Митрополит Михаїл
22 травня, у день спомину про перенесення мощей Миколая Чудотворця, митрополит Луцький і Волинський Михаїл з нагоди престольного празника очолив Літургію у храмі с. Городище-1 Луцького районного деканату та освятив два кивоти (Спасителя і Божої Матері), які є продовженням іконостасу. Із владикою співслужили декан протоієрей Володимир Присяжнюк, настоятель священик Богдан Лисак та інше духовенство.
За Богослужінням архієрей мовив проповідь про ревність у вірі. Високопреосвященний закликав усіх брати приклад зі святителя Миколая у вірі й прагненні жити справжнім православним життям, що базується на любові до Бога та ближнього.
Цього урочистого дня кожен вірянин міг прикластися до частки мощей Миколая Чудотворця, які привіз із собою владика Михаїл...
20 травня, у Неділю про сліпого, митрополит Луцький і Волинський Михаїл очолив Божественну Літургію в храмі Вознесіння Господнього селища Любешів з нагоди 10-річчя від освячення місця під будівництво церкви. Також владика освятив нове внутрішнє оздоблення Божого дому й нове приміщення недільної школи. Співслужили з архієреєм декан і настоятель парафії протоієрей Юрій Устимчук, місцеве духовенство та священнослужителі Камінь-Каширського, Маневицького деканатів.
За Богослужінням митрополит виголосив проповідь про окрасу храму. Зокрема, зазначив: кожен, хто долучився до прикрашання Божого дому, залишив тут частинку своєї любові. Адже такими діями прославляємо Всевишнього.
Свято увінчалося нагородами: митрою відзначено о. Юрія, а благословенними грамотами – парафіян та жертводавців храму.
13–14 травня митрополит Луцький і Волинський Михаїл перебував у столиці, де взяв участь у відправах на честь священномученика Макарія, митрополита Київського, мощі якого спочивають у Свято-Володимирському кафедральному соборі. Богослужіння очолив Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.
15 травня владика Михаїл взяв участь у Всеукраїнській науковій богословсько-історичній конференції, присвяченій 1150-літтю утворення Київської Митрополії та хрещення Русі за часів князя Аскольда (Оскольда). Захід проходив у Київській православній богословській академії під проводом Святійшого Патріарха. Як зазначено на сайті Cerkva.info, на пленарному засіданні виступили ієрархи та науковці. Було зачитано ряд доповідей: «Стародавні літописи та хроніки...
(оновлено)
У середніх школах області відбулися випускні урочистості. Священнослужителі нашої єпархії, багато випускників, їхніх батьків і вчителів використали цю нагоду для подячної молитви Богові.
12 травня у кафедральному соборі Святої Трійці увесь день відправляли особливі подячні молебні. Один із них очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл.
Після Богослужіння владика звернувся до присутніх зі словом. Він побажав юним отримати подальшу освіту, що дасть можливість виразити той талант, яким наділив їх Господь. Архіпастир нагадав молоді про заповідь шанувати батьків, а батькам – не дратувати дітей, а навпаки, мудро допомагати їм, дозволити дітям відбутися як особистість...
(оновлено)
9 травня митрополитові Луцькому і Волинському Михаїлові виповнилося 46 років. Оскільки цього дня і владика, і духовенство брали участь у заходах, присвячених поминанню жертв Другої світової війни, відзначення дня народження традиційно перенесли.
Отож 10 травня в кафедральному соборі Святої Трійці обласного центру відправили Літургію і подячний молебень. Їх відслужили владика Михаїл, вікарій єпископ Володимир-Волинський Матфей, канцлер єпархії протоієрей Микола Цап, декан собору протоієрей Микола Нецькар, ректор Волинської православної богословської академії (ВПБА) протоієрей Ігор Швець, декани єпархії та інші священнослужителі. У молитві взяли участь намісниця володимирського монастиря Різдва Христового ігуменя Марія (Ігнатенко), викладачі й вихованці ВПБА, миряни...
(оновлено)
У містах, селищах і селах єпархії відбулося поминання жертв Другої світової війни.
8 травня митрополит Луцький і Волинський Михаїл, канцлер єпархії протоієрей Микола Цап та голова інформаційно-видавничого центру протоієрей Віталій Собко взяли участь в урочистостях в обласному муздрамтеатрі ім. Т. Шевченка.
9 травня владика, канцлер, декан протоієрей Микола Нецькар та інше духовенство кафедрального собору Святої Трійці відправили заупокійні літії на Меморіальному комплексі обласного центру – біля центрального монумента і пам’ятного знака на честь українців...
6 травня митрополит Луцький і Волинський Михаїл очолив храмове свято парафії Великомученика Юрія Переможця, що у Володимирі. Із владикою співслужили районний декан і настоятель Юріївського собору протоієрей Євген Шевчук, міський декан протоієрей Юрій Пилипець, місцеве духовенство. Учасниками торжества стали голова райдержадміністрації Валентин Скуба й міський голова Петро Саганюк.
За Богослужінням архіпастир виголосив проповідь про наслідування святих угодників Божих. Він зазначив, що мова про святих – це мова про сьогодення, у якому ми повинні вчитися жити за прикладом побожного життя та вчинків Божих угодників. Не говорити про це, а бути такими, наголосив високопреосвященний. Адже преподобний Серафим Саровський сказав: «Спасешся сам і біля тебе тисячі спасуться». Архієрей закликав присутніх брати приклад зі святого Юрія...
20 квітня митрополит Луцький і Волинський Михаїл на запрошення генерального консула Республіки Польща в Луцьку Марека Мартінека та фірми «VFS Global» взяв участь у відкритті нового пункту прийому візових анкет до Польщі (вул. Рівненська, 26). Офіційне відкриття відбулося за участю представників обласної й міської влади.
18 квітня на місці, де колись було село Красний Сад Горохівського деканату, відкрили пам’ятник українцям, які загинули під час польсько-українського протистояння в 1943 році. Митрополит Луцький і Волинський Михаїл відслужив заупокійну літію по загиблих та здійснив освячення монумента. Із ним співслужили декан протоієрей Андрій Сидор та інше духовенство. У заході взяли участь ординарій Луцької дієцезії Римсько-Католицької Церкви єпископ Маркіян Трофим’як, голова облдержадміністрації Борис Клімчук, представники громадськості.
У промові владика закликав усіх до християнської любові, щоб надалі не зростала кількість подібних скорботних дат.
Пам’ятник установлено на місці, де 19 квітня 1943 року (у Пасхальні дні) загинуло 104 мешканці села. Нині їх прізвища викарбувано на монументі. Всього на той час у Красному Саду налічувалося 26 дворів. Там проживало 116 мешканців, у тому числі діти й старі. Нині ж у цій місцевості, що тепер належить до села Михлин, є лише кілька обійсть, а від колишньої забудови зосталися мурована господарська споруда, стара криниця та напівзруйнована...
16 квітня вікарій єпархії єпископ Володимир-Волинський Матфей взяв участь у святковому Богослужінні з нагоди 65-річчя ординарія Луцької дієцезії Римсько-Католицької Церкви (РКЦ) єпископа Маркіяна Трофим’яка, що проходили в соборі Святих апостолів Петра і Павла обласного центру. Владика привітав ієрарха РКЦ з ювілеєм, а в дарунок передав часточку мощей великомучениці Варвари.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи