Паломництво
10 червня паломники з селища Люблинець Ковельського районного деканату вперше відвідали манявські святині. Очолював поїздку настоятель парафії Великомученика і цілителя Пантелеймона священик Матвій Олійник.
Перед мандрівкою, в Луцьку, на щасливу подорож прочан благословив вікарій єпархії єпископ Матфей, відслуживши молебень у Замковому чоловічому монастирі Архангелів.
Богомольці відвідали Хрестовоздвиженський Манявський монастир, скит, водоспад та джерело Святого Духа. Дорогою назад побували в Гошівському чоловічому монастирі...
Паломницька група з нашої єпархії уперше побувала в м. Барі (Італія), де перебувають мощі Миколая Мирлікійського. Ініціатор прощі – настоятель парафії Святителя Миколая Чудотворця в Горохові протоієрей Роман Янів.
З нагоди 10-річчя заснування цього храму душпастир з іще п’ятьма богомольцями, серед них жертводавці – начальник державної податкової інспекції району Руслана Дейнега, директор психоневрологічного інтернату Юлія Ковальчук, Василь Ріполовський – відвідали собор Святого Миколая (XI ст.), де перебувають останки угодника. 8 травня о. Роман відслужив молебень біля бічного престолу й миропомазав не тільки наших паломників, а й інших прочан.
Крім того, волиняни стали свідками святкування Перенесення мощей святого Миколая з Мир Лікійських до Барі. За словами душпастиря, це дуже цікаво й триває три дні. На перший день...
Двадцять волинян-богомольців одвідали найбільші святині Грузії під час другої прощі в цю країну, організованої паломницьким центром єпархії «Осанна» (керівник Лариса Савчук) 24 квітня – 3 травня. Духовно окормлював поїздку староста луцького кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Володимир Подолець.
Цього разу паломники побували у багатьох нових місцях, серед яких – монастирі Мучеників та Гелатський, храм Баграті в Кутаїсі, церква Богородиці в Гуріанте та інші.
На місці монастиря Святих Давида і Костянтина (інша назва Моцамета, грузинською «мучеників») на початку VIII ст. стояла церква. Під час арабської навали вороги спалили її. Краєм правили Давид і Костянтин, що воювали проти арабів, але були розбиті й захоплені в полон. Православним...
Духовенство Володимирських міського та районного деканатів здійснило паломництво до чоловічого монастиря Воздвиження хреста Господнього, що в біля с. Манява на Прикарпатті. Там вони відслужили акафіст Божої Матері перед Манявською іконою та приклалися до цього мироточивого образа.
Як зазначено на сайті Cerkva.info, напередодні Великого посту вдруге замироточила ця святиня. Уперше чудо сталося в 2008-му й було певним застереженням, адже того року була велика повінь, від якої постраждав і монастир.
Священики радять не розгадувати, чому плаче ікона, а більше молитися, тим паче у час Великого посту. Щодня перед образом ченці служать молебень. У Богородиці просять захисту від повеней, землетрусів та інших катастроф...
(оновлено)
29–30 березня відбулася V Всеукраїнська олімпіада з основ християнської етики «Юні знавці Біблії» в Національному університеті «Острозька академія» за підтримки Міністерства освіти, науки, молоді та спорту й Українського біблійного товариства.
Незадовго до цього, за успішне проведення олімпіади та вдалий виступ учасників із Волині молилися на Святій Землі прочани з нашої єпархії. Молебень очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл. Для бібліотеки Академії на прохання її професора протоієрея Василя Жуковського було придбано цінне видання Тори (П’ятикнижжя Мойсеєве у Юдаїзмі), за яким будуть проводитись релігієзнавчі дослідження. Владика запалив від благодатного вогню свічки за кожного з учасників олімпіади. Цю книгу та свічки передала в Острозі на урочистому відкритті олімпіади керівник паломницького центру «Осанна» нашої єпархії Лариса Савчук...
Під час чергової прощі на Святу Землю, організованої паломницьким центром єпархії «Осанна» (керівник Лариса Савчук), богомольці вперше відвідали нові священні для християн місця.
Незабутнє враження справила на прочан лавра Преподобного Сави Освяченого, заснована ним у 486 році. Саме тут, у пустелі, святий чинив аскетичні подвиги багато літ. У часи розквіту чернецтва (V–VI століття) в цьому монастирі проживало понад 1000 чоловік.
В обителі життя ченців відрізняється особливою суворістю. Трапеза буває лише один раз на день, під час Великого посту – сухоїження. Жінкам доступ на територію лаври закритий, тож мощі преподобного виносять на поклоніння перед входом у монастир. Вони зберігаються в головному храмі обителі...
Наприкінці минулого тижня архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, священнослужителі й ченці нашої єпархії привезли до Тернополя точну копію Холмської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці з одноіменної луцької парафії (оригінал образа перебуває у Музеї волинської ікони). У супроводі святині взяли участь кацлер протоієрей Микола Цап, декан кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Микола Нецькар, ківерецький декан протоієрей Іван Семенюк, декан монастирів єпархії ігумен Константин (Марченко), настоятель згаданої парафії протоієрей Михайло Онищук, багато інших священнослужителів.
Урочиста зустріч ікони відбулась на майдані Перемоги, де її зустрічали архієпископ Тернопільський і Кременецький Іов, єпископи Вінницький і Брацлавський Онуфрій, Тернопільський і Теребовлянський Павло, Дніпропетровський і Павлоградський Симеон. Як зазначено на сайті Tk-eparhia.org.ua, не оминули увагою цю подію і представники державної влади, зокрема міський...
Щороку 21 вересня, на Різдво Пресвятої Богородиці, відбувається традиційне паломництво до Холмської чудотворної ікони Богоматері, оригінал якої перебуває у Музеї волинської ікони (за церковним календарем цього дня особливо вшановується цей образ).
З нагоди престольного празника в луцькому храмі на честь Холмської відбулася Божественна Літургія, яку очолив архієпископ Луцький і Волинський Михаїл у співслужінні з настоятелем протоієреєм Михайлом Онищуком, духовенством із Тернопільщини, Рівненщини, Буковини. Під час Служби Божої владика виголосив слово про вшанування Холмської ікони Божої Матері. Зазначив, що цей образ даний нам, аби, звертаючись із вірою до Матінки Божої, ми отримували просиме й не забували про Її покровительство, передаючи цю духовність від покоління до покоління...
Настоятель парафії Великомученика і цілителя Пантелеймона в селищі Люблинець Ковельського районного деканату священик Матвій Олійник із парафіянами вперше здійснили прощу до святого джерела в с. Заглина Жовківського району Львівської єпархії. Долучився до цієї поїздки й настоятель парафії Успіння Пресвятої Богородиці с. Городище священик Микола Качмар.
За словами о. Матвія, кожен, хто побував у цьому мальовничому куточку, знову мріє повернутись сюди, щоб отримати душевний спокій, заряд любові та тепла.
У «Вікіпедії» зазначено: в XVII столітті біля цього села під час молитви пастушці Марусі з’явилася Божа Матір. Маруся розповіла односельчанам і священику і повела їх на місце появи. Але були й такі, що сміялися з неї. Дитина плакала, але раптом підвела очі вгору і знову побачила свою Небесну Гостю. За проханням Богоматері дівчинка підійшла до гори і рукою розгорнула землю. Сталося чудо: з-під землі почало бити джерело, яке донині є чудотворним.
21 вересня, на Різдво Пресвятої Богородиці, відбудеться традиційне щорічне паломництво до Холмської чудотворної ікони Богоматері, оригінал якої перебуває у Музеї волинської ікони (за церковним календарем саме цього дня вшановується цей образ). О 10.00 – Божественна Літургія в кафедральному соборі Святої Трійці, 12.00 – хресний хід до музею, служіння акафіста, прикладання до образа, помазання. Консисторія запрошує всіх бажаючих долучитися до прощі.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи