Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини

Новини

ІС ПОЛЛА!..

10 травня 2007 р.

Єпископ Луцький і Волинський Михаїл. Світлина Сергія ДубинкиСьогодні у Троїцькому кафедральному соборі єпископ Луцький і Волинський Михаїл відслужив Літургію та подячний молебень з нагоди свого дня народження. Разом із владикою молилися канцлер єпархії протоієрей Микола Цап, ректор Волинської духовної семінарії протоієрей Іван Нідзельський, усі декани й намісники монастирів єпархії, інші священнослужителі, чернецтво й миряни. З вітальним словом від присутніх звернувся до владики о. Микола. Преосвященний, дякуючи всім за співучасть у молінні, виголосив проповідь про смисл життя християнина. «Наше покликання в цьому світі, задля чого Бог дав нам це земне буття, – виконати волю Його. Не титули, похвала, земне багатство й земна шана є нашою метою, а благочестиве життя земне як підготовка до вічного життя на Небі. Тож старатимуся ліпше сповняти свою місію в Церкві, безперестанно дякуючи Господові за цей день і за всі дні, які Він посилає нам», – сказав архієрей. Віряни ж на це відповіли традиційним «Іс полла еті деспота!», що грецькою означає – «На многії літа, владико!»

10 травня 2007 р.
У НОВОУКРАЇНЦІ МОЛЯТЬСЯ УКРАЇНСЬКОЮ

9 травня 2007 р.

У Новоукраїнці моляться українською. Світлина Олени РуденкоСело Новоукраїнка на Маневиччині невеличке і ніколи не мало свого храму. Православні тут досі належали до поблизьких парафій Московського Патріархату. Тож те, що сталося в селі цього року на Юрія, є для новоукраїнців справді подією історичною: нещодавно створена громада Київського Патріархату вперше змогла помолитися рідною мовою. Маневицький декан свяшеник Андрій Закидальський та інші місцеві священики відправили біля хреста акафіст великомученику Юрієві Переможцю. І хоча вельми рясний дощ, такий потрібний цієї весни, не дав зібратися всім парафіянам, але молитва вірних була ревною, тим більше, що її прикрашали два церковні хори – з Маневич і Колок. Нехай Господь молитвами святого Юрія так само рясно поблагословить цю громаду на многії і благії літа!

09 травня 2007 р.
ЮРІЙ ПЕРЕМОЖЕЦЬ ПОДАЄ НАМ ПРИКЛАД

9 травня 2007 р.

Під час Божественної Літургії в луцькій церкві Великомученика Юрія Переможця. Світлина Віталія СарапінаЛуцька Свято-Юріївська церква відлічила 109 літ із часу заснування як військового храму місцевого гарнізону. На престольний празник до громади прибув єпископ Луцький і Волинський Михаїл. Йому співслужили канцлер єпархії протоієрей Миколай Цап, настоятель храму, луцький районний декан протоієрей Віктор Пушко та місцеве духовенство. За Богослужінням молилися командир Луцького прикордонного загону підполковник Володимир Бондар, інші офіцери, начальник військового лісництва Віталій Приймак та численні віряни.

У проповіді владика Михаїл зазначив, що подвиг святого Юрія завжди був прикладом для православних, зокрема для вояків, усіх часів і народів. Кожен із нас має бути воїном Христовим. «Страстотерпець Юрій учить нас, як перемагати всі диявольські наслання...

09 травня 2007 р.
ВОЯКАМ ПОТРІБНЕ БОЖЕ СЛОВО

8 травня 2007 р.

Учасники Першого з’їзду капеланів України. Світлина прес-центру Київської ПатріархіїСинодальне управління духовно-патріотичного виховання у зв’язках зі Збройними силами та іншими військовими формуваннями України провело у Києві І з’їзд військових священиків (капеланів) України. Відомо, що з розпадом Радянського Союзу і створенням українського війська негаразди в його моральному стані не тільки не зникли, а й посилилися. Це пояснюється тим, що збанкрутіла радянська політпідготовка не була замінена духовним вихованням. Тож введення інституту капеланства – давно назріла проблема. Проте вона не вирішується з кількох причин. Насамперед, державна влада побоюється, що із його запровадженням релігійні чвари перенесуться у середовище військових. По-друге, сама Церква не готова до служіння у війську через його велику специфіку. Проте у цьому ділі все ж накопичено досвід, хай і невеликий, тож є потреба...

08 травня 2007 р.
ПОМОЛИЛИСЯ ЗА ЧЕРВОНИЙ ХРЕСТ

8 травня 2007 р.

Сьогодні, у Міжнародний день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, єпископ Луцький і Волинський Михаїл, старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний і духовенство відправли у кафедральному Троїцькому соборі подячний молебень. У служінні взяли участь голова обласного товариства Валентина Пришко та інші працівники цієї організації. У привітальному слові владика наголосив на важливості роботи цієї структури та побажав Божого благословіння її співробітникам.

08 травня 2007 р.
СВЯТО НА БОЖІЙ ГОРІ

7 травня 2007 р.

Єпископ Михаїл звершує таїнство Священства під час Літургії на Божій Горі, що поблизу Почаєва. Світлина Віталія СарапінаНа свято Переполовення П’ятдесятниці єпископ Луцький і Волинський Михаїл спільно з архієпископом Тернопільським і Кременецьким Іовом та єпископом Тернопільським і Бучацьким Нестором відправив Божественну Літургію на Божій горі, що біля Почаєва. Цей празник – нагода для відпустового свята на цьому святому місці.

Із архієреями співслужило багато священнослужителів, серед яких ієромонахи монастирів Різдва Христового в Луцьку й Святителя Миколая Чудотворця в Жидичині. Під час Служби Божої владика Михаїл висвятив на диякона одного з послушників Свято-Миколаївської обителі Олега Дядюся...

07 травня 2007 р.
СЛОВО БОЖЕ НА КАМІНЬ-КАШИРСЬКІЙ РАДІОХВИЛІ

4 травня 2007 р.

Камінь-Каширський декан протоієрей Володимир Мицько. Світлина прот. Віталія СобкаДнями минає рік відколи жителі Камінь-Каширського району мають змогу слухати релігійну передачу на хвилі місцевого радіо. Називається вона «Запитай священика», веде її камінь-каширський декан протоієрей Володимир Мицько разом зі своїм братом семінаристом Олегом. Районна рада сприяє цьому послухові братів Мицьків – оплачує частоту, на якій ведеться мовлення, а деканат оплачує лише тривалість звучання – 30 хвилин на місяць. Так мешканці цього поліського району, де, до речі, небагато ще парафій Київського Патріархату, мають змогу почути проповіді на злободенні теми – про алкоголізм, гріх абортів, про церковні звичаї й таке інше. Як би було добре, якби в кожному районі й області знайшлися соратники в цій справі, щоб використовувати і радіо, і телебачення, й інтернет для голошення Доброї Новини. Хто стукає, тому відчиняють.

04 травня 2007 р.
БЛАГОСЛОВЕННЯ ПОСЛІДОВНИКАМ ШАПОВА

2 травня 2007 р.

Єпископ Луцький і Волинський Михаїл взяв участь у відкритті Першого обласного огляду-конкурсу хорових колективів імені Анатолія Шапова. Мистецький захід приурочено до 80-річчя цього хормейстера, фольклориста, засновника й керівника торчинського ансамблю пісні і танцю «Колос». У вітальному слові владика коротко зупинився на внескові А. Шапова у вітчизняну культуру і побажав Божого благословення та натхнення його численним послідовникам.

02 травня 2007 р.
СВЯТИТЕЛЮ ЛУКО, МОЛИ БОГА ЗА НАС

2 травня 2007 р.

Єпископ Михаїл благословляє чудотворною іконою святителя Луки Кримського учасників хресної ходи. Світлина Сергія Дубинки27 квітня минуло 130 років з дня народження святителя Луки (Войно-Ясенецького), архієпископа Сімферопольського, сповідника. І хоча нечасто православні відзначають дні народження угодників Божих, а переважно дні їхньої смерті або дні знайдення мощей тощо, згадати про святого того дня, коли Господь привів його у світ, молитовно звернутися до нього саме в ту дату – теж добре діло. Тим більше, що не так давно в Луцьку замироточила ікона цього святого і від неї були численні зцілення, тож лучани не могли не згадати про святителя в день його ювілею. Те, що ікона замироточила в храмі Київського Патріархату, свідчить про неправдивість тих, хто заперечує його благодатність, а те, що вірні й духовенство нашого Патріархату так урочисто...

02 травня 2007 р.
ПОМ’ЯНУЛИ ЗАГИБЛИХ

1 травня 2007 р.

Єпископ Луцький і Волинський Михаїл, духовенство кафедрального собору Святої Трійці відправили панахиду по волинянах, які нещодавно загинули в автокатастрофах. У поминальному Богослужінні взяли участь голова облдержадміністрації Володимир Бондар і луцький міський голова Богдан Шиба.

01 травня 2007 р.
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо