Консисторія
Хоча читачам «Волинських єпархіальних відомостей» довелося трішки зачекати (число вийшло здвоєним, за червень–липень), але чекання належно винагороджено: номер містить багато захопливого й душекорисного, насичиний інформацією про події у нашій єпархії.
Рідко ще й у наші часи державою керує жінка, а в середньовіччі то траплялися зовсім особливі винятки. Рівноапостольна ж княгиня Ольга була не тільки жінкою, а й неслов’янкою у слов’янській країні – і успішно керувала нею. Хоча, звичайно ж, не це дало підстави Православній Церкві канонізувати велику княгиню. Про все це читайте у статті Володимира Студа у рубриці «З церковного календаря»...
Газети «Волинь» і «Волинські єпархіальні відомості» у травні розповіли про ветерана Другої світової війни 85-річного Володимира Єщенка, який під час визволення Луцька від нацистських окупантів не допустив зруйнування кафедрального собору Святої Трійці. І ось 65 років по тому, 28 червня, релігійна громада висловила глибоку вдячність героєві. За Божественною Літургією архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, подякувавши героєві за подвиг справжнього християнина, вручив йому нагороду – архієрейську благословенну грамоту.
Ось як розповів журналістам Володимир Єщенко про подію, що сталася 31 січня 1944 року:
– Того дня ми здобули Теремно [селище, тепер околиця обласного центру] і вже звідти вели вогонь прямою наводкою по Луцьку, в якому ще були нацисти. У стереотрубу було видно як на долоні будинки, млин, завод, далі збоку – гайок. І посеред всього цього пейзажу – красива висока будівля собору. Тоді командир нашої батареї старший лейтенант Стамбула залишив мене командувати батареєю і звелів вести вогонь...
Нині в православних церквах – чимало молоді, але цими днями юних облич у храмах було особливо багато. Адже останніми роками встановилась традиція: одержавши атестати, випускники середніх навчальних закладів спершу йдуть у церкву подякувати Богові за здобуту освіту, отримати благословіння перед тим як розпочати новий життєвий етап.
Цього року 1675 лучан закінчили навчання у школах. Найкращі з них – медалісти, лідери учнівського самоврядування, переможці різноманітних олімпіад – зібралися 26 червня в народному домі «Просвіта». З поміж інших їх привітав та благословив на доросле життя архієпископ Луцький і Волинський Михаїл.
Того ж дня владика, декан Свято-Троїцького кафдерального собору протоієрей Микола Нецкар, старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний, інші священнослужителі відслужили численні подячні молебні. Адже до головного храму Волині прийшли випускники п’ятнадцяти...
У Луцьку розпочалась чергова акція Українського журналістського фонду «Україна очима редактора». 34 керівники і провідних працівники основних регіональних засобів масової інформації зі всіх областей прибули на Волинь, щоб поділитися досвідом і набратися вражень.
Журналісти відвідали Свято-Троїцький кафедральний собор. Тут архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, декан протоієрей Микола Нецкар та інші священнослужителі відправили молебень за здоров’я трудівників пера.
У проповіді владика, зокрема, сказав: «Смислом життя людини є любов. Зростати у цьому почутті самому і побільше віддавати його ближнім – ось у чому сенс життя. Ви ж, працівники публіцистичного слова, маєте повсякчас дбати про те, аби сказане вами викривало гріх і робило із грішників – праведників». По тому високопреосвященний коротко розповів гостям Луцька про історію цього храму, їм було подаровано друковані видання Київського Патріархату.
Канцлер єпархії протоієрей Микола Цап узяв участь в урочистих заходах із нагоди випуску в Волинському обласному ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою. Цей навчальний заклад розміщений в одній огорожі із храмом Великомученика Юрія Переможця (колишня гарнізонна церква на території казарм), де настоятелем є о. Микола. Він часто відвідує ліцеїстів як душпастир, чимало вихованців – його постійні парафіяни, а кожної першої суботи на Літургію організовано приходять усі ліцеїсти.
«Як ваш духовний наставник бажаю вам: незалежно від того, як складеться ваша доля, завжди пам’ятайте про Всевишнього, дотримуйтеся Заповідей Його, зростайте внутрішньо багатими. Зичу успішно навчатись і в подальшому, досягнути високих військових звань, а насамперед – вірно служити Богові й Україні», – сказав отець Микола і під звуки дзвонів окропив колону випускників свяченою водою.
Учора Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет прибув до Луцька й освятив хрест на місці, де будуватимуть храм Холмської ікони Божої Матері. У Богослужінні взяли участь архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, місцеве духовенство, луцький міський голова Богдан Шиба, представники обласної влади, громадськості, ЗМІ, багато вірян.
Після освячення Патріарх Філарет, звертаючись до присутніх із словом, зазначив: «Цей храм важливий тим, що він буде єднати українців, які переселились сюди із Холмщини, з тими українцями, які перебувають там. І між нами, між Україною і Польщею, повинні бути дружні стосунки, бо ми християни».
Ініціаторами спорудження церкви на честь ікони Холмської Богоматері в сквері навпроти Гімназії № 4 (просп. Волі) виступило товариство «Холмщина». Це вихідці з етнічних українських земель у Польщі, яких насильно переселили по інший бік Західного Бугу. Саме вони зберегли найунікальнішу святиню – образ Холмської Богородиці. Здебільшого це люди вже похилого віку, тому хочуть залишити нащадкам пам’ять про себе і про чудотворну тисячолітню ікону Божої Матері. Храм має бути двоповерховим у традиціях української архітектури. Але перш ніж він постане, парафія на...
Напередодні Дня журналіста архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, декан кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Микола Нецкар та інші священнослужителі відправили в головному храмі області заупокійну літію по спочилих представниках ЗМІ та молебень за тих, які нині працюють на телебаченні, радіо, у друкованих виданнях й інших засобах поширення інформації. Більше п’ятдесяти журналістів дякували Богу за прожитий рік і просили сили на рік наступний.
Волинь – чи не єдина область, де за журналістів щороку правити спеціальну службу стало доброю традицією. Її започаткували 2003 року. Перший молебень за працівників засобів масової інформації відслужили в монастирі Різдва Христового, який відкрився у будівлі колишньої Луцької тюрми. Тоді ЗМІ Волині підтримали відкриття нової святині і настоятель протоієрей Богдан Гринів уперше відправив за них молебень. Згодом традиція перервалася і відродилася з приходом на волинську кафедру владики Михаїла. Відтоді між Церквою і засобами масової інформації різних форм власності й різного спрямування налагоджена тісна співпраця. Це дає можливість спрямовувати...
У Луцькому народному домі «Просвіта» відбувся творчий вечір-концерт «Земле, моя земле, я люблю тебе», присвячений потрійному ювілею. 30-річчя творчої діяльності відзначала професорка кафедри музичних інструментів Волинського національного університету імені Лесі Українки Мирослава Сточанська, 25 років виповнилося студентській капелі бандуристів «Дивоструни» та 10 років концертує однойменне тріо бандуристок, яке є лауреатом міжнародних та всеукраїнських конкурсів.
З благословення архієпископа Луцького і Волинського Михаїла у заході взяли участь прес-секретар єпархії протоієрей Віталій Собко й архідиякон Микола Коць.
«Співайте Богові нашому, співайте, співайте Цареві нашому, співайте». Цей заклик псалмоспівця Давида насамперед спрямований тим, кого Всевишній наділив талантом до музики й співу, – зазначив о. Віталій, вітаючи бандуристок. «Своєю творчістю ви прославляєте Бога й Україну, тому нинішнє свято Церква не може оминути й заохочує вас до подальшої натхненної праці», – підкреслив священик, вручив ювілярам архієрейські благословенні грамоти, а зал...
Сьогодні на черговому засіданні Волинської ради Церков (ВРЦ) виступив представник Київського Патріархату протоієрей Віталій Собко. Він нагадав учасникам зібрання, що недавно було відзначено Всесвітній день пам’яті людей, які померли від СНІДу, проводилися різноманітні акції, спрямовані на боротьбу зі страшною хворобою. «Готуючись до засідання ВРЦ, – зазначив священик, – ми переглянули оголошення та повідомлення про заходи, розміщені в провідних інтернет-виданнях Волині. Ось кілька цитат: „Заповнивши анкету, в аптечному пункті можна буде отримати безкоштовно шприц, презерватив та серветки“; „На Театральному майдані Луцька волонтери безкоштовно роздаватимуть презервативи та листівки з буклетами, у яких пропагують безпечний та здоровий секс“; „Фонд Олени Франчук АНТИСНІД випустив новий соціальний відеоролик під назвою «Презерватив – твоя ґумова броня!» Представники фонду кажуть, що мета...
Сьогодні в облдержадміністрації відбулося чергове засідання Волинської ради Церков (ВРЦ) за участю представників релігійних організацій, голови адміністрації Миколи Романюка, радника голови облради Володимира Банади, начальників управлінь облдержадміністрації, представників громадськості та ЗМІ. З благословення архієпископа Луцького і Волинського Михаїла нашу Церкву представляв прес-секретар єпархії протоієрей Віталій Собко.
На зібранні було порушено низку важливих питань і прийнято відповідні рішення. Зокрема, ВРЦ вирішила знову надіслати звернення до органів влади щодо заборони абортів в Україні. Цього разу – до робочої групи Міністерства охорони здоров’я з розробки та...
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи