Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини

1025 – у Луцькому районному деканаті (оновлено)

19 жовтня 2013 р. Хресний хід з Пілганівською чудотворною іконою Богоматері в селищі Торчин Луцького районного деканату. Світлина з архіву протоієрея Володимира Присяжнюка.

19 жовтня Луцький районний деканат відзначив 1025-ліття хрещення Русі-України, а також 920-ту річницю першої православної громади в Торчині.

Святкування розпочалися багатолюдним хресним ходом із Пілганівською чудотворною іконою Богоматері – від початку селища до храму Апостола, першомученика архідиякона Стефана. У ньому відправили молебень перед цим образом.

Очолив богослужіння декан протоієрей Володимир Присяжнюк. Із ним правили настоятель парафії протоієрей Степан Деленів та інше духовенство благочиння. До торжества віри долучилися голова райдержадміністрації Володимир Демчук, голова райради Ігор Волошенюк, селищний голова Юрій Кревський, інші представники влади, директори загальноосвітніх шкіл, громадськість району.

Після молитви в Божому домі відбувся концерт церковних та народних колективів у місцевому Будинку культури (режисер – заслужений артист України Петро Савош). Зокрема, виступали хор священиків деканату, заслужений народний ансамбль пісні і танцю «Колос», звучали живі дзвони.

Із закликом оберігати свій осередок духовності та зміцнювати християнський дух звернувся до присутніх настоятель о. Степан. Він розповів, що перша православна громада в Торчині була заснована 1093 року, тобто майже за сто літ після хрещення Київської Русі. Нинішній храм продовжив церковну традицію, першу Літургію в ньому відправили у 1993-му. До того, починаючи з 1960-х років, селище не мало жодного храму: всі церкви були або спалені, або розібрані.

Відзначення 1025-ліття – подія для нас дуже вагома, – підкреслив на завершення урочистості о. Володимир. – Торчин же свого часу був центром багатьох історичних подій. А Пілганівська чудотворна ікона Богоматері – святиня, відома далеко за межами деканату. Тож наші духовні скарби треба плекати, пропагувати, щоб утримувалось і передавалося православне благочестя.

Пілганівський образ нині зберігається у храмі Архістратига Михаїла с. Промінь (Пілганів). На ньому можна розгледіти тільки зображення Діви Марії з Ісусом на руках, по боках ікони є невеликі так звані клейма. Напевно, вони розповідають про події, які відбулись у цьому селі. Підпис на реліквії свідчить, що її виготовлено на замовлення Дмитра та Параскеви Дармовісів. Про «чудеса пулконовські» згадував у своєму заповіті письменник і громадський діяч XVIII cт. мученик Данило Братковський, волинський страстотерпець.

22 жовтня 2013 р. Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо