Митрополит Михаїл
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл та віце-канцлер єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний на запрошення генерального консула Республіки Польща в Луцьку Марека Мартінека взяли участь у відкритті І міжнародного пленеру іконопису «Покровителі Польщі і України. Ікона як джерело та натхнення», що проходив у Галереї мистецтв обласної організації Спілки художників України. Захід відбувся в рамках культурної програми у зв’язку з головуванням Польщі в ЄС. Було представлено більше 60 ікон, написаних під час двох пленерів сакрального мистецтва у Польщі та Україні.
Владика привітав усіх із цією подією й наголосив на важливості ікони в нашому житті...
(оновлено)
26 листопада Україна вшановувала пам’ять жертв голодоморів та політичних репресій. Цього дня у Луцьку молилися за спокій душ невинно загиблих українців.
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, канцлер єпархії протоієрей Микола Цап, декани, священнослужителі обласного центру, викладачі й вихованці Волинської православної богословської академії провели скорботну ходу від кафедрального собору Святої Трійці до Замкової площі. У заході взяли участь голова Волинської ОДА Борис Клімчук, голова Волинської обласної ради Володимир Войтович, міський голова Микола Романюк, представники громадськості.
Після короткої молитви біля Хрестовоздвиженського храму перед пам’ятним знаком Християнському милосердю волинян, хресний хід рушив до Замкової площі. Там, біля пам’ятника Жертвам політичних репресій відбувся мітинг-реквієм. Архієрей у співслужінні духовенства...
У День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій на запрошення виконкомітету Луцької міськради архієпископ Михаїл освятив пам’ятний знак в районі перетину вулиць Дубнівської та Карпенка-Карого на місці захоронення останків в’язнів Луцької тюрми, розстріляних НКВД 23 червня 1941 р.
Окрім декана протоієрея Миколи Нецькара та інших священнослужителів кафедрального собору Святої Трійці, участь у заході взяли міський голова Микола Романюк, ініціатор установлення меморіального символу краєзнавець, голова Спілки незалежних письменників ім. Павла Чубинського Олексій Добко, підприємці, представники громадськості...
У день пам’яті святителя Йоана Золотоустого в новозбудованому однойменному храмі обласного центру архієпископ Луцький і Волинський Михаїл очолив першу Літургію. Із ним співслужили настоятель протоієрей Петро Атаманів, інше духовенство. Радість торжества розділили з усіма й меценати храму директор комунального підприємства «Луцькводоканал» Іван Корчук, Тетяна Пилипович, родини Іванісіків, Попович, Тевонюків.
Вітаючи присутніх, владика зазначив: те, що цей тернистий шлях (храм будувався 6 років), вами пройдено, означає, що всі ці зусилля – немарні. Адже випробування, вставання після падінь, прикрощів приводять людину до Царства Небесного. Нині ми повинні радіти, бо отримали перемогу над дияволом, який завжди стоїть на заваді добрих справ. Якщо хочемо йти вперед – повинні забути всі негаразди, образи й навчитися прощати.
На завершення Богослужіння громаду радо привітали діти парафіяльної недільної школи.
Кілька років тому ми розповідали про криницю з цілющим джерелом у лісі за сім кілометрів від села Сильно Цуманського деканату (Ківерецький район). Тут віддавна молилися в разі посухи, і Господь посилав дощ. Відомі також кілька зцілень на тому місці.
21 листопада архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив каплицю, яку спорудили над колодязем з ініціативи начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Богдана Колісника. Співслужили з владикою декан протоієрей Тарас Манелюк, декан монастирів єпархії ігумен Константин (Марченко), настоятель місцевої парафії Апостола Йоана Богослова протоієрей Петро Герасимук (під опікою якого перебуватиме святиня) та інше духовенство.
Виголошуючи слово, архієрей подякував усім і зазначив: долучившись до цієї благої справи, ви відбудували правду пам’яті людської як подяку Богові й посвячення цього місця на служіння кожній людині.
Минулої неділі архієпископ Луцький і Волинський Михаїл очолив Божественну Літургію в храмі Казанської ікони Божої Матері селища Іваничі з нагоди 14-річчя освячення церкви. Із ним співслужили декан протоієрей Ярослав Мельничук, настоятель протоієрей Андрій Мельничук та інше духовенство.
За Богослужінням владика виголосив проповідь про швидкоплинність життя. Для того, щоб нам не здавалося, що день швидко й марно минає, варто звернути увагу на ближніх своїх, зазначив архієрей, – дбати про батьків, допомагати потребуючим, ходити до храму.
За заслуги перед Київським Патріархатом декількох присутніх архієрей нагородив благословенними грамотами: голову райдержадміністрації Лідію Томашевську, голову райради Анатолія Стадніка, голову селищної ради Федора Войтюка, депутата райради Віктора Дорощука, директора...
Парафія Преподобної Параскеви Сербської с. Дольськ Турійського деканату відзначила своє 10-річчя. Святкову Божественну Літургію очолив архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, із ним співслужили декан протоієрей Микола Даньків, настоятель протоієрей Богдан Мрицак, інше духовенство.
За Богослужінням архіпастир виголосив проповідь про храм Божий. Він зазначив, що церква – місце благодаті Святого Духа, відображення небесної Церкви на землі, місце спільної молитви.
Після традиційного хресного ходу навколо храму владика вручив о. Богдану орден Архістратига Михаїла. Також за значний вклад у розвиток Церкви орденом Володимира Великого відзначено жертводавця Віктора Тимошука, благословенною грамотою – депутата райради Олександра Шилка.
Учора Волинська православна богословська академія (ВПБА) відзначила актовий день. Цього року – вперше як вищий навчальний заклад Київського Патріархату.
Святкування розпочалося Богослужінням в кафедральному соборі Святої Трійці, яке очолив архієпископ Луцький і Волинський Михаїл. Із ним співслужили єпископи Харківський і Богодухівський Лаврентій, Тернопільський і Теребовлянський Павло, Дніпропетровський і Павлоградський Симеон, Чернівецький і Кіцманський Марк, канцлер нашої єпархії протоієрей Микола Цап, ректор ВПБА протоієрей Ігор Швець, декани та інше духовенство. Після Служби Божої та подячного молебня владика Михаїл виголосив проповідь, у якій закликав наслідувати волинських святих.
Відтак архієрей для представників ЗМІ провів невеличку екскурсію корпусами академії, розповів про устрій, навчання, проживання студентів. Як зазначив високопреосвященний, найголовніше завдання на сьогодні...
21–24 жовтня в Луцьку перебувала частина мощей святого великомученика й цілителя Пантелеймона, яку було привезено з Чернівецької єпархії.
Святиню зустріли на Київському майдані настоятель парафії Холмської ікони Божої Матері протоієрей Михайло Онищук (ініціатор паломництва), декан монастирів єпархії ігумен Константин (Марченко) з братією, інше духовенство, викладачі й студенти Волинської православної богословської академії, віряни. Хресним ходом ковчег із мощами було перенесено до храму Холмської Богоматері, де протягом трьох днів постійно – і вдень і вночі – відправлялися Богослужіння й вірні прикладалися до святині.
24 жовтня мощі перенесли до кафедрального храму Святої Трійці. Їх зустрів тут архієпископ Луцький і Волинський Михаїл із іншими священнослужителями, відправив Божественну Літургію і виголосив слово про значення святих мощей у духовному житті православного християнина...
20 жовтня архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив хрест і місце під будівництво нової церкви в с. Зміїнець Луцького районного деканату. Божий дім, який споруджуватимуть по вул. Березовій, буде названо на честь преподобного Сергія Послушного, печерського, якого Церква особливо вшановує цього дня. Із владикою співслужили настоятель парафії протоієрей Володимир Лозинський та інше духовенство. До молитви долучився декан монастирів єпархії ігумен Константин (Марченко) з чернечою братією.
Архієрей побажав громаді бадьорості й наполегливості в будівництві нового храму. Він зазначив: коли на цьому порожньому місці постане Божий дім, у ньому постійно лунатимуть молитви про жертводавців та будівничих. Господь же завжди посилає благословіння на тих людей, котрі трудяться на Його ниві.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи