Луцький районний деканат
З нагоди 20-ї річниці Незалежності України луцький районний декан протоієрей Володимир Присяжнюк із іншим духовенством освятив пам’ятний хрест на козацькій могилі в урочищі Тарасовка с. Гірка-Полонка.
У богослужінні взяли участь голови райради Ігор Волощенюк, сільради Олександр Перванчук, представники громадськості, гості з Польщі.
Звертаючись до присутніх, о. Володимир зазначив, що козацтво внесло значний вклад у незалежність України. І маємо дякувати Богові, що об’єднав сільську громаду у прагненні належно облаштувати козацький курган і благословив по-християнськи вшанувати полеглих козаків.
Парафія Великомученика і цілителя Пантелеймона в с. Рованці (Гнідава) Луцького районного деканату відзначила престольне свято й 111-ту річницю храму. Урочисту відправу очолив архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, з яким співслужили декан протоієрей Володимир Присяжнюк, ковельський міський декан протоієрей Анатолій Александрук, настоятель протоієрей Сергій Коць та інше духовенство.
Виголошуючи проповідь, владика пояснив, чому людина хворіє з богословоської точки зору. Він закликав присутніх не занедбувати духовного життя у піклуванні про добре здоров’я, адже «очищаючи свою душу, ми оздоровлюємо й очищаємо своє тіло».
9 серпня парафія Великомученика і цілителя Пантелеймона в с. Рованці (Гнідава) Луцького районного деканату відзначає престольне свято й 111-ту річницю храму. Настоятель протоієрей Сергій Коць, парафіяльна рада запрошують усіх бажаючих розділити радість торжества. О 8.00 – молебень з освяченням води, о 9.00 – Божественна Літургія, яку очолить архієпископ Луцький і Волинський Михаїл.
22 червня, у середу, в лісі за селом Забороль Луцького районного деканату буде відправлено панахиду по воїнах Радянської армії, які померли влітку 1944 року в госпіталі, розташованому того часу на цьому місці.
Шість років знадобилося настоятелеві місцевої парафії Собору Пресвятої Богородиці протоієрею Віталієві Антонюку, щоб віднайти інформацію про загиблих. Відколи, йдучи через ліс, наштовхнувся на пам’ятний знак, його серце не знало спокою. Боголюбська, Заборольська сільські ради, районний та обласний архіви, обласний військкомісаріат – це неповний перелік установ, до яких довелося звернутися під час пошуків. І ось 25 травня надійшла довгоочікувана відповідь – аж із Санкт-Петербурга – зі списками спочилих...
Рівно рік минає від початку будівництва храму Преображення Господнього в с. Зміїнець Луцького районного деканату (настоятель протоієрей Володимир Лозинський). А вже не тільки споруджено сам Божий дім, а й прийшла пора підносити на нього золотосяйні хрести. Їх придбав підприємець Володимир Микулич.
Освятити ці символи нашої віри 12 червня, на День Святої Тройці, прибув архієпископ Луцький і Волинський Михаїл. Долучитися до цього обряду прийшли численні парафіяни, зокрема голова сільради Ігор Ярмольський. Високопреосвященний виголосив проповідь про зішестя Святого Духа й закликав вірних і надалі «Духа не вгашати», плекати Його плоди.
Господь покликав у вічність протоієрея Анатолія Ліпчика, багаторічного працівника на духовній ниві.
Народився о. Анатолій 19 липня 1949 року в с. Лючин Острозького району Рівненської області в сім’ї священика. Після десятирічки навчався в Любомльському медичному училищі, служив у Радянській армії, працював фельдшером в Острозькій районній лікарні. Закінчив Московську духовну семінарію, у сані священика 1980 року прибув до Волинсько-Ровенської єпархії. Отець Анатолій був настоятелем православних громад у Сьомаках, Білостоці, Городку, Садові, кліриком Луцького кафедрального собору Святої Трійці. Викладав у Волинській духовній семінарії, був завідувачем заочного сектора, старшим помічником інспектора, а також секретарем єпархіального управління.
Протоієрей Анатолій Ліпчик мав церковні нагороди, зокрема два хрести з прикрасами, а головне – був оточений вдячністю й любов’ю парафіян і семінаристів...
Сьогодні настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці в с. Маяки (Княгинінок) Луцького районного деканату протоієрей Михайло Бучак з нагоди 50-річчя Маяківського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа-інтернат І–ІІІ ступенів – лінгвістичний ліцей» на запрошення його директора Євгена Возняка відслужив молебень за здоров’я вчителів, усіх працівників, учнів.
У цьому навчальному закладі відбулось урочисте відкриття кімнати духовності. У ній планується перегляд релігійних фільмів, створення відповідної бібліотеки, на прохання батьків здійснюватиметься Сповідь і Причастя дітей.
7 грудня, у день Великомучениці Катерини, на парафії Різдва Пресвятої Богородиці с. Полонка Луцького районного деканату освятили приділ (окремий, боковий вівтар) на честь святої, започатковуючи відпустове свято цього дня, та відзначили 50-літній ювілей настоятеля протоієрея Василя Янчука. Чин освячення й Божественну Літургію з цієї нагоди відправили архієпископи Луцький і Волинський Михаїл, Житомирський і Овруцький Ізяслав у співслужінні з ректором семінарії протоієреєм Ігорем Швецем, деканом протоієреєм Володимиром Присяжнюком та іншим духовенством. Після Богослужіння архієрей вручив о. Василю орден Святителя й чудотворця Миколая, а також нагородив благословенними грамотами інших священнослужителів і мирян.
Парафія Покрови Пресвятої Богородиці в с. Маяки (Княгинінок) Луцького районного деканату на престольне свято свого храму відзначила 70-річчя від першого Богослужіння і 75 літ з дня початку будівництва церкви. Під час празника архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив капсулу, яку було закладено у фундамент майбутньої дзвіниці великомученика Юрія Переможця. Із архієреєм співслужили декан протоієрей Володимир Присяжнюк, настоятель протоієрей Михайло Бучак та інше духовенство. В урочистості взяли участь заступник голови районної ради Данило Безушко, сільський голова Ігор Ярмольський та багато мирян.
За Божественною Літургією владика виголосив слово про духовну силу. Зокрема зазначив, що освячення дзвіниці, яка постане у вигляді ротонди, є продовженням вікових християнських традицій, що існували на цій землі. Адже ще живі ті будівничі, що зводили нинішній храм, бажаючи служити...
26 вересня архієпископ Луцький і Волинський Михаїл очолив Божественну
Літургію у храмі Архістратига Михаїла с. Гірка-Полонка Луцького
районного деканату з нагоди відпустового свята, дня села та освятив нові
куполи. Із ним співслужили декан, настоятель парафії протоієрей
Володимир Присяжнюк та інше духовенство.
Історія відпустового
місця розповідає, що на місці храму в цьому селі ще 1262 року було
закладено чернечу обитель Воскресіння Господнього. Однойменна церква тут
була до 1943 р. з престольним празником 26 вересня – днем пам’яті
оновлення (освячення) храму Воскресіння Господнього в Єрусалимі, що
йменується «Воскресеніє словущеє». Багато чого змінилося відтоді, але
2009 року з благословіння владики на цю дату в парафії встановлено
відпустове свято. Тож тепер сюди можуть з’їжджатися тисячі прочан, щоб
помолитися на місці, яке було яскравим світильником віри наших...
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи