору Святої Трійці, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл розповів журналістам про діяльність нашої єпархії минулого року. Було зазначено, що минулий 2008 рік для Київського Патріархату на Волині став черговим роком росту. Правлячий архієрей, консисторія (управління єпархії), монастирі, деканати, духовні навчальні заклади, парафії, братства плідно діяли, розвиваючи духовність краю та беручи участь у його громадському житті...
18 березня 2009 р.
Сьогодні архієпископ Луцький і Волинський Михаїл під час чергової прес-конференції у нижньому храмі кафедрального собору Святої Трійці представив нову, особливу книгу видавничого відділу «Ключі» нашої єпархії «Пасії. Страсний хресний хід». Видання містить чинопослідування (повний виклад) двох православних богослужінь Великого посту – Пасій та Страсного хресного ходу.
Владика Михаїл і завідувачка «Ключів» Юлія Спіріна розповіли представникам ЗМІ, що Пасії – це служба, присвячена передсмертним стражданням Христа, яку в XVII ст. впорядкував святитель Петро Могила. Друга відправа – Страсний хресний хід – новостворене богослужіння, дещо подібне на так звану Хресну дорогу, що її відправляють у Католицькій Церкві. У різних варіантах цю службу звершують і в багатьох православних парафіях, однак у нас до сьогодні вона не була усталена. Тому архієпископ Михаїл благословив роботу групи упорядників, які опрацювали різноманітні тексти за прикладом св. Петра Могили...
17 березня 2009 р.
16 березня 2004 року спочив у Бозі митрополит Луцький і Волинський Яків (Панчук) – ієрарх, який свого часу приклав дуже багато зусиль для утвердження Київського Патріархату. З нагоди 5-річчя упокоєння владики Якова вчора архієпископ Луцький і Волинський Михаїл відправив заупокійну літію на могилі митрополита, що біля кафедрального собору Святої Трійці. У богослужінні взяли участь канцлер протоієрей Микола Цап, обласний декан протоієрей Іван Семенюк, декан Троїцького собору протоієрей Микола Нецкар, старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний, інші священнослужителі, викладачі та вихованці місцевої духовної семінарії, парафіяни, родичі митрополита.
12 березня 2009 р.
Днями канцлер нашої єпархії протоієрей Микола Цап відзначив своє сорокаріччя (яке випало на перший тиждень Великого посту). Із цієї нагоди до Луцька приїхали усі отці декани. Вони, інші священнослужителі відправили Божественну Літургію ранішеосвячених Дарів у кафедральному Троїцькому соборі, молячись за здоров’я і благоденство ювіляра.
Отець Микола народився 3 березня 1969 року в с. Пісочна на Львівщині в священичій сім’ї. У 1993 році після закінчення Львівської духовної семінарії прийняв у Луцьку сан диякона, невдовзі – пресвітера. З 1994 року й понині він є настоятелем парафії Великомученика Юрія Переможця в цьому місті, викладачем Волинської духовної семінарії. 2002 року закінчив Львівську духовну академію, у 2008-му – Національний університет «Острозька академія» (магістр релігієзнавства). 2003 року нагороджений митрою, 2007-го – церковним орденом Святителя Миколая Чудотворця. Посаду канцлера Волинської єпархії душпастир займає з 29 липня 2003 року.
(оновлено)
10 березня 2009 р.
Сьогодні, у чергову річницю кончини приснопам’ятного раба Божого Тараса, до монумента Шевченкові у центрі Луцька прийшло чимало людей, щоб «спом’янути незлим тихим словом». Тобто помолитися Господеві за прощення його гріхів й оселення в Царстві Небесному. Панахиду очолив архієпископ Луцький і Волинський Михаїл. У ній взяли участь канцлер протоієрей Микола Цап, обласний декан протоієрей Іван Семенюк, старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний, священнослужителі кафедрального собору Святої Трійці та міського деканату, викладачі і вихованці Волинської духовної семінарії на чолі з ректором протоієреєм Ігорем Швецем. До Богослужіння долучився також представник УГКЦ єпископ Йосафат.
Владика Михаїл у проповіді наголосив, що зовнішній вияв шани до Кобзаря повинен підкріплюватися внутрішніми змінами у розсвареному українстві. Бо якщо кожен бачить себе більшим патріотом, ніж інші, й поборює тих інших, то в результаті страждає вся українська справа. Високопреосвященний сказав: «Може не бути війни, але така боротьба за мир, що каменя на камені не лишиться. І може бути така розбудова незалежності, що ніякий ворог України гіршого не...
27 лютого 2009 р.
У Луцькій міській раді відбулась нарада щодо увічнення пам’яті в’язнів Луцької тюрми, яких було знищено без суду і слідства на початку радянсько-німецької війни. Зібрання очолив заступник голови міськради Анатолій Пархом’юк. Оскільки нині частина масових захоронень перебуває на території Замкового чоловічого монастиря Архангелів, то в нараді взяли участь намісник обителі ігумен Святополк (Канюка), та представник духовної консисторії – канцлер протоієрей Микола Цап. Ними, зокрема, висловлено пропозицію, щоб після розкопок, проведених волинськими науковцями, усіх загиблих перепоховали поруч із монастирем, створивши пантеон.
Роботи мають розпочатися навесні з ексгумації тих останків, які покояться на монастирському подвір’ї.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи